МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Крута професія: оператор агродронів
2018-06-20

Сьогодні в аграрному світі багато говорять про агродрони, а от про тих, хто ними керує майже нічого. Пора це виправити й розповісти, які обов'язки оператора дрона, а також як їм стати.

"Пілот" агродрона - не зовсім коректна назву для цього ремесла. Правильніше буде говорити - фахівець з точного землеробства, що вміє робити обльоти полів дроном і / або потім обробляти дані. 

В агросекторі фахівець з точного землеробства "з дроном в руках" зможе:
 • розрахувати вегетаційний індекс (NDVI);
 • скласти ортофотоплан поля;
 • внести трихограму і випробувати ультрамалооб'ємного внесення ЗЗР (в Україні це поки що можливо тільки на демо-полях переважно великих агрохолдингів);
 • визначити динаміку зміни в стані посівів;
 • спрогнозувати врожайність;
 • контролювати периметр поля. 

Навчання готового фахівця-аграрія тільки польотів займає всього кілька днів, але практика, звичайно, триває далі. Цикл сільськогосподарських робіт дає можливість такому пілоту мати роботу навесні, влітку і восени, а взимку - відпочивати. Літо - найгарячіший сезон, на нього припадає більшість популярних операцій, які виконує пілот агродрона. Ось що про професію говорить один із членів екіпажу дрона компанії з впровадження точного землеробства SmartFarming Сервер Акімов: 

"Працювати з коптерними дронами DJI навчитися можна за день, з літаковими платформами - трохи довше - до 4 днів, оскільки там інший алгоритм побудови маршрутів. Ми також проводимо навчання для тих аграріїв, які придбали дрон і хочуть невеличкий майстер-клас не тільки по польотах, а й по управлінню ПО. Розповідаємо, як побудувати маршрут, зняти дані й потім передати цю інформацію аналітику. 

У нас в компанії декілька чоловік займаються і польотами, і аналізом даних, але взагалі у нас окрема посада для профі, який зможе по-справжньому глибоко поглянути на фотографії, за допомогою різних програм прогнозувати врожайність або, завдяки зйомці, врятувати посіви від попелиці. 

Найскладніше в нашій професії - підібрати оптимальну погоду для польоту, з достатнім освітленням і не частими поривами вітру. Потрібно також правильно підібратися до потрібної нам зони на полі. 

А взагалі нічого складного в польотах немає. Іноді досить перед першим польотом подивитися пару роликів на Youtube і почитати блоги досвідчених дроноводів ".
"Дронофлот", з яким доведеться працювати, залежить від фірми з впровадження точного землеробства, в якій буде працювати фахівець. Або ж від тих дронів, які придбає агровиробник для свого екіпажу. 

У вакансіях на сайтах з пошуку роботи до майбутнього оператора агродрона зазвичай виставляються такі вимоги:
 • вища освіта - технічна або у сфері авіації (бажано);
 • впевнений користувач ПК;
 • знання англійської мови (переклад технічних текстів);
 • швидкість реакції;
 • відповідальність. 

Найчастіше такі технічні фахівці, які далекі від агросектору, закінчують київський Національний авіаційний університет (НАУ) або харківський Національний аерокосмічний університет імені М. Є. Жуковського (ХАІ). Після цього ви можете пройти додаткову кваліфікацію на курсах операторів БПЛА - вони коштують близько 5 000 грн і тоді вже пробувати стукати в агрокомпанії, які разом з непоганою зарплатою зможуть дати вам ще й знання сільськогосподарських процесів, якщо до цього ви набили руку в зйомці кліпів і весіль з повітря. Перейдемо до програмного забезпечення для аналізу зображень, знятих дроном. Найпопулярніше - DroneDeploy, розробники якого зовсім недавно випустили спеціальний пакет послуг для аграріїв. Є й спеціалізовані програми, наприклад, Taranis або HummingBird. Навчитися працювати з цими програмами можна досить швидко. Також не забувайте про дотримання техніки безпеки. Ми залишаємо на майбутнє пам'ятку, яку варто тримати в голові. P. S. Зверніть увагу на те, що з 1 червня 2018 року в Україні набув чинності "Тимчасовий порядок використання повітряного простору України". Тепер, якщо ви запускаєте дрон масою понад 2 кг (це разом з причепленою на нього відеокамерою та іншим обладнанням), з точки зору Державної авіаційної служби України це майже те ж саме, що ви злітаєте на "Боїнгу-747".

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: 4 високооплачувані професії майбутнього, якими варто оволодіти вже сьогодні

Де в Україні готують спеціалістів з точного землеробства

За матеріалами: http://aggeek.net

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
16.12.2018
Розрахувати норми добрив тепер можна за допомогою мобільного додатку
Мобільний додаток для аграріїв значно спрощує процес розрахунку норм внесення калійних і фосфорних добрив, а також дозволяє уникнути втрат урожаю через їх дефіцит
16.12.2018
Де в України виготовляють вино світового рівня
А ви знаєте яке українське вино має попит у США, Ізраїлі та навіть у Австралії та Нігерії?
14.12.2018
В Україні побудують перший завод з переробки відходів тваринного виробництва
Завод вартістю €10 млн планують запустити на Львівщині навесні 2019 року

Статті

всі статті >>
10.12.2018
Кращі серед лідерів. Найцікавіше з Kernel PRO100 AGRO
На Kernel PRO100 AGRO спеціалісти компанії "Кернел" розповіли не лише про плани на майбутнє, а й поділилися секретами успіху  провідного у світі та найбільшого в Україні виробника та експортера соняшникової олії
06.12.2018
BASF винайшла інноваційний фунгіцид, який стане абсолютно новим рішенням для аграріїв
Компанія розпочинає виробництво інноваційного фунгіциду Revysol®. Перша поява препарату на світових ринках очікується 2019-2020 рр.
06.12.2018
В Києві більше не буде представницького офісу "Мрії"
Зараз компанія веде переговори зі співробітниками щодо можливості їх переїзду на постійне місце роботи в Тернопіль і Львів