МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Кому куди: села приєднаються до міст
2018-05-07

4 травня Президент України Петро Порошенко підписав Закон щодо добровільного приєднання територіальних громад до міст обласного значення (законопроект №6466).

Даний закон дозволяє містам обласного значення згуртувати навколо себе сусідні сільські та селищні ради і стати центром об’єднаної громади без зайвих бюрократичних процедур – в тому числі, без проведення виборів.

Зі слів першого заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслава Негоди, рішення про приєднання громади будуть приймати добровільно.

«Нарешті міста обласного значення можуть очолити процес створення спроможних громад. Політичні й економічні вигоди від приєднання очевидні як для міст, так і для сусідніх селищ і сіл. До того ж, рішення громади приймають добровільно. Вважаю, що не скористаються цим механізмом хіба що ті, хто не розуміє користі від об’єднання для розвитку території і поліпшення якості послуг мешканцям. Розраховуємо, що роз’яснювальну роботу в громадах очолить Асоціація міст України, членами якої, зокрема, є усі міста обласного значення», — прокоментував він.

У прикінцевих положеннях до закону зазначається, що в дію він вступає з 1 травня 2018 року. Закон входив до переліку важливих для продовження децентралізації законопроектів і був ухвалений Верховною Радою України 3 квітня 2018 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що дасть Україні нова політика децентралізації влади на селі? 

На Черкащині візьмуть сільгоспугіддя під контроль

Передачу землі у власність територіальним громадам буде здійснено до кінця 2018 року

Джерело: http://landlord.ua

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>