МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Масштаби, що вражають: Як виглядають з космосу найбільші ферми світу
2018-09-12

Фідлоти – це відкриті майданчики для відгодівлі, де утримують тисячі й десятки тисяч голів худоби. Їхні розміри вражають.

Фідлоти з'явилися в США в 1950-60-х роках як наслідок індустріалізації, оптимізації м'ясопереробки, а також масового поширення промислових холодильних та морозильних установок. Раніше худобу везли в живому вигляді через всю країну до боєнь, зосереджених у великих промислових центрах, але розвиток технологій зробив транспортування туш куди більш легким і вигідним. А зернова відгодівля дозволила вирощувати биків до забійної ваги куди швидше, ніж відгодівля травою. 

З висоти фідлоти виглядають як величезні ділянки безплідної витоптаної землі, на яких, як на заводських конвеєрах, органічне збирають, як речі. Масштаб того, що відбувається на фідлотах добре видний на супутникових знімках Google Maps. 
 

Фідлот компанії Simplot в штаті Айдахо, США


США виробляють 20 відсотків світової яловичини, а 70% усього вирощеного в країні зерна призначено на корм бикам і коровам. Фідлоти в основному зосереджені в Каліфорнії, Колорадо, Техасі, Небрасці, Канзасі, Оклахомі. А ось один із найбільших у світі, розташований недалеко від Гранд-В'ю, штат Айдахо: тут може одночасно розміщуватися 150 тисяч голів худоби.


Фідлот компанії Adams Land & Cattle, Небраска 


Знімок з майже максимальним збільшенням ще одного дуже великого американського фідлота — компанії Adams Land & Cattle, недалеко від міста Брокен-Боу, Небраска. Місткість — 85 000 голів. 


 

Найбільший фідлот в Австралії 


Австралія посідає сьоме місце у списку світових виробників яловичини (2,2 млн тонн у 2017 році), але переконливо співвідношення людського населення та голів м'ясної худоби: корів і биків там на чверть більше, ніж людей. Країна постачає яловичину в США, Японію, Корею, Китай та Індонезію. Причому це не тільки м'ясо, але й жива худоба. На знімку — один з найбільших австралійських фідлотів, Riverina Beef Feedlot в Новому Південному Уельсі, який належить австралійській філії всюдисущої бразильської компанії JBS. В лівому нижньому кутку — м'ясокомбінат, який переробляє всі ці десятки тисяч голів.


 

Фідлот компанії Van Raay Pascal, провінція Альберта, Канада 


Станом на 2018 рік Канада займає 12-е місце у світі за кількістю виробленої яловичини. Найбільше скупчення канадських фідлотів різного розміру знаходиться в провінції Альберта, на північ і північний захід від міста Летбридж. Ця місцевість навіть називається Фідлот-Еллі (Feedlot Alley), і тут виробляється більш ніж половина яловичини в країні. Ось один із тамтешніх відгодівельних майданчиків — належить компанії Van Raay Pascal, у якій вісім фідлотів загальною місткістю 150 000 голів.


 

Фідлоти в Фідлот-Еллі в Канаді 


А на цьому знімку видно, з якою щільністю розташовані відгодівельні майданчики в канадській провінції Альберта — і якого вони бувають різного розміру. 


 

Закритий фідлот в Канаді 


Але в Канаді далеко не все так безнапасно з фідлот-бізнесом. Ось один з відгодівельних майданчиків компанії Western Feedlots в тій же провінції Альберта. Всього їх було три, на 100 000 голів в цілому, і з початку 2017 року вони порожні. Як сказав генеральний директор компанії Дейв Плетт, «через складну ринкову ситуацію та незадовільну політичну кон'юнктуру».


 

Фідлот в штаті Гояс, Бразилія


Бразилія — другий після США виробник яловичини у світі. Основна кількість худоби в країні харчується травою на пасовищах, і фідлоти там почали використовувати в першу чергу для сталості постачання на м'ясокомбінати під час сухого сезону. Тепер же це особлива успішна індустрія: якщо у 2006 році на фідлотах містилося трохи більше ніж 2 млн голів, до 2023 року кількість мають намір довести до 23 млн. Відгодовують худобу в Бразилії кукурудзою та соєю.Бички проводять в фідлотах в середньому від 60 до 200 днів, і єдина мета їх перебування там — щоденне вживання певного корму заради набору ваги. Зоозахисники б'ють на сполох: нормальний корм для великої рогатої худоби — це трава, а не зерно. Тобто биків годують тією їжею, яка сприяє їх ожиріння в догоду людських смаків. 

Окрім етичних аспектів існують ще й екологічні: індустріальне виробництво яловичини вимагає дуже багато води, землі та кормів, і є досить обґрунтована думка, що збільшення поголів'я великої рогатої худоби внесло відчутний внесок у парниковий ефект.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сільське господарство впливає на зміну клімату на планеті Земля

Як зробити корів щасливими

За матеріалами: http://vokrugsveta.ua

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
20.11.2018
Американець організував органічну ферму в одному з сіл Хмельниччини
Оскільки землі небагато, Чіп Тейлор організував все так, щоб кожен її клаптик був залучений
20.11.2018
LNZ Group побудує ще один елеватор на Черкащині
В найближчі два роки компанія планує значно розширити елеваторні потужності 
20.11.2018
Петро Порошенко роздав почесні нагороди фермерам
З нагоди Дня працівника сільського господарства, Президент України відзначив нагородами кращих працівників агропромислового сектору 

Статті

всі статті >>
19.11.2018
Маленька Голландія на Херсонщині
Фермер висадив найбільшу в країні плантацію тюльпанів площею в чотири гектари
12.11.2018
Чудовий приклад: Замість сміттєзвалища фруктовий сад
На Сумщині Підприємці висадили молоді яблуні та груші для громади 
16.10.2018
Працювати та навчатись у професіоналів. Сім'я «Агросем» запрошує тебе!
Дистриб’ютор сільськогосподарської техніки провідних виробників John Deere, Väderstad та Manitou радо поспілкується з молоддю на 5-му дні молодого спеціаліста "Твій професійний старт"