МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Торговий форум «Агротериторія»: Україна має великий потенціал щодо експорту черешні
2018-06-23

Цього року традиційний мелітопольський фестиваль «Черешнево», отримав бізнес-забарвлення. Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва в співробітництві з ІКЦ «Агро-Таврія» та Мелітопольською міською радою 15 червня в рамках свята провели Торговий форум «Агротериторія».
Понад 130 дрібних і середніх виробників черешні одержали професійні рекомендації щодо перспектив експорту черешні та прикладні знання про те, як вийти на нові ринки збуту, а також познайомилися з досвідом роботи з черешнею в Туреччині та Італії. У другій частині форуму виробники черешні та оптові покупці провели понад 70 В2В зустрічей, під час яких познайомилися та почали вибудовувати бізнес-відносини, кілька компаній-виробників і торгових мереж попередньо домовилися про укладення договорів.

Торговий форум «Агротериторія» для виробників і покупців ягід, фруктів і овочів - це перший подібний бізнес-захід, основні учасники якого - компанії, підприємці, які шукають можливості для розвитку бізнесу.Світове виробництво черешні за останні 5 років зросло на 10% до 2,4 млн. тонн, але світовий ринок збільшується набагато швидше. Україна належить до 5 крупних країн-виробників черешні в Європі, але займає лише 40 місце в рейтингу світових експортерів. В України великий потенціал щодо експорту черешні. Про це розповіла керівник інформаційно-аналітичного центру "Інфо-Шувар". Важливо: ціна не є найважливішим фактором для прийняття рішення на ринку ЄС та Азії. Сьогодні в Польщі іспанська черешня, яка коштує дорожче української, користуються великим попитом. Аналогічний тренд вже спостерігається на ринку України: на оптовому ринку "Шувар" якісна українська черешня сьогодні досить гарно продається в 1,5-2 рази дорожче від продукції гіршої якості. На Туреччину, Іран, США та Італію припадає більш ніж 40 % всього мирового врожаю черешні.

Нові технічні рішення для українських садів запропонувала Яна Алексєєнко (італійський союз компаній Advice & Consulting). Розробка проектів під ключ: підбір сортів, закладка саду, проектування логістичних центрів, проектування і постачання сортувальних ліній, техніки для саду та реалізації якісної продукції. Також це можуть бути точкові проекти, пов'язані з одним з процесів: безвірусний посадковий матеріал з розплідника Salvi, закладка інтенсивних садів, як відомо, саме в Італії формується черешнева мода, установка сортувальних ліній фірми UNITEC і багато іншого.


В2В перемовини тривали більше 3 годин, виробники та оптові покупці обговорювали умови співпраці, якість продукції, ціни, з постачальниками супутніх послуг виробники обговорювали можливість співпраці з питань калібровки, упаковки, охолодження. Організатори торгового форуму планують цей захід проводити щорічно, але перші результати сподіваються отримати вже цього року. У Мелітополі вміють «готувати» черешню, отже тепер навчаються й продавати.
Джерело: https://uhbdp.org/ua/news/project-news/1621-torhovyi-forum-ahroterytoriia-ukraina-maie-velykyi-potentsial-shchodo-eksportu-chereshni

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>