МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

10 фактів про стартап, або Як перетворити ідею в бізнес
2018-05-17

«Стартап! Стартап! » Сьогодні ледь не на кожному кроці ми чуємо це слово. Повсюдно відкриваються бізнес-школи, які обіцяють допомогти вам з ідеї зробити прибуткову компанію. Але для початку потрібно розібратися, що ж за звір такий цей «стартап». 

В цій статті ми відповімо на найпопулярніші питання, які допоможуть вам зрозуміти суть стартапу та підкажуть які кроки варто зробити для успішності проекту. 


Що таке "стартап"? 


Вперше термін "стратап" був використаний в журналі Forbes у серпні 1976 року і Business Week у вересні 1977 року. Згідно з визначенням Oxford dictionary, стартап - це бізнес в процесі запуску. 

Кожен стартап - це цікава ідея, за якою стоїть звичайна людина. В процесі втілення її в життя народжується захоплива історія про збір коштів, про успіх і труднощі. 


Як перетворити ідею в бізнес? 


Для початку радимо провести такий собі мозковий штурм, знайти ідеї та вибрати найкращу. Потрібно чітко розуміти мету і кінцевий результат. Ця ідея може випереджати час (наприклад, як винаходи й проекти Кімбала Маска), але безсумнівно працювати. Зараз агростартапи дуже популярні. Тому саме час почати робити хоч щось в напрямку реалізації свого проекту. Можна пошукати натхнення в різних історіях: про вирощування полуниці на даху одеського будинку або про три найнезвичніші екоферми в Україні, про перший полуничний drive-in в Голландії та львівські комп'ютеризовані теплиці, або про те, як стати фермером у 17 років. 


У вас є крута ідея! Як втілити її в життя? 


Насправді від ідеї до стартапу вас відокремлюють чотири важливі кроки: 
  1. Потрібно перевірити ідею на життєздатність і знайти свою нішу. 
  2. Розробка продукту. Важливо презентувати продукт / послугу і показати переконливі переваги. 
  3. Комерціалізація. На цьому етапі вже чітко зрозуміло, що продавати, тепер визначитеся, як це зробити і який обсяг ваших можливостей. 
  4. Масштабування або розширення продажів. Головне завдання будь-якого стартапу - перетворити ідею в бізнес. Бізнес - це коли компанія заробляє гроші, продаючи продукт або послугу достатній кількості людей. Головне: цих грошей вистачає, щоб отримувати прибуток. 

Одразу попереджаємо, що більшість стартапів - збиткові. Статистика така, що 99% проектів закриваються в перші 3 роки. Але 1% на успіх - це теж хороша перспектива. У світі бізнесу є природний відбір, так що це неминуче. На успішність впливають не тільки ідея та її втілення, але ще й агресивне бізнес-середовище. Воно складається з партнерів, географії інвестицій та їх історії. 


Повірили у власні сили та вирішили ризикнути? Розрахуйте вартість стартапу!


Для початку складіть список того, що вам знадобитися, але скоротіть його тільки до необхідних витрат. 

Штат може бути мінімальним, а ось фахівці для проекту потрібні кваліфіковані. Навіть якщо це син маминої подруги, перевірте його компетентність в потрібній темі. 

І прямо зараз змиріться з тим, що найбільш витратна частина - це маркетинг. З тематичної корисної літератури рекомендуємо почитати книгу Rework і "Від нуля до одиниці".
 Де взяти гроші для старту? 


Джерел інвестицій для стартапів досить. Інвесторами можуть стати сім'я або друзі; партнери або кошти, зібрані на краудфандінгом. Ще можна взяти участь в хакатонах або "битвах стартапів" (наприклад, Startup.Network - платформа, яка допомагає підприємцям швидко знайти кошти для старту). Нещодавно пройшла вже 104 битва агростартапів. Круто, правда? 


Вам знадобиться допомога! 


На етапі розробки ідеї можна підключати кого душа забажає. Зберіть команду, поговоріть з друзями або з такими ж стартаперами, як і ви. Можете запитати про їхні помилки - досвід стане в пригоді. 


Навчіться говорити з інвесторами! 


Ці люди не звикли розлучатися з грошима ... Головне, стережіться трьох основних помилок.

Першою, і найпоширенішою є недостатня доступність ідеї бізнесу для сприйняття. Те, що здається вам абсолютно зрозумілим і прозорим, може не знайти розуміння в інвестора. Тому зробіть гарну презентацію. 

