МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Федотова коса для романтиків та кемперів
2018-08-22

Федотова коса разом із Бирючим островом (Якимівський район, Запорізька область) утворює смугу суходолу завдовжки 45 км (до 1929 р. острів був відділеним від коси вузькою протокою). У найвужчих місцях ширина коси не перевищує 100 м.
Пляжі практично повністю пісчані, або уламково-мушляні. Біля східного берега глибина моря сягає 3 м. Під час штормів коса в найвужчих місцях розмивається, утворюючи протоки завширшки до 200 м і завглибшки до 0,7 м.
Поверхня коси вкрита степовою рослинністю, є зарості маслинки вузьколистої, тамарикса та інші.
На косі споруджено бази відпочинку, постійних поселень немає (за винятком невеликого села Степок). Любителі кемпінгу і відпочинку в наметах, можуть усамітнитись, і відпочити в єднанні з природою і ... власним пляжем.Вздовж коси прокладена дорога (частково з твердим покриттям), що веде від смт Кирилівки до Бирючого острова.
Коса входить до ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Коса Федотова».
На території коси створений Азово-Сиваський національний природний парк (колишній Азово-Сиваський заповідник). Під охороною перебувають унікальні водно-болотна і степова рослинність, представлена ендемічними та рідкісними видами рослин.Коса є також місцем гніздування численних видів птахів. На території заповідної зони зареєстровано понад 197 видів птахів. Тут водяться журавлі, беркути, кулики, лебеді, чаплі і рідкісні види птахів, які занесені до Червоної книги.


У парку налічується понад п'ять тисяч тварин. Серед них благородний олень, муфлон, кулан, лань, заєць, лисиця, єнот. Останнім часом проводяться заходи, спрямовані на розширення парку в основному за рахунок водно-болотного угіддя.На південно-західній частині коси побудований маяк Бирючий.

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
03.09.2020
Київські виробники ЗЗР об'єднаються для збору та утилізації тари
Антимонопольний комітет України надав дозвіл на створення онлайн-платформи, яка сприятиме перероблюванню та утилізації використаної тари з-під засобів захисту рослин
03.09.2020
Blueberry by StarBerries запустили сучасну сортувальну лінію іспанського виробництва
Особливістю обладнання є те, що після сортування ягода залишається цілою, а найголовніше зберігається притаманний ягодам лохини сизий наліт
01.09.2020
Британські експерти проведуть вебінар для представників молочної галузі
5 вересня вони поділяться секретами управління молочними фермами. Для участі необхідно зареєструватися

Статті

всі статті >>
28.08.2020
Варто відвідати. Фермер з Черкащини відкрив військово-патріотичний музей
В музеї показана велична історія побутової, військово-патріотичної діяльності та представлені експонати, які красномовно розповідають про військові дії, починаючи від козацької доби й закінчуючи нинішніми подіями на Сході країни
20.08.2020
Талановиті жінки в агробізнесі. Учасниці TalentA надихають своїми історіями
Жінки в агро: в чому їх сила, а чого їм бракує? Історії про те, як жінки з сіл змінюють життя цілих громад на краще
30.07.2020
Знаменитий "херсонський кавун” стане смугастим послом південного регіону
Чому херсонський кавун ще не отримав статусу «географічного зазначення» та який логотип для нього обрали? Що кажуть про врожай, чи буде знаменита баржа з кавунами та чому українські переробники так мало уваги звертають на цю ягоду?