МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Крута професія: оператор агродронів
2018-06-20

Сьогодні в аграрному світі багато говорять про агродрони, а от про тих, хто ними керує майже нічого. Пора це виправити й розповісти, які обов'язки оператора дрона, а також як їм стати.

"Пілот" агродрона - не зовсім коректна назву для цього ремесла. Правильніше буде говорити - фахівець з точного землеробства, що вміє робити обльоти полів дроном і / або потім обробляти дані. 

В агросекторі фахівець з точного землеробства "з дроном в руках" зможе:
 • розрахувати вегетаційний індекс (NDVI);
 • скласти ортофотоплан поля;
 • внести трихограму і випробувати ультрамалооб'ємного внесення ЗЗР (в Україні це поки що можливо тільки на демо-полях переважно великих агрохолдингів);
 • визначити динаміку зміни в стані посівів;
 • спрогнозувати врожайність;
 • контролювати периметр поля. 

Навчання готового фахівця-аграрія тільки польотів займає всього кілька днів, але практика, звичайно, триває далі. Цикл сільськогосподарських робіт дає можливість такому пілоту мати роботу навесні, влітку і восени, а взимку - відпочивати. Літо - найгарячіший сезон, на нього припадає більшість популярних операцій, які виконує пілот агродрона. Ось що про професію говорить один із членів екіпажу дрона компанії з впровадження точного землеробства SmartFarming Сервер Акімов: 

"Працювати з коптерними дронами DJI навчитися можна за день, з літаковими платформами - трохи довше - до 4 днів, оскільки там інший алгоритм побудови маршрутів. Ми також проводимо навчання для тих аграріїв, які придбали дрон і хочуть невеличкий майстер-клас не тільки по польотах, а й по управлінню ПО. Розповідаємо, як побудувати маршрут, зняти дані й потім передати цю інформацію аналітику. 

У нас в компанії декілька чоловік займаються і польотами, і аналізом даних, але взагалі у нас окрема посада для профі, який зможе по-справжньому глибоко поглянути на фотографії, за допомогою різних програм прогнозувати врожайність або, завдяки зйомці, врятувати посіви від попелиці. 

Найскладніше в нашій професії - підібрати оптимальну погоду для польоту, з достатнім освітленням і не частими поривами вітру. Потрібно також правильно підібратися до потрібної нам зони на полі. 

А взагалі нічого складного в польотах немає. Іноді досить перед першим польотом подивитися пару роликів на Youtube і почитати блоги досвідчених дроноводів ".
"Дронофлот", з яким доведеться працювати, залежить від фірми з впровадження точного землеробства, в якій буде працювати фахівець. Або ж від тих дронів, які придбає агровиробник для свого екіпажу. 

У вакансіях на сайтах з пошуку роботи до майбутнього оператора агродрона зазвичай виставляються такі вимоги:
 • вища освіта - технічна або у сфері авіації (бажано);
 • впевнений користувач ПК;
 • знання англійської мови (переклад технічних текстів);
 • швидкість реакції;
 • відповідальність. 

Найчастіше такі технічні фахівці, які далекі від агросектору, закінчують київський Національний авіаційний університет (НАУ) або харківський Національний аерокосмічний університет імені М. Є. Жуковського (ХАІ). Після цього ви можете пройти додаткову кваліфікацію на курсах операторів БПЛА - вони коштують близько 5 000 грн і тоді вже пробувати стукати в агрокомпанії, які разом з непоганою зарплатою зможуть дати вам ще й знання сільськогосподарських процесів, якщо до цього ви набили руку в зйомці кліпів і весіль з повітря. Перейдемо до програмного забезпечення для аналізу зображень, знятих дроном. Найпопулярніше - DroneDeploy, розробники якого зовсім недавно випустили спеціальний пакет послуг для аграріїв. Є й спеціалізовані програми, наприклад, Taranis або HummingBird. Навчитися працювати з цими програмами можна досить швидко. Також не забувайте про дотримання техніки безпеки. Ми залишаємо на майбутнє пам'ятку, яку варто тримати в голові. P. S. Зверніть увагу на те, що з 1 червня 2018 року в Україні набув чинності "Тимчасовий порядок використання повітряного простору України". Тепер, якщо ви запускаєте дрон масою понад 2 кг (це разом з причепленою на нього відеокамерою та іншим обладнанням), з точки зору Державної авіаційної служби України це майже те ж саме, що ви злітаєте на "Боїнгу-747".

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: 4 високооплачувані професії майбутнього, якими варто оволодіти вже сьогодні

Де в Україні готують спеціалістів з точного землеробства

За матеріалами: http://aggeek.net

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
16.07.2018
Де в Україні можна купити кубічні кавуни та яблука у формі серця
Мода на фігурні плоди прийшла до нас з Азії. Та в Україні ця ніша поки що не зайнята: лише двоє фермерів наважились на експерименти
16.07.2018
Планшет Apple - за відеоролик! Сьогодні стартує конкурс «Краща аграрна практика 2018»
До участі в конкурсі запрошуються студенти аграрних навчальних закладів усіх рівнів акредитації. Заявки прийматимуть до 16 листопада 2018 року
16.07.2018
Кар'єра в МХП стала ще доступнішою! Агрохолдинг запустив повнофункціональний сайт «МХП СТАРТ»
На новому ресурсі не лише зібрані основні відомості про компанію та принципи її роботи, а й детально розписані умови участі в програмі «МХП СТАРТ» та інтегрована зручна карта пошуку вакансій у різних куточках України

Статті

всі статті >>
15.07.2018
Аграрна освіта: Україні потрібні фахівці, які будуть підтримувати та супроводжувати впроваджені інновації
СЕО AgriLab Ярослав Бойко розповів яка з аграрних професій буде найбільш популярною в найближчий час та чого сьогодні не вистачає агроосвіті в Україні
11.07.2018
Як машинне навчання змінює сільське господарство
Машинне навчання дозволить пришвидшити виведення нових сортів культур, спрогнозувати продуктивність культур та провести ранню діагностику захворювань рослин
09.07.2018
Біогаз у мішку: Як стати енергонезалежним завдяки органічним відходам
Німецький стартап (B) energy створив систему, яка може виробляти біогаз в домашніх умовах і зберігати його в мішках