Друге: не забувайте про правила етикету. Ставтеся з повагою до людини, яка готова вас вислухати і допомогти. Інакше навіщо ви прийшли? 

І третє, пам'ятайте про різницю поколінь. Не всі нові тенденції можуть зацікавити старше покоління. 


Які найпоширеніші помилки стартаперів? 


По-перше, не починайте стартап поодинці - це складніше, ніж здається! Найпоширенішими причинами, через які стартап терпить фіаско, є відсутність потреби і бізнес-моделі, висохлі фінансові джерела, розбіжності в команді або її відсутність. Зрозумійте, у "стартапу" досить багато небезпек у великому морі бізнесу. 

Найважливішою "недоробкою" є слабкий маркетинг або повна його відсутність. Як ви зможете стати успішними й популярними, якщо про ваш проект знає лише вузьке коло людей? Перегляньте свої погляди на агромаркетинг, відвідайте один із мітапів від команди AgroTalks або почитайте про користь контент-маркетингу. 


Всім потрібна бізнес-модель! 


Бізнес-модель - це основа створення вашого проекту після ідеї. Розробляючи все в деталях, ви будете знати про потенційні проблеми. 

Крім того, сформована бізнес-модель суттєво скорочує час. У разі партнерських контрактів або укладення угод з постачальниками можна просто скористатися бізнес-планом, тому як люди з грошима не вірять словам, вони дивляться на цифри. 


З бізнес-моделлю зрозуміло. З чого ж почати створення продукту? 


Універсального підходу до опису розвитку стартапів не існує. Бізнес починається з ідеї, але далі вам потрібен прототип.

У скороченій класифікації виділяють 5 стадій створення: посівну стадію (seed stage), стадію запуску (startup stage), стадію зростання (growth stage), стадію розширення (expansion stage) і стадію "виходу" (exit stage). Але можна все звести й до трьох великих етапів: pre-startup-стадія, запуск проекту і post-startup-стадія. 

Перший етап - це попередня стадія підготовки, розробка прототипу, альфа- і бета-версії продукту. Кінцевою дією є публічна бета-версія. Саме час запускати проект і працювати з першими клієнтами.  Потім настає час пост-стартапу, коли бізнес зростає, розширюється і стає самостійним. Іноді на стадії розвитку стає зрозуміло, що зі стартапом щось не так. І тоді варто змінити курс руху або напрямок діяльності. Це називається pivot або віраж бізнесу. 

Головне - пам'ятайте! Необхідно вірити у свої сили й не боятися ризикувати! Для початку знайдіть гідну ідею, складіть детальний план і ... почніть займатися тим, до чого душа лежить.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Український стартап Water Cloud UA дозволить заощадити мільйони гривень на зрошенні

У Мелітополі студентам і молодим аграріям допомагають перетворювати ідеї на успішний агробізнес

За матеріалами: http://aggeek.net/


Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
21.05.2019
Бізнес-навчання для фермерів!
Громадська спілка «Українська продовольча долина» (UFV) спільно з Києво-Могилянською бізнес-школою (KMBS) проведуть бізнес-тренінги для представників малого й середнього бізнесу в усіх аграрних провідних регіонах країни 
21.05.2019
На Київщині почала працювати біогазова станція на цукровому жомі
Біогазова станція потужністю 2,4 МВт переробляє 300 т цукрового жому на добу за класичною технологією
21.05.2019
Французька компанія закуповуватиме суницю в Україні
«Українська ягода» постачатиме суницю компанії Andros, яка виробляє фруктові десерти, соки, джеми та володіє понад 30 фабриками

Статті

всі статті >>
10.05.2019
Сільськогосподарський мурал в Кореї потрапив до книги рекордів Гіннеса
Для налагодження комунікацій між підприємствами та мешканцями населеного пункту було створено масштабні мурали на силосах зернових елеваторів загальною площею 23 688 м²
07.05.2019
Варто знати! На замітку фермерам, які хочуть працювати з HoReCa
Цікаві поради від експерта Олександра Приходька, який розказує як можна досягти рентабельності та отримати прибуток з власного агробізнесу
15.04.2019
Як організація «Майбутні лідери України» допомагає підліткам втілювати власні проекти у своїх селах
Українські фермери вже три роки підтримують старшокласників і кожному учаснику дають можливість розкрити свій лідерський потенціал та познайомитись з реальним аграрним виробництвом