МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Правда на етикетках: В Україні уніфікують інформацію на етикетці харчових продуктів
2018-06-11

7 червня у Верховній Раді України зареєстрували законопроект №8450 «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів», згідно з яким в Україні будуть запроваджені вимоги щодо надання точної, вірогідної та зрозумілої для споживача інформації про харчові продукти.

«Проект Закону сприятиме уніфікації правил щодо надання споживачам інформації стосовно харчових продуктів, забезпеченню правової визначеності та часткового зняття адміністративного тягаря з операторів ринку, які відповідають за інформацію про харчові продукти. Також даний законопроект запроваджуватиме вимоги щодо надання точної, вірогідної та зрозумілої для споживача інформації про харчові продукти», — йдеться в пояснювальній записці документу.

Автори законопроекту пропонують заборонити використання інформації, що може ввести споживача в оману, особливо щодо властивостей і характеристик харчових продуктів та наслідків їх споживання, а також у частині приписування харчовим продуктам лікувальних властивостей. Зазначена заборона поширюється також на рекламування та представлення харчових продуктів.

Передбачається, що споживачеві буде надана інформація про допоміжні речовини при переробці.

«З огляду на те, що певні інгредієнти або інші речовини або продукти (такі як допоміжні речовини для перероблювання) можуть викликати алергічні реакції, що становить небезпеку здоров’я людей, проектом Закону передбачено надання споживачам інформації про вміст у харчових продуктах харчових добавок, допоміжних речовин для переробки та інших речовин чи продуктів, які спричиняють алергічні реакції. Таким чином, споживачі зможуть зробити свідомий вибір, який є безпечним для них», — йдеться у законопроекті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ця продукція має в складі ГМО! Розроблено законопроект про державний контроль обігу генетично-модифікованої продукції

Офіційний логотип для української органічної продукції нарешті затверджено

Джерело: http://agronews.ua

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>