МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Біогаз у мішку: Як стати енергонезалежним завдяки органічним відходам
2018-07-09

Німецький стартап (B) energy створив систему, яка може виробляти біогаз в домашніх умовах і зберігати його в мішках. 

(B) energy - це соціально-орієнтований бізнес-проект, який дозволяє домогосподарствам в сільських районах Африки, Азії та Південної Америки самостійно виробляти біогаз. Причому робити це не лише для своїх цілей, але й для продажу. 

Якщо біогазу буде вироблятися більше, ніж потрібно для потреб домогосподарства - його можна поставляти іншим користувачам і отримувати додатковий дохід. Це стало можливим завдяки унікальній технології збереження і транспортування виробленого біогазу. 

Таким чином власник такої установки стає тільки підприємцем, а й інвестором в екологічно безпечне майбутнє. 
 

Від відходів до біоенергії 


Біогаз виробляється з органічних відходів (наприклад, гною, кухонних відходів, фекалій, сільськогосподарських відходів) і рідини (вода, стічні води, сеча). Підготовлена сировина змішується і подається в установку. А біогаз, який виділяється, надходить безпосередньо в спеціальні мішки. Там він може зберігатися до свого транспортування або використання. 15 кг коров'ячого гною і стільки ж стічних вод (кухонних або з ванною) зможуть виробляти таку кількість біогазу, який покриє більшу частину споживаної енергії при приготуванні їжі. 

В умовах сонячної погоди установка повністю наповнить спеціальний мішок біогазом. Такої кількості газу вистачить на 3-4 години роботи газової плити. А відходи, які залишаться - цінне органічне добриво для рослин. Установка буде корисна навіть тим, у кого немає ферми. Відходів, які утворюються в процесі життєдіяльності вистачить, щоб знизити енергетичні витрати. 
 

Екологічно чиста енергія 


Якщо домогосподарства, які використовують дрова або вугілля для приготування їжі перейде на біогаз - це відразу ж принесе позитивний ефект. Знизиться споживання вугілля і викиди шкідливих речовин в атмосферу. Також будуть перероблятися відходи й утворюватися органічні добрива. 
 

В Індії та деяких африканських країнах вже використовуються ці біогазові системи 


Такі установки вже почали роботу. Наприклад, в сільській школі Руанди встановили біогазову систему. Школа має своє господарство: є корови, вівці, кролики та свині. Тому там завжди є велика кількість відходів. Зараз відходи ферми використовуються для виробництва біогазу. 

Кухня досить далеко від системи виробництва біогазу, тому паливо наповнюється в спеціальні мішки та транспортується. Установка дозволяє готувати їжу для 60 школярів.

У Ефіопії пішли ще далі. Там регіональний екологічний центр спільно з університетом Аддіс-Абеби виробляють біогаз і продають його в мішках на вулицях села Арсінегеле. Поки що це експериментальний проект. Він спрямований на те, щоб забезпечити паливом людей в тих регіонах, де дорогі дрова і вугілля. Біогаз виробляється в установках розміром 3,5 м³ і 4 м³. У селі багато коров'ячого гною, тому немає проблем із сировиною для виробництва палива. Біогаз надходить безпосередньо на станцію наповнення, де одночасно наповнюється 3 мішки.
 

Мішки з біогазом 


Кількість клієнтів зросла настільки, що установки вже не справляються з попитом. Але на даному етапі такий бізнес не можна назвати прибутковим - він, скоріше, соціальний. Установки такої потужності можуть наповнити не більш 4 мішків за день і приносять дохід в 1,5 євро. З іншого боку, жителі отримують дешеве паливо для своїх потреб. 

Системи (В) energy вже працюють і в інших африканських країнах: Малаві, ДР Конго і Кенії, а також в Індії. 

Нагадаємо, в кінці 2017 року на Хмельниччині відкрили потужний біогазовий комплекс, який є одним із найбільших у Європі.

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: Чи зроблять водорості революцію у виробництві палива?

В Кам'янець-Подільському відкрили теплоелектростанцію, яка забезпечить теплом 22 тис. мешканців

Джерело: http://aggeek.net

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
15.02.2019
ТОВ «Укрсельхозмаш» буде випускати бразильські комбайни
Херсонська компанія представить нову модель комбайнів Sampo Rosenlew на вітчизняному ринку одночасно з її виходом на світові ринки
15.02.2019
Мобільна пасіка із закордонними бджолами: Ідея бджоляра з Вінниччини захоплює
На Вінниччині бджоляр змайстрував незвичайну пересувну пасіку і тепер вулики Олександра Довгалюка «подорожують» квітучими полями на причепах
15.02.2019
Херсонський кавун та гуцульська овеча бринза стануть продуктами із захищеним географічним зазначенням
В рамках асоціації з ЄС в Україні було запущено проект, який дасть можливість забезпечити якість і безпеку продукції, розвинути кооперацію, створити нові робочі місця і популяризувати “зелений” туризм

Статті

всі статті >>
14.02.2019
Використання доповненої реальності в значно спростить роботу в теплицях
Компанія тепличного виробництва Huxley стала першою компанією, яка у своїй роботі почала використовувати технології доповненої реальності та штучного інтелекту
12.02.2019
Лише співпраця роботодавців та держави зможе розв'язати проблему трудової міграції
Необхідно створювати платформи для розвитку освіти, обміну досвідом, відкриття нових робочих місць і розвитку економіки в цілому
08.02.2019
Україна - передовик по впровадженню технологій контролю та обліку, але по точному землеробству, на жаль, відстає
Заступник гендиректора «Укрлендфармінг» з питань агро ІТ інновацій Володимир Бабій розповів про розвиток точного землеробства в Україні та про основні питання, які ще необхідно вирішити