МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Вирощування нуту - вдалий бізнес на Тернопільщині
2018-06-11

Італійці, іспанці використовують його в кулінарії, філіппінці роблять з нього навіть морозиво, а ізраїльтяни – смажені фрикадельки.

Одним із перших вирощувати нетрадиційну для області культуру почав керівник фермерського господарства «Аванто» Іван Мричко. Минулого року культурою засіяли 20 га, цьогоріч у планах тернопільського аграрія засіяти нутом 180 га площ.

За його словами суттєві зміни клімату спонукають не тільки удосконалювати технології вирощування вже відомих, а й шукати ті культури, які є у попиті як на внутрішньому, так і на світових ринках.

Господарство «Аванто» орендує 800 га земельних паїв у Тернопільському та Підволочиському районах. Спілкуючись із науковцями з Києва та Одеси, Іван Мричко переконався, що нут — культура невибаглива, проте дуже перспективна.

«Нут невибагливий до попередника, але найбільшу врожайність отримують після зернових культур, сам він є відмінним попередником для зернових, особливо озимої пшениці», — розповідає аграрій.

Торік у господарстві Івана Васильовича нутом засіяли 20 га, з кожного зібрали на круг по 3 тонни врожаю. Насіння закупили сорту Іордан у Київській і Черкаській областях. Цього року придбали три сорти нуту в Ізраїлі, засіяли 180 га площ.

«Для запобігання розвитку грибкових захворювань, які можуть передаватися і насіннєвим матеріалом, за два-три тижні до сівби насіння слід протруїти препаратами, які мають позитивний вплив на посівні та продуктивні якості насіння нуту і найменш токсичні стосовно до бульбочкових бактерій. На старті вирощування нут хоче вологи, потім, навіть у спеку, завдяки щавлевій кислоті витримує високу температуру», — радить аграрій.

Збирають нут у господарстві «Аванто» прямим комбайнуванням. Пізніше його необхідно ще очистити, калібрувати й лише тоді отримати виняткову прибутковість від цієї культури.

«Насіння нуту містить 28-32% білка і 7% олії. Його білок, за амінокислотним складом дуже близький до ідеального, за поживною цінністю не поступається іншим видам бобових, зокрема сої. За багатством та якістю природного комплексу вітамінів та інших біологічно активних сполук є одним із найцінніших серед продуктів рослинного і тваринного походження», — додає Іван Мричко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В занедбаних цехах сокового заводу на Одещині налагоджують виробництво медово-горіхоої пасти

На Волиніф ермери об'єднаються в єдиний горіховий кооператив

Джерело: http://superagronom.com

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>