МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Можливості та інструменти для професійного розвитку молоді у сфері АПК
2016-10-27

Потреба в молодих спеціалістах неймовірно висока, але молодь не поспішає до цієї галузі
Протягом останніх  десятиліть  в усьому світі спостерігається тенденція до збільшення середнього віку спеціалістів в аграрному секторі. Ця цифра поки що тільки зростає і наближується до 60+ років. І Україна також не є виключенням в цій ситуації. 
Сільськогосподарські виробники дуже стурбовані цією обставиною. Якщо нічого не зміниться в найближчому майбутньому, після того як нинішнє покоління піде у відставку, через відсутність молоді у галузі, виникне величезна нестача в спеціалістах. В знак визнання цієї проблеми уряди, бізнес, та різноманітні неурядові організації  усіх країн докладають великих зусиль до того, щоб спонукати молодих людей  до розвитку кар'єри в сільському господарстві. Але до поки переважаючий  тренд не переламано, і молодь не поспішає до цієї галузі.Сільське господарство стає дедалі більш конкурентоспроможним на світовому ринку, та технічно розвиненим
Та все ж таки сільське господарство стає дедалі більш конкурентоспроможним на світовому ринку, та технічно розвиненим, і потребує таким чином цілеспрямовану молодь з  якісною освітою, а також дає змогу спеціалістам з інших суміжних галузей зробити кар'єру в АПК.
На ринку праці з'являється все більше вакансій, що потребують не тільки профільних знань з аграрного напрямку, а й знань у сфері IT, вільного володіння англійською мовою та здатності працювати в мультинаціональному колективі та в умовах мультизадачності.
Соціальні мережі, профільні групи, програми стажування, конкурси та грантові програми - все це обов'язкові інструменти для професійного розвитку молоді
Участь у професійних спільнотах, різноманітних конкурсах і конференціях, продуманий профіль у соціальних мережах - це безкоштовна можливість для молоді заявити про себе та дозволити роботодавцю не загубити перспективних майбутніх спеціалістів.
Велика кількість грантових програм від різноманітних організацій спонукають соціально активну молодь до постійного персонального розвитку та надають додаткові можливості для професійного зростання. Але дуже часто перепоною на шляху стає відсутність знань іноземної мови, що відразу значно звужує можливості. Та й в цьому випадку не слід впадати у відчай, завжди можна знайти можливості для стажування за кордоном з мінімальним знанням мови для того щоб оволодіти початковими розмовними навичками, які б дали змогу в подальшому покращувати свої знання та претендувати на участь у більш професійних програмах. 
  
 

Стажування - можливість підібрати собі в штат молодих спеціалістів серйозно налаштованих на розвиток в професії
На сьогоднішній день в нашій країні можливість працевлаштування для молоді в агросекторі дуже висока. Велика кількість агрокомпаній запрошує на стажування не тільки випускників, але й студентів старших курсів, і це дає змогу ще під час навчання визначитись з подальшою кар'єрою та здобути такий необхідний "перший досвід" .
Цілеспрямованим та мотивованим студентам необхідно звертати увагу на  той факт, що не завжди і далеко не всі компанії розміщують об'яви про стажування на порталах з пошуку та підбору персоналу. Ще  під час навчання студентам необхідно продивлятися сайти компаній, які їх цікавлять, на наявність на них інформації щодо стажувань, звертатись безпосередньо в компанії, відслідковувати інформацію на сторінках компанії в соціальних мережах.Зарплата, що відповідає знанням та досвіду молодого спеціаліста - від 4 000 до 10 000 грн
Аналіз проведений порталом  АГРОКАОР'ЄРА показує, що спеціалістам початкового рівня важче за інших знайти роботу.  
Вакансії, які існують для молодих фахівців, потребують хоча б мінімального досвіду та пропонують невисоку заробітну платню.  Але, в той же час, відсутність навичок та досвіду вимагають від роботодавців додаткових  інвестицій в молодих спеціалістів без  гарантій лояльності молодого спеціаліста до компанії. 
Зазвичай на старті кар'єри молодь претендує на заробітну платню в розмірі 4-5 тисяч гривень.  Бажаним же доходом  називають дохід у розмірі 10 тис. гривень. 
Але знову ж таки, якщо постає питання: "хотів би заробляти, і це відповідає моїм знанням та досвіду", то більшість, визнає рівень  в 5-7 тисяч гривень.
Та, в той же час, опитування проведені на порталі АГРОКАОР'ЄРА показали, що тільки 40% вважають, що для того щоб знайти гарну роботу після закінчення навчального закладу потрібен високий рівень знань, та майже 52% сподіваються на знайомства та зв'язки, які допоможуть їм "вдало" працевлаштуватись.


 
 

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>