МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

На рисових плантаціях Миколаївщини вирощуватимуть коропа
2018-07-03

Нещодавно на 20 га рисових плантацій ФГ «Славич» у Миколаївській області запустили майже 0,5 т малька коропа.

Щоб риба не загинула від високих денних температур, транспортували її вночі за допомогою спеціальних живорибних машин-цистерн та продували воду киснем.

Це вже не перший досвід господарства із зариблення рисових чеків мальками риби. Щоправда, у 2017 році досвід був невдалим: тривала спека у Херсонській області (саме там вперше господарство пішло на експеримент) настільки нагріла воду в чеках, що не дозволила личинкам розвинутися принаймні до малька, — вони просто загинули.

За часів Радянського Союзу така інтегрована технологія була досить популярною та доступною, проте зміна погодних умов значно ускладнила її застосування.

Загалом же, ця технологія походить з країн Південно-Східної Азії, та має ряд переваг у веденні такого господарства у порівнянні зі звичайним вирощуванням рису. Вважається, що завдяки вирощуванню риби у рисових чеках урожайність рису підвищується на 5–10 ц/га. До того ж, додатково можна отримати від 50 до 200 кг/га риби.

Завдяки тому, що риба у пошуках їжі розрихлює ґрунт, руйнує плівку, що на його поверхні утворюється, знищує шкідників та насіння бур’янів, а також, завдяки екскрементам, дає додаткове удобрення, покращуються умови для росту рису.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Київщині побудують ферму для розведення африканського сома

Компанія Aquafarm вирощуватиме рослини на рибу в симбіозі

Джерело: http://agroday.com.ua

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>