МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

12 жовтня в Харкові відбудеться зустріч з відомим селекціонером горіха
2018-10-02

12 жовтня в Харкові під час виставки «АГРОПОРТ-СХІД-ХАРКІВ» відбудеться конференція Української горіхової асоціації, де виступить "патріарх" селекції горіха на крайній північній межі поширення культури Леонід Семенович Шугін. 

Прочитавши ще в шкільні роки книги про нові сорти, виведені Мічуріним, свій перший сад в Харкові селекціонер заклав, ще бувши школярем 9 класу. Спочатку експериментував з виноградом, абрикосом та ягідними культурами. Горіхами зацікавився в 60-і роки. Почувши про промислове вирощування горіха в США, за якого інтенсивний сад висаджують середньо- і низькорослими сортами, поставив собі за мету - виростити низькорослі горіхи з раннім плодоношенням.

Тому Л. С. Шугін надзвичайно зацікавився незвичайними скороплідними формами із Середньої Азії. Однак в північній частині України ці узбецькі горіхи не встигали визрівати, Л.Шугін почав їх акліматизувати: проводив їх ручне запилення місцевими низькорослими формами, які відзначалися раннім входженням в плодоношення, стійкістю до хвороб і морозу, пізнім цвітінням, низькорослістю. Так з'явилося перше покоління його скороплідних горіхів з латеральним типом плодоношення.

Міжсортовим запиленням першого покоління вдалося вивести більш низькорослі морозостійкі форми скороплідних горіхів.

Інтродукція горіхів Л.С.Шугіна за його 40-річну діяльність досягла більшості областей України, а перш за все її північних областей, таких як Харківська, Луганська, Донецька, Чернігівська і Сумська. В даний час успішно плодоносять і витримують суворі морози і весняні заморозки горіхи Шугіна під Бєлгородом, Оренбургом, Саратовом, Москвою, Воронежем, Тулою.

Виведена і перевірена часом селекція Леоніда Шугіна за морозостійкістю, низькорослістю, латеральністю є основою для створення інтенсивних садів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У 2019 році на Вінниччині розпочнеться будівництво заводу з переробки волоського горіха

Бійців АТО запрошують на безкоштовні курси садівництва

Джерело: http://propozitsiya.com

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>