МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Профіль на LinkedIn - потужний союзник у боротьбі за місце під сонцем
2020-09-12

  • Ви  перебуваєте в активному пошуку роботи, або роздумуєте про нову?
  • Ви вже давно активні на LinkedIn і знаєте про всі переваги цієї найбільшої ділової соцмережі?
  • А можливо ви ще новачок на цьому ресурсі і поки що тільки відкриваєте для себе нові можливості ?
 
Тоді ця стаття саме для вас!В сучасному професійному світі активно розвивається ділове спілкування з використанням соціальних мереж. Яскравим представником такої комунікації є професійна соціальна мережа «LinkedIn». З кожним днем вона набуває все більшої популярності в Україні, як серед пошукачів, так і серед роботодавців. Не обійшла стороною ця тенденція і аграрну сферу. На сьогоднішній день в LinkedIn інформацію про себе висвітлили 17 278 спеціалістів, що працюють у сільському господарстві України, і більшість із них є активними користувачами цієї мережі, що характеризується їхньою участю в професійних групах, як українських (Agribusiness.Ukraine, Agriculture Ukraine), так і в глобальних тематичних спільнотах.
В той же час, існує досить велика кількість профайлів, які практично не заповнені, або інформація в них подана вкрай неефективно, і це стосується, як молодих спеціалістів, так і тих, хто має великий та цікавий професійний досвід, але мабуть вирішив не спокушати рекрутерів або не витрачати час на висвітлення своїх знань та досягнень.
 
За даними Держкомстату України у частці зайнятого населення за видами економічної діяльності у галузі «сільське господарство, лісове господарство, рибне господарство» - представлено  всього: 2 870,6 тис. осіб. В тому числі наймані працівники підприємств, установ, організацій складають  568,5 тис. осіб у кількості зайнятого населення з яких лише 17 278 осіб мають акаунт в LinkedIn. Варто також відмітити, що кількість осіб, які мають профіль для пошуку роботи на порталі rabota.ua складає 17 947. Різниця не велика і це свідчить про те, що кандидати шукають нові шляхи для пошуку роботи і користуються не одним ресурсом, а використовують їх комплексно. В свою чергу це означає, професійна соціальна мережа набирає обертів в Україні і з кожним днем кількість профілів збільшується, в тому числі в сфері агро також.Кількість спеціалістів представлених у LinkedIn у аграрній сфері за напрямками діяльності складає:   землеробство -  7 682 осіб, тваринництво – 3 155 осіб, біотехнології – 2 408 осіб, ветеринарія – 2 253 осіб, молочна промисловість – 1 035 осіб, рибна промисловість – 745 осіб.*
 
 
На відміну від розміщення резюме на спеціалізованих сайтах з пошуку роботи, перевагою користування LinkedIn є те, що наявність профілю не означає те, що  професіонал знаходиться у активному пошуку роботи. Спеціаліст може отримувати пропозиції від менеджерів з персоналу, вести діалог, та не турбуватись про ризик втратити роботу.
 
У будь-якому випадку, не залежно від досвіду користування цією мережею, важливо розуміти, як мало у вас часу, щоб справити потрібне враження на роботодавця. Рекрутери затримуються на вашому профілі всього на 10-30 секунд, вирішуючи для себе - «так» або «ні». І якщо ви не зробите це «так» очевидним, вони, швидше за все, перейдуть до наступного кандидата.
Ось кілька прикладів того, як профіль LinkedIn може працювати проти вас і як це виправити.

Приклад №1 - У вашому профілі немає фотографії, або фото представляє вас в невигідному світлі

А чи знаєте ви, що шанси вашого профілю на перегляд роботодавцем зростають в 11 разів, якщо в ньому є фото? Тоді покваптесь! Але не будь-яке фото буде працювати на вас. Пам'ятайте, LinkedIn - мережа ділова і роботодавці очікують перш за все побачити ваш професійний імідж. Тому фотографія повинна відповідати наступним вимогам:
  • портрет (плечі і вище);
  • ви, і тільки ви (ніяких чужих рук на плечах);
  • погляд в камеру і посмішка;
  • хороше освітлення і простий фон (можна зробити фото на вулиці, на тлі звичайної стіни - цегла, до речі, виглядає дуже виграшно);
  • діловий одяг ( не обов'язково надягати костюм - сорочки, простого светра (?) або блузки цілком достатньо, але уникайте обтягуючих майок, топів і всього того, що не пройде дрес-коду більшості компаній, а також сонцезахисних окулярів……).

Приклад №2 - Ваш профіль не до кінця заповнений або не доступний для перегляду

Частково заповнена анкета або профіль, в якому для перегляду доступні тільки ім'я і заголовок, частіш за все будуть дратувати рекрутерів або змусять задуматися, наскільки серйозні такі кандидати в своєму прагненні. Тому, перш, ніж опублікувати свій профіль, витратьте час на завершення всіх основних його розділів. Чим повнішим буде профіль, тим вище буде ваш рейтинг у вибірці роботодавців. LinkedIn дозволяє вам дізнатися ступінь заповнювання за допомогою показника «Ефективність профілю». Потім перевірте параметри конфіденційності і переконайтеся, що ваш профіль видно спільноті. (Це відрізняється від налаштування, яке повідомляє вашу мережу контактів про кожне оновлення профілю, його якраз краще відключити.) Відкритий профіль дозволяє рекрутерам визначити, чи відповідаєте ви ключовим  параметрам, без попереднього запиту контакту.

