МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Розумні голови: Українські стартапери створили аналізатор ґрунту з мікролазером
2018-06-07

Стартап Soil Lines нещодавно представив нову розробку - аналізатор ґрунту на базі мікролазера. 

Основні плюси: можливість роботи в польових умовах, вартість нижче закордонних аналогів, швидкодія.

CEO проекту Сергій Щукін розповів про перші успіхи компанії та плани на майбутнє. 


Вам потрібне ефективне рішення для контролю складу ґрунту? Вже є! 


За словами Сергія, ідея, як і проблема зі створення такого аналізатора, прийшли від вчених аграрної академії наук України. А саме - інституту "електрифікації та механізації сільського господарства" НААН України. Необхідно було знайти ефективне рішення для контролю складу ґрунтів і створення відповідної карти. Вирішення цієї проблеми й стало основною мотивацією. 

"Через сільськогосподарську активність і постійне удобрення полів, нині хімічний склад ґрунтів невідомий локально. Це призводить до зайвого або недостатнього удобрення. Так чи інакше, в результаті втрачаються великі кошти", - говорить Сергій. 


 

Soil Lines орієнтується на глобальний агроринок 


Цільова аудиторія проекту - аграрні підприємства, які націлені на інновації та прагнуть оптимізувати свої витрати. Крім продажу самого аналізатора, стартап консультуватиме аграріїв, щоб ті використовували прилад максимально ефективно. Також буде можливий виїзд на поле їхнього фахівця. 

"Аграріям аналізатор дозволить істотно економити витрати на добрива. Стане можливим smart-добриво: внесення лише тих елементів і в тій концентрації, які дійсно необхідні ґрунту в даній локації. Тепер буде можливо визначати склад ґрунту без необхідності залучення лабораторії", - акцентує Щукін. 

Раніше існували три системи, які дозволяють сканувати ґрунт: Geonics EM-38, Veris і Topsoil Mapper. Втім, вони здатні показувати не хімічний склад, а електропровідність, вміст органіки, pH, ущільнення, структуру і вологість ґрунту. Український прилад може стати в пригоді й екологам, адже дозволяє проводити екологічний контроль полів, визначаючи наявність важких металів або радіоактивних речовин. 
 

Зараз команда Soil Lines складається з чотирьох осіб 


Над проектом працює команда вчених з різних науково-дослідних інститутів. З Міжнародного центру "Інститут прикладної оптики" НАН України - три людини. Це і сам СЕО Сергій Щукін, і два розробники - Руслан Лимаренко (відповідає за частину програмного забезпечення), Сергій Фролов (за ним "залізо"). Також в команді є представник Національного наукового центру "Інститут механізації та електрифікації сільського господарства" НААН України. Це Леонтій Литвинюк - третій розробник в команді. 

З таким бекграундом у команди є досвід, компетенція і експертиза для реалізації проекту. 


Як все працює? 


Аналізатор працює на технології лазерної спектроскопії (LIBS): коли лазерний імпульс фокусується на зразку (в даному випадку це ґрунт), активується лазерна плазма, яка містить всю інформацію про хімічний склад. Далі ця інформація передається на спектрометр і обробляється програмним забезпеченням. 

"Ми отримуємо спектр характеристик ґрунту і всю інформацію про її хімічний склад в даній точці. Сама технологія не унікальна, проте до нас її НЕ застосовували в портативному аналізаторі для ґрунтів. Прямих конкурентів Soil Lines ми не знайшли", - говорить Сергій. В результаті стартап надає якісну і кількісну інформацію про хімічний склад ґрунту і дозволяє удобрювати ґрунт тими елементами, які необхідні. Тобто розроблений прилад дозволить аграріям істотно зменшити витрати на добрива й одночасно підвищити врожайність. 

Головні переваги такого аналізатора: 
  1.  Універсальність.Можливо визначення всіх хімічних елементів і їх концентрацій на місці, в польових умовах, без попередньої підготовки ґрунту. 
  2.  Вартість. Аналізатор базується на власних розробках. Український мікролазер виграє у закордонних аналогів: його характеристики краще, а вартість - нижче. 
  3.  Ефективність. Прилад працює швидко, що дозволяє сканувати всю площу поля і створити детальну карту оброблюваних земель. 


Його вже можна купити? 


Поки що ні. Проведена серія дослідів, експериментів зі зразками ґрунту для визначення якісного та кількісного хімічного складу, створена відповідна база даних і програмне забезпечення. Готовий стаціонарний прототип. 

Зараз команда працює над створенням MVP (minimum viable product) - повноцінного робочого портативного варіанту, для чого шукають інвестиції. 22 травня стартап закінчив інкубаційну програму в бізнес-інкубаторі YEP. 


 

Перспективи для подальшого розвитку 


Аналізатор можна інтегрувати в сільськогосподарський транспорт і системи автоматичної подачі добрив. Разом з іншими датчиками він зможе надати аграріям повну інформацію про стан ґрунту. Такі дані дуже потрібні для розвитку точного землеробства. 

"У нас план такий: створити портативний продукт, для цього залучити інвестиції, провести польові випробування і запустити рішення в Україні. Далі будемо думати про більш глобальні масштаби. Також плануємо інтегрувати аналізатор з сільськогосподарською технікою для одночасної роботи транспорту та сканування поля", - ділиться Сергій. 

Більше інформації про стартап можна дізнатися на офіційній фейсбук-сторінці Soil Lines.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нова розробка українських винахідників - система контролю клімату для теплиць

Український стартап Water Cloud UA заощадить мільйони гривень на зрошенні

ІТ контролює ріст рослин та мікроклімат

За матеріалами: http://aggeek.net

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
17.08.2018
Один із провідних молокозаводів України продають за 84 млн грн
Виставлено на продаж нерухомість та обладнання ЧП Молокозавод "Олком" у місті Мелітополь
17.08.2018
Хто з аграріїв отримує зарплатню понад 15 тис. грн
Державна служба статистики оприлюднила результати досліджень за червень 
17.08.2018
Найбільше поле солодкого перцю в Україні
На Херсонщині виростили найбільшу в Україні плантацію солодкого перцю площею 79 га

Статті

всі статті >>
06.08.2018
Корпоративні «плюшки» для співробітників. Як компанія забезпечує сім’я vs робота.
Хороший роботодавець знає, як створити мотивуючу атмосферу для ефективної роботи і приємного спілкування в колективі.
«Сингента» робить все від неї залежне, щоб, базуючись на політиці рівних можливостей і справедливих відносин, співробітники відчували причетність компанії до благополуччя в їхньому житті.
30.07.2018
Економіст ЄБРР розповів, у чому секрет успіху фермерів-іноземців в Україні
Виробник сільськогосподарської продукції зможе вийти на конкурентну собівартість з будь-яким продуктом в будь-якому сегменті ринку. Але потрібно знати певні правила 
26.07.2018
Швейцарія недалеко від Києва - село Ковалівка
Сьогодні село вражає туристів красивою площею з великими фонтанами, бесідками та власним ландшафтним парком, рівними дорогами й чистими узбіччями, а також незвичним відчуттям, що ти вже не в Україні, а десь у Західній Європі