МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Аграрним підприємствам Сумщини бракує кадрів
2018-05-10

Цього року через затяжну весну графік польових робіт в на Сумщині значно відстає від показників попереднього року.

Нинішня посівна кампанія була досить складною щодо забезпечення ресурсами. Господарствам бракувало 12% власних коштів, решту покрили коштом банківських та товарних кредитів.

Як розповів керівник господарства «Хлібодар», Сумського району Сергій Карпенко, місцеві аграрії завершили сівбу соняшника, кукурудзи та взялися за сою. 

«Цього року через те що ВР скасувала відшкодування ПДВ під час реалізації по сої, ми зменшуємо площі під цією культурою на 20-30%. Підготували насіння, добрива та інші ресурси, але побоялися, що штучно буде занижена ціна», – пояснив керівник господарства.

В «Хлібодарі» на мінеральних добривах гроші не економлять. Вносять КАС, карбамід, рідкі комплексні добрива, почали активно використовувати мікродобрива, які впливають на підвищення вмісту білку у пшениці й протеїну в сої. 

Добрива тут використовуються не навмання, а з розумом. Останнім часом тут почали робити аналіз ґрунту на вміст поживних речовин, дослідження замовляють у професійних лабораторіях. За результатами дослідження складають рецепти живлення для кожного окремого поля. 

Однією з основних проблем, як стверджують аграрії області, є брак механізаторських та водійських кадрів. 

«У мене в господарстві, ніби й зарплата непогана, але водії їдуть до Польщі, де можна одержати мінімум півтори тисячі євро, ми скільки запропонувати не можемо, бо в нас сезонна робота», – скаржиться Сергій Карпенко.

Вихід, на його думку, — у підвищенні ефективності виробництва, для чого потрібні дешеві кредити та потужна державна підтримка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кар'єрне зростання чи заробітна плата? Що більше цікавить молодих спеціалістів

Як утримати результативного працівника? Іван Іванович знає відповідь 

Де знайти тракториста, або Про що говорять аграрії

Джерело: http://propozitsiya.com

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>