МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Чи зупинить новий закон лісових контрабандистів?
2018-07-05

3 липня Верховна Рада прийняла за основу та в цілому Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів».

За відповідний законопроект №5495 проголосувало 234 парламентарі.

Документ набирає чинності з 1 січня 2019 р. В ньому істотно посилена адміністративна та кримінальна відповідальність за незаконну вирубку лісу і його контрабанду.

Зокрема, вноситься норма, згідно з якою незаконна порубка і перевезення, зберігання незаконно вирубаних дерев тягнуть за собою накладення на громадян штрафу від 15 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1 неоподатковуваний мінімум – 17 грн), а на посадових осіб – від 75 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У чинному законодавстві відповідальність обмежується від 5 до 10 і від 7 до 12 неоподатковуваних мінімумів відповідно.

У разі повторного правопорушення протягом року українцям доведеться платити штраф у розмірі від 30 до 60 неоподатковуваних мінімумів, для посадових осіб – від 300 до 600.

Контрабанда або приховування від митного контролю необробленого лісоматеріалу чи пиломатеріалів цінних або рідкісних порід карається позбавленням волі на 3-5 років.

Якщо дії вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб або службовою особою з використанням свого службового становища, передбачено позбавлення волі на 5-10 років з позбавленням права обіймати певні посади та конфіскацією майна.

Якщо ці дії вчинені організованою групою осіб або в особливо великих розмірах, передбачено покарання у вигляді позбавлення волі від 10 до 12 років з позбавленням права займатися певною діяльністю протягом трьох років і з конфіскацією майна.

Окрім того, внесена норма про восьмирічну заборону експорту паливної деревини.

Також Кабінет Міністрів планує створить нову структуру в системі лісового господарства, якій будуть надані функції щодо здійснення господарської діяльності в сфері лісового й мисливського господарства. Також буде створено Службу лісових інспекторів.

Нагадуємо, що законність рубок та легальність лісопродукції можна перевірити он-лайн!

Джерело: http://agroday.com.ua

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>