МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Поодинці вести сільське господарство невигідно або Приклад успішної кооперації
2018-05-24

35 фермерів-виробників органіки вирощують малину сорту Брусвяна в 15 областях України. Малину успішно експортують і минулого року лише за липень на прилавках Європи продано 3,5 тисячі тонн великої ягоди української селекції.

Все почалося з того, що 2 юристи взяли площу для побудови котеджів, але поклик землі виявився сильнішим, тому вони вирішили використовувати її за прямим призначенням – вирощувати органічні ягоди. Три роки ця земля проходила сертифікацію. У 2015 році площі господарства було сертифіковано. Сьогодні вся українська органічна продукція виробляється відповідно до вимог і стандартів.

Кооператив було зареєстровано 2014 року, зараз учасників вже 60. Загальна площа кооперативу ягідників – 400 га, з них засаджено 125 га.

Профільними культурами вибрали ремонтантні сорти малини й полуниці, вони здатні повторно плодоносити протягом одного вегетаційного періоду.

Особлива гордість українських фермерів – малина Брусвяна – сорт, створений вітчизняними біологами, вона вирізняється великими ягодами, їхня вага сягає 15 г.

Як розповідають аграрії, кущі цього сорту малини ростуть до 2 метрів, у них дуже мало шипів. Важливою товарною якістю ягід є твердість, це сприяє транспортуванню, заморожуванню та зберіганню. Саме завдяки цьому українська Брусвяна завоювала Європу.

Фермери кажуть, що поодинці вести сільське господарство невигідно.

“Для того, щоб виходити на експортний ринок, потрібно розраховувати на величезний обсяг ягід, щоби була товарна партія”, – говорить фермер Дмитро Зубаха.

“Ми почали залучати людей у кооперативи, об’єднуватися, щоб спільно вирощувати і відправляти ягоди на експорт. На базі нашого кооперативу ми почали навчати людей, давати їм саджанці, передавати технологію, надавати будь-яку підтримку”, – зазначає фермер.

Торік валовий збір малини становив 130 тонн, все пішло на експорт, цьогоріч кооперативники хочуть результат подвоїти.

До того ж українські фермери зареєстрували франшизу з вирощування органічної малини. На даний момент це єдина франшиза в Європі.

Аграрії впевнені, якщо кожен українець візьметься за свою землю, то виграє вся країна, і передусім – економіка.

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: Органіка великих масштабів: 5 агрохолдингів, які успішно займаються органічним виробництвом в Україні

Перший в Західній Україні садівничо-городницький кооператив запрошує до співпраці 

Джерело: http://agronews.ua

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>