МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Крута професія: оператор агродронів
2018-06-20

Сьогодні в аграрному світі багато говорять про агродрони, а от про тих, хто ними керує майже нічого. Пора це виправити й розповісти, які обов'язки оператора дрона, а також як їм стати.

"Пілот" агродрона - не зовсім коректна назву для цього ремесла. Правильніше буде говорити - фахівець з точного землеробства, що вміє робити обльоти полів дроном і / або потім обробляти дані. 

В агросекторі фахівець з точного землеробства "з дроном в руках" зможе:
 • розрахувати вегетаційний індекс (NDVI);
 • скласти ортофотоплан поля;
 • внести трихограму і випробувати ультрамалооб'ємного внесення ЗЗР (в Україні це поки що можливо тільки на демо-полях переважно великих агрохолдингів);
 • визначити динаміку зміни в стані посівів;
 • спрогнозувати врожайність;
 • контролювати периметр поля. 

Навчання готового фахівця-аграрія тільки польотів займає всього кілька днів, але практика, звичайно, триває далі. Цикл сільськогосподарських робіт дає можливість такому пілоту мати роботу навесні, влітку і восени, а взимку - відпочивати. Літо - найгарячіший сезон, на нього припадає більшість популярних операцій, які виконує пілот агродрона. Ось що про професію говорить один із членів екіпажу дрона компанії з впровадження точного землеробства SmartFarming Сервер Акімов: 

"Працювати з коптерними дронами DJI навчитися можна за день, з літаковими платформами - трохи довше - до 4 днів, оскільки там інший алгоритм побудови маршрутів. Ми також проводимо навчання для тих аграріїв, які придбали дрон і хочуть невеличкий майстер-клас не тільки по польотах, а й по управлінню ПО. Розповідаємо, як побудувати маршрут, зняти дані й потім передати цю інформацію аналітику. 

У нас в компанії декілька чоловік займаються і польотами, і аналізом даних, але взагалі у нас окрема посада для профі, який зможе по-справжньому глибоко поглянути на фотографії, за допомогою різних програм прогнозувати врожайність або, завдяки зйомці, врятувати посіви від попелиці. 

Найскладніше в нашій професії - підібрати оптимальну погоду для польоту, з достатнім освітленням і не частими поривами вітру. Потрібно також правильно підібратися до потрібної нам зони на полі. 

А взагалі нічого складного в польотах немає. Іноді досить перед першим польотом подивитися пару роликів на Youtube і почитати блоги досвідчених дроноводів ".
"Дронофлот", з яким доведеться працювати, залежить від фірми з впровадження точного землеробства, в якій буде працювати фахівець. Або ж від тих дронів, які придбає агровиробник для свого екіпажу. 

У вакансіях на сайтах з пошуку роботи до майбутнього оператора агродрона зазвичай виставляються такі вимоги:
 • вища освіта - технічна або у сфері авіації (бажано);
 • впевнений користувач ПК;
 • знання англійської мови (переклад технічних текстів);
 • швидкість реакції;
 • відповідальність. 

Найчастіше такі технічні фахівці, які далекі від агросектору, закінчують київський Національний авіаційний університет (НАУ) або харківський Національний аерокосмічний університет імені М. Є. Жуковського (ХАІ). Після цього ви можете пройти додаткову кваліфікацію на курсах операторів БПЛА - вони коштують близько 5 000 грн і тоді вже пробувати стукати в агрокомпанії, які разом з непоганою зарплатою зможуть дати вам ще й знання сільськогосподарських процесів, якщо до цього ви набили руку в зйомці кліпів і весіль з повітря. Перейдемо до програмного забезпечення для аналізу зображень, знятих дроном. Найпопулярніше - DroneDeploy, розробники якого зовсім недавно випустили спеціальний пакет послуг для аграріїв. Є й спеціалізовані програми, наприклад, Taranis або HummingBird. Навчитися працювати з цими програмами можна досить швидко. Також не забувайте про дотримання техніки безпеки. Ми залишаємо на майбутнє пам'ятку, яку варто тримати в голові. P. S. Зверніть увагу на те, що з 1 червня 2018 року в Україні набув чинності "Тимчасовий порядок використання повітряного простору України". Тепер, якщо ви запускаєте дрон масою понад 2 кг (це разом з причепленою на нього відеокамерою та іншим обладнанням), з точки зору Державної авіаційної служби України це майже те ж саме, що ви злітаєте на "Боїнгу-747".

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: 4 високооплачувані професії майбутнього, якими варто оволодіти вже сьогодні

Де в Україні готують спеціалістів з точного землеробства

За матеріалами: http://aggeek.net

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
19.03.2019
Перший льонозавод України збудують на Житомирщині
Розпочати будівництво льонозаводу планують вже цього року. Сума інвестицій складе близько $5,6 млн
19.03.2019
Еко-посуд з висівок уже в Україні
Еко-посуд польського виробництва тепер офіційно представлений і доступний в Україні
18.03.2019
В Білій Церкві відкрили логістичний комплекс ALFA Smart Agro
Складські приміщення логістичного комплексу ALFA Smart Agro оснащені сучасними системами опалення та системою автоматичного очищення повітря

Статті

всі статті >>
18.03.2019
Корисну олію виготовляє майстер з Вінниці
Ігор Мудрик заохочує до здорового способу життя та пропонує споживати рослинну олію. У своєму арсеналі має вже понад 20 видів унікальних рослинних олій
11.03.2019
Виробництво крем-меду – новий етап розвитку бджільництва в Україні
Розмаїттю смаків цього нового солодкого продукту немає меж: виробники додають в крем-мед малину, апельсин, лимон з імбиром, лимон з корицею, какао з мигдалем та навіть шишки
06.03.2019
Путівник абітурієнта-аграрія. Де вивчають сучасні аграрні спеціальності та як обрати фах
Реєстрація на ЗНО 2019 року вже розпочалася й триватиме до 25 березня. А це значить, що вже варто визначитися зі спеціальністю, вибрати необхідні предмети для вступу та придивитися до профільних вишів