МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

В Камянець-Подільському відкрили теплоелектростанцію, яка забезпечить теплом 22 тис. мешканців
2018-07-04

Місто Кам’янець-Подільський швидко прямує до енергонезалежності шляхом переходу з газу на альтернативне паливо при виробництві електроенергії та тепла.

Ще одним кроком в цьому напрямку стало відкриття нової унікальної теплоелектростанції загальною потужністю майже 45 МВт.

Нова теплоелектростанція для виробництва як електроенергії, так і тепла використовуватиме, крім газу, біомасу (солому, відходи кукурудзи та соняшника, тріску).

Вартість проекту склала майже 10 млн євро. Реалізацію проекту підтримав Світовий банк.

Розробники запевняють, що станція безперебійно забезпечуватиме теплом і гарячою водою близько 22 тис. мешканців: 190 житлових будинків, 3 дитячих садки та 5 шкіл. Потенціал заміщення газу – понад 8 млн м³ газу в рік.Завдяки відкриттю нової станції Кам’янець-Подільський стає першим в Україні, а також третім у Європі та п’ятим у світі містом, яке використовує сучасний метод виробництва тепла, який полягає у роботі турбіни з модулем ORC потужністю 1,8 МВт. На станції також встановлено 2 твердопаливних котли загальною потужністю 15 МВт (10 МВт + 5 МВт), два резервних газових котли потужністю 12 МВт, а також 3 когенераційні установки загальною потужністю 1,89 МВт.

Так, тепло, згенероване станцією, буде подаватися у мережу за зниженим тарифом, передбаченим Законом України від 21.03.2017 № 1959-VIII.

Крім цього, електроенергія, вироблена з біомаси, буде реалізовуватися за «зеленим» тарифом у розмірі 12,4 євроцента/кВт*год. Такий стимул закладено у Законі України щодо конкурентного виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії. Також, відповідно до цього Закону інвестор отримуватиме надбавку до «зеленого» тарифу, адже на станції працюють котли вітчизняного виробництва.

Запуск нової теплоелектростанції на біомасі – ще один сигнал інвесторам про вигоду інвестування у проекти із заміщення газу в Україні.

Нагадаємо, що минулого року на Кіровоградщині розпочала роботу сонячна електростанція "Кам'янече".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Одесі з'явиться біогазовий завод

Джерело: http://agronews.ua

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>