МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Україну відвідали французькі агростартапери
2018-06-10

7 червня в рамках AgTech Forum 2018, який проходив у столичній локації iHUB, відбулася перша українсько-французька зустріч аграрних стартапів.

Зустріч відкрила заступник міністра агрополітики Ольга Трофімцева, яка в черговий раз підкреслила важливість інтеграції цифрових технологій в український агробізнес.

З Франції приїхали представники майже десяток стартапів, які працюють у різних галузях і на різних ринках. Вони розвивають технології сенсорів, що встановлюються на сільгосптехніці; мультиспектральної зйомки з метою визначення потребирослин в азоті; картування; збору та аналізу інформації для та незалежних консультантів; платформи для точного вимірювання та інтеграції данних; управління фермою і прогнозування цін на сільгосппродукцію. І це не просто ідеї, а інструменти, які вже працюють не лише у Франції, а й у франкомовних країнах Африки, а також Китаї, Румунії, Польщі.

Як розповіли гості, у Франції добре розвинута індустрія аграрних стартапів. Цьому сприяє робота двох потужних спеціалізованих аграрних стартап-акселераторів – La Ferme Digiyal і Co-farming. Суттєву підтримку надає також акселератор банку Kredit Agricole.

Представники Франції розповіли, що їх дуже цікавить співпраця з українськими аграріями, адже масштаби нашого агробізнесу їх просто вражають. Річ у тім, що у Франції середня площа ферми становить 66 га, а ферма в 400 га вважається великою, тож українські агрофірми їм здаються просто гігантськими. Тож у себе на батьківщині вони співпрацюють з кооперативами, передусім середнього розміру. 

Разом з тим, як відзначив консультант із впровадження цифрових технологій Паскаль Кошна, французам імпонує відкритість українських аграріїв до нових технологій. «Ваші аграрії коли бачать нову технологію, намагаються випробувати її, тоді як французькі чекають, поки це зробить сусід, щоб потім подивитися, що з цього вийде», - сказав французький гість.

Втім, візит не зводився до пошуку клієнтів. «Ми донесли до гостей, що тут можна шукати не тільки клієнтів, а й партнерів у впровадженні своїх проектів, персонал, науково-дослідні центри,, майданчики для впровадження своїх новинок», - сказав модератор зустрічі, голова асоціації AgTechUkraine Юрій Петрук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: IFC фінансуватиме ІТ-технології та агростартапи України

10 фактів про стартап, або Як пертворити ідею в бізнес

Джерело: http://propozitsiya.com

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>