МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Цукровий завод на Кіровоградщині будує власну біогазову станцію
2018-10-19

На Новомиргородському