МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

До Сінгапуру відправили першу партію української лохини
2018-10-03

Компанія «Українська Ягода» стала першим експортером лохини до Сінгапуру. 

Керівник компанії Тарас Баштанник розповів, що в першій пробній експортній партії було близько 500 кг продукції за ціною 250 грн/кг (7,66 євро). При цьому витрати на транспорт та логістику склали 70 грн (2,15 євро).

Ця поставка стала можливою завдяки експортній місії, організованій ФАО, ЄБРР та Посольствами України в Сінгапурі та Малайзії за підтримки Української плодоовочевої асоціації (УПОА) в січні 2018 року. 

За словами керівника «Української Ягоди», метою поставки було вивчення можливостей логістики свіжої ягоди на такий віддалений ринок, який він вважає ринком майбутнього. Адже культура споживання свіжих ягід там тільки формується, а попиту на заморожену ягоду немає взагалі. Три основні культури, що там споживаються – це черешня, суниця садова (полуниця) та лохина (чорниця садова). При цьому обсяги поставок відносно невеликі, а логістика в українських постачальників складніша, ніж у постачальників з США чи Австралії. Адже українцям доводиться постачати ягоду навіть не прямими авіарейсами, а через Стамбул. Відповідно, невідомо в якому стані доїде ягода після перевантаження та перепадів температур.Компанія вважає, що на даному етапі пріоритетом має бути ринок ЄС, який є великим за розміром, та знаходиться «під боком». Не зважаючи на те, що цей ринок більш вибагливий до якості. Крім того, якщо від високої ціни відкинути витрати на логістику до Сінгапуру, то по тій самій ціні можна продати ягоду навіть з поля в Україні. Тим не менше, Південно-Східно Азія, це ринок, який стрімко зростає. Тому потрібно тримати руку на пульсі можливостей цього ринку та шукати шляхи оптимізації логістики.

Один із оптимальних варіантів постачання свіжої ягоди до Азії УПОА вважає транспортування її автотранспортом до Стамбула з перевантаженням на прямі рейси в аеропорту. Це дозволить запобігти перепадам температур і зменшити загальні витрати. Таким чином можна буде поставляти до Сінгапуру, Малайзії, Гонконгу та інших країн регіону не тільки лохину, а й малину, черешню й інші дорогі товари продуктової групи.

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: 90% української лохини йде на експорт

Перспективне ягідництво: Найкращі ягідні культури для органічного вирощування в Україні

Джерело: http://fruit-ukraine.org

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>