Приклад №3 - «І швець, і жнець, і на дуді грець»
 
Коли ви в активному пошуку роботи, виникає спокуса використати весь свій арсенал знань і навичок, перерахувати всі досягнення і згадати кожну роботу, починаючи із середньої школи, щоб вразити роботодавця. Але, намагаючись виглядати «майстром на всі руки», ви можете зашкодити своєму діловому іміджу і ускладнюєте роботу рекрутера швидко оцінити вас, як кандидата на конкретну вакансію. Краще сфокусуватися на тій посаді, в якій ви себе бачите, і будувати свій профіль навколо неї. Повторюйте відповідні ключові слова в усіх розділах свого профілю для поліпшення пошукової оптимізації всередині LinkedIn. Наприклад, якщо ви шукаєте роботу маркетологом і дійсно є профі в організації рекламних кампаній у соціальних мережах та e-mail маркетингу, то відмітьте це у всіх полях профілю - не обмежуйте себе у цьому!
Розділ «досвід роботи» пишіть в зручному для читання форматі презентації (з виділенням пунктів і підпунктів), фокусуйтесь на досягненнях, а не тільки на перерахуванні обов'язків. Ви можете також описати завдання, які ви любите вирішувати, і шляхи їх вирішення.

Приклад №4 - У вас обмежена кількість контактів

Звучить образливо, як ніби вся наша людська цінність залежить від кількості друзів і шанувальників на Facebook або Instagram! І LinkedIn в цьому сенсі не краще за інші соцмережі, показуючи кількість контактів на початку стрінки. Але якщо мова йде про успішний пошук роботи, велика кількість контактів дійсно може вам згодитися.
Перш за все, чим авторитетніша ваша мережа зв'язків, тим вище ваш рейтинг в результатах пошуку рекрутерів при підборі кваліфікованих кандидатів. Крім того, велика кількість контактів першого ступеня означає ще більшу кількість контактів другого ступеня. Ось вони і можуть стати цінним ресурсом при створенні цільового списку компаній, в яких ви б хотіли працювати. Якщо жоден з ваших «прямих контактів» не працює в цих компаніях, шанси, що працює хтось із контактів другого ступеня досить великі. І ви можете стати володарем заповітної рекомендації, попросивши знайомого представити вас потрібній людині з його мережі.
Тому розбудовуйте свою мережу зв'язків. Згадайте всіх, кого ви знаєте: друзів, родичів, нинішніх і колишніх колег. Приєднайтесь до відповідних груп LinkedIn на основі вашої галузі, географічного положення, освіти, інтересів. І, нарешті, частіше відвідуйте різні заходи, обмінюйтеся візитками при спілкуванні з людьми, а потім зв'язуйтеся з ними на LinkedIn. Ви побачите, як число контактів збільшиться за короткий проміжок часу.
Приклад № 5 - У вас зовсім немає рекомендацій

Зрозуміло, всі ми хочемо, щоб наші досягнення в роботі говорили самі за себе, але з поширенням он-лайн відгуків на кожному сайті, думка третьої сторони дійсно має значення.
І хоча HR-и, як правило, не перевіряють рекомендації до моменту прийняття остаточного рішення по кандидату, відгуки в вашому LinkedIn-профілі можуть дати вам перевагу. Якби ви були рекрутером і переглядали профілі двох кандидатів: один - зовсім без рекомендацій, інший - з добре написаними відгуками задоволених клієнтів, кого б ви, швидше за все, запросили на співбесіду?
Ще один плюс LinkedIn в тому, що ресурс дозволяє легко запросити чиюсь рекомендацію. Ви можете написати особисте повідомлення разом з вашим запитом, а також запропонувати редагування перед публікацією рекомендації в своєму профілі.
Як ви бачите, добре оформлений, чіткий, націлений профіль на LinkedIn може істотно прискорити шлях від початку пошуку до пропозиції роботи. Так, виправлення всіх «огріхів» профілю займе якийсь час, але результат окупиться з першою зарплатою. 
 
Беззаперечним фактом є те, що роль LinkedIn, як інструмента з пошуку професіоналів на вакантні місця, буде тільки зростати!
*Дані станом на 01.08.2016 року
 
З використанням матеріалів статті Janna Kefalas
 
PS: Всі персонажі і імена вигадані. Будь-які збіги випадкові ;)

 

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
03.09.2020
Київські виробники ЗЗР об'єднаються для збору та утилізації тари
Антимонопольний комітет України надав дозвіл на створення онлайн-платформи, яка сприятиме перероблюванню та утилізації використаної тари з-під засобів захисту рослин
03.09.2020
Blueberry by StarBerries запустили сучасну сортувальну лінію іспанського виробництва
Особливістю обладнання є те, що після сортування ягода залишається цілою, а найголовніше зберігається притаманний ягодам лохини сизий наліт
01.09.2020
Британські експерти проведуть вебінар для представників молочної галузі
5 вересня вони поділяться секретами управління молочними фермами. Для участі необхідно зареєструватися

Статті

всі статті >>
28.08.2020
Варто відвідати. Фермер з Черкащини відкрив військово-патріотичний музей
В музеї показана велична історія побутової, військово-патріотичної діяльності та представлені експонати, які красномовно розповідають про військові дії, починаючи від козацької доби й закінчуючи нинішніми подіями на Сході країни
20.08.2020
Талановиті жінки в агробізнесі. Учасниці TalentA надихають своїми історіями
Жінки в агро: в чому їх сила, а чого їм бракує? Історії про те, як жінки з сіл змінюють життя цілих громад на краще
30.07.2020
Знаменитий "херсонський кавун” стане смугастим послом південного регіону
Чому херсонський кавун ще не отримав статусу «географічного зазначення» та який логотип для нього обрали? Що кажуть про врожай, чи буде знаменита баржа з кавунами та чому українські переробники так мало уваги звертають на цю ягоду?