МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Біогаз у мішку: Як стати енергонезалежним завдяки органічним відходам
2018-07-09

Німецький стартап (B) energy створив систему, яка може виробляти біогаз в домашніх умовах і зберігати його в мішках. 

(B) energy - це соціально-орієнтований бізнес-проект, який дозволяє домогосподарствам в сільських районах Африки, Азії та Південної Америки самостійно виробляти біогаз. Причому робити це не лише для своїх цілей, але й для продажу. 

Якщо біогазу буде вироблятися більше, ніж потрібно для потреб домогосподарства - його можна поставляти іншим користувачам і отримувати додатковий дохід. Це стало можливим завдяки унікальній технології збереження і транспортування виробленого біогазу. 

Таким чином власник такої установки стає тільки підприємцем, а й інвестором в екологічно безпечне майбутнє. 
 

Від відходів до біоенергії 


Біогаз виробляється з органічних відходів (наприклад, гною, кухонних відходів, фекалій, сільськогосподарських відходів) і рідини (вода, стічні води, сеча). Підготовлена сировина змішується і подається в установку. А біогаз, який виділяється, надходить безпосередньо в спеціальні мішки. Там він може зберігатися до свого транспортування або використання. 15 кг коров'ячого гною і стільки ж стічних вод (кухонних або з ванною) зможуть виробляти таку кількість біогазу, який покриє більшу частину споживаної енергії при приготуванні їжі. 

В умовах сонячної погоди установка повністю наповнить спеціальний мішок біогазом. Такої кількості газу вистачить на 3-4 години роботи газової плити. А відходи, які залишаться - цінне органічне добриво для рослин. Установка буде корисна навіть тим, у кого немає ферми. Відходів, які утворюються в процесі життєдіяльності вистачить, щоб знизити енергетичні витрати. 
 

Екологічно чиста енергія 


Якщо домогосподарства, які використовують дрова або вугілля для приготування їжі перейде на біогаз - це відразу ж принесе позитивний ефект. Знизиться споживання вугілля і викиди шкідливих речовин в атмосферу. Також будуть перероблятися відходи й утворюватися органічні добрива. 
 

В Індії та деяких африканських країнах вже використовуються ці біогазові системи 


Такі установки вже почали роботу. Наприклад, в сільській школі Руанди встановили біогазову систему. Школа має своє господарство: є корови, вівці, кролики та свині. Тому там завжди є велика кількість відходів. Зараз відходи ферми використовуються для виробництва біогазу. 

Кухня досить далеко від системи виробництва біогазу, тому паливо наповнюється в спеціальні мішки та транспортується. Установка дозволяє готувати їжу для 60 школярів.

У Ефіопії пішли ще далі. Там регіональний екологічний центр спільно з університетом Аддіс-Абеби виробляють біогаз і продають його в мішках на вулицях села Арсінегеле. Поки що це експериментальний проект. Він спрямований на те, щоб забезпечити паливом людей в тих регіонах, де дорогі дрова і вугілля. Біогаз виробляється в установках розміром 3,5 м³ і 4 м³. У селі багато коров'ячого гною, тому немає проблем із сировиною для виробництва палива. Біогаз надходить безпосередньо на станцію наповнення, де одночасно наповнюється 3 мішки.
 

Мішки з біогазом 


Кількість клієнтів зросла настільки, що установки вже не справляються з попитом. Але на даному етапі такий бізнес не можна назвати прибутковим - він, скоріше, соціальний. Установки такої потужності можуть наповнити не більш 4 мішків за день і приносять дохід в 1,5 євро. З іншого боку, жителі отримують дешеве паливо для своїх потреб. 

Системи (В) energy вже працюють і в інших африканських країнах: Малаві, ДР Конго і Кенії, а також в Індії. 

Нагадаємо, в кінці 2017 року на Хмельниччині відкрили потужний біогазовий комплекс, який є одним із найбільших у Європі.

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: Чи зроблять водорості революцію у виробництві палива?

В Кам'янець-Подільському відкрили теплоелектростанцію, яка забезпечить теплом 22 тис. мешканців

Джерело: http://aggeek.net

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
19.11.2018
До 2050 року Кам’янець-Подільський повністю перейде на альтернативну енергетику
На сьогодні на Хмельниччині вже діє 2 сонячних та 29 гідро електростанцій, біогазова установка та велика твердопаливна ТЕЦ
18.11.2018
Студенти захопили владу. На один день
Як пройшли дні студентського самоврядування в Херсонському державному аграрному університеті та Житомирському національному агроекологічному університеті
16.11.2018
200 млн $ кредиту на «Прискорення інвестицій у сільське господарство України»
Мінагрополітики та Світовий банк обговорили основні цілі проекту «Прискорення інвестицій у сільське господарство України» та встановили дедлайн для його запуску 

Статті

всі статті >>
19.11.2018
Маленька Голландія на Херсонщині
Фермер висадив найбільшу в країні плантацію тюльпанів площею в чотири гектари
12.11.2018
Чудовий приклад: Замість сміттєзвалища фруктовий сад
На Сумщині Підприємці висадили молоді яблуні та груші для громади 
16.10.2018
Працювати та навчатись у професіоналів. Сім'я «Агросем» запрошує тебе!
Дистриб’ютор сільськогосподарської техніки провідних виробників John Deere, Väderstad та Manitou радо поспілкується з молоддю на 5-му дні молодого спеціаліста "Твій професійний старт"