МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Агроінтернатура від Сумського Національного Аграрного Університету
2016-06-17

Практичний досвід для студента після закінчення вузу – це особлива валюта на ринку праці, адже без нього працевлаштуватись досить важко. З проблемою відсутності досвіду у випускників йде активна боротьба у кожному навчальному закладі, зокрема і у Сумському національному аграрному університеті. Даний ВУЗ знайшов вирішення і ставши піонером, впровадив програму інтернатури для своїх випускників.

На базі СНАУ з початку 2016 року почав функціонувати новий вид післядипломної практики для студентів – агроінтернатура. Метою цієї практики є підвищення рівня практичної підготовки випускників та підготовка їх до самостійного професійного життя.

Практика триватиме 3 роки : 1 рік – попередня інтернатура, 2 і 3 рік – фахова інтернатура.
На перший рік навчання за слухачем закріплюється індивідуальний консультант з числа провідних викладачів випускових кафедр, фах якого співпадає з профілем виробничого напряму випускника. Через 6 місяців проводиться попереднє анкетування слухача інтернатури та моніторинг фахових знань та вмінь. Завершується перший рік навчання в предінтернатурі підсумковим зрізом знань у формі тестування та індивідуальною співбесідою. За результатами контрольних заходів надається рекомендація на навчання у фаховій інтернатурі за відповідним напрямом.

На початку другого року навчання в інтернатурі слухач разом з керівником фахового стажування визначає проблемні виробничі питання, які існують на базовому підприємстві та які будуть вирішуватись протягом двох років. За результатами другого року інтернатури слухач пропонує комплекс заходів по вирішенню досліджуваної проблеми на базовому підприємстві та представляє результати у вигляді обґрунтованих рекомендацій або бізнес-плану, які проходять процедуру захисту.

Протягом третього року навчання в інтернатурі слухач готує та представляє перспективний план розвитку відповідної галузі базового підприємства та захищає свою роботу комісії у складі керівника галузі підприємства та керівника підвищення кваліфікації від університету. За результатами контрольних етапів другого та третього року інтернатури, рішенням випускової кафедри слухач допускається до підсумкової атестації.

Плюси та мінуси агроінтернатури:
+ Безкоштовне навчання у цій програмі.
+ Додаткові практичні навички.
+ Здобуття додаткових навичок та формування професійних компетенцій.
+ Отримання професійного сертифікату.
– Вступити до агроінтернатури може лиш е той, хто уже працює за фахом.

Серед напрямів агроінтернатури з цього року вже є:
«Сучасні технології у молочному скотарстві», «Сучасні технології у м’ясному скотарстві», «Сучасні технології у хутровому звірівництві», «Службове собаківництво», «Рослинництво», «Агрохімія», «Агрофармакологія», «Процеси, машини та обладнання АПВ», «Використання машин у рослинництві», «Механізація сільського господарства», «Гігієна, санітарія, ветеринарно-санітарна експертиза та безпека і якість продуктів тваринництва», «Хвороби свиней», «Лабораторна справа», «Хвороби дрібних тварин», «Хвороби жуйних», «Хвороби домашніх та декоративних птахів», «Ветеринарна фармація», «Неонатологія» тощо

Для того, щоб вступити до агроінтернатури потрібно мати диплом з відповідної спеціальності та довідку про працевлаштування.

За результатами закінчення інтернатури студента включають у відповідний банк працевлаштування при університетові, що в результаті може допомогти студенту працевлаштуватись і надалі, адже на основі даних у цьому банку представники навчального закладу формують пропозиції та рекомендації для відповідних роботодавців.

Джерело: http://sau.sumy.ua/uk/navchannia-ta-nauka/snau-vpershe-zaprovadzhu-agro-nternaturu.html

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>