МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Збір коштів для школи Донеччини
2018-09-20

"Я, вчитель біології у сільській школі, під час уроків використовую здобутки прогресу: мультимедійне обладнання, різноманітні технології, засоби інтернету. Маю на меті створити біологічний кабінет-лабораторію, що буде використовуватися для навчання і дослідницької роботи; зацікавити дітей до вирощування рослин на різних субстратах та спостереження за ними, до набуття практичних навичок розмноження цитрусових, що можливо сприятиме свідомому вибору майбутньої професії", - таке звернення лишила на сайті http://gofunded.org Анна Сенів, вчителька школи с. Зоряне Мар'їнського району Донецької області.

Зорянська школа працює за біологічно-технологічним профілем, тому з нового навчального року було вирішено створити кабінет-лабораторію для вивчення способів розмноження і вирощування цитрусових та вітамінних трав’янистих рослин із застосуванням різних технологій і ґрунтів.

В облаштованому кабінеті-лабораторії діти зможуть досліджувати способи вирощування цитрусових рослин у приміщенні:
 
  • на ґрунті, субстраті, що є доступним для домашніх умов;
  • на компості, отриманому способом перероблення рослинної сировини (опалого листя, бур’янів);
  • способом гідропоніки ― вирощування рослин (і цитрусових також) без ґрунту на синтетичних субстратах. Живлення рослин відбувається за допомогою розчинів цукрів і добрив;
  • використовуючи денне і штучне освітлення за допомогою спеціальних освітлювальних приладів;
  • узагальнювати знання і робити висновки, що може стати базою для наукових робіт.

Цитрусові є тіньовитривалими рослинами, що спрощує їх вирощування в будинку. При правильному догляді цитрусові не хворіють, регулярно цвітуть і плодоносять. Вони виділяють в повітря велику кількість фітонцидів, які очищують повітря в приміщенні від шкідливих речовин, хвороботворних мікроорганізмів. Ефірна олія цитрусових захищає від простудних захворювань, підвищує імунітет, покращує роботу серця і головного мозку. Впродовж всього року в соковитому темно-зеленому листі з’являються білі або рожеві квіти з неповторним дивним ароматом, що заповнює собою приміщення. Одночасно з квітами на рослині можуть дозрівати й плоди.

Пряні трав’янисті рослини вміщують безліч вітамінів, мінеральних речовин і ростуть дуже швидко.Разом з учнями вчителі хочуть організувати експериментальну та змістовну науково-дослідну роботу за наступною тематикою:
 
  • «Дослідження впливу стимуляторів росту на укорінення стеблових живців лимону і мандарину»;
  • «Вегетативне розмноження цитрусових рослин»;
  • «Можливість вирощування цитрусових рослин з кісточок (насіння)»;
  • «Вирощування пряних рослин способом гідропоніки».

"Ми створюємо цей проект для учнів нашої школи, які проживають у небезпечній зоні, наближеній до лінії розмежування. Багато дітей відчули на собі негативний вплив бойових дій, є переселенцями та потребують зняття емоційного та фізичного напруження. Вирощування рослин в комфортних умовах, дослідження і спостереження, отримання результатів роботи сприятимуть покращенню емоційного стану учнів та створюватимуть ситуацію успіху; пробуджуватимуть інтерес до вивчення біології, нададуть можливість застосувати набуті знання на практиці. Ми створимо освітню базу для написання наукових робіт та розвитку наукових здібностей", - пише Анна Сенів.Для реалізації проекту вже відремонтовано виділене приміщення, в якому будуть відбуватися дослідження та експерименти, в кабінеті є мультимедійна дошка і проектор, що дозволить учням презентувати свої роботи, проводити демонстрації дослідницької та проектної діяльності, проводити наукові диспути, семінари та ділитися досвідом з учнями інших шкіл.

Врожаєм вітамінних трав, що ростуть швидко і дають зелень впродовж всього року, буде забезпечено шкільну їдальню.

Отримані наукові розробки, досвід і методика, а також, молоді рослини і насіння планують передавати до інших шкіл країни.

"Наш район є сільськогосподарським, в ньому розвивається аграрний сектор і наші учні, а це більш ніж 150 дітей, будуть залучені до цього проекту. Старшокласники матимуть змогу надалі застосувати отримані навички на практиці. Отримані знання підвищать шанси дітей вступити до сільгоспакадемій, університетів, стати успішними. Виростимо не тільки корисні та смачні рослини, а й майбутніх спеціалістів аграрного сектору!" - закликає ініціатор проекту. 

Ми закликаємо всіх небайдужих підтримати ініціативу учнів Зорянської школи Донецької області та долучитися до збору коштів. Для цього необхідно просто перейти за посиланням і натиснути кнопку "Підтримати"

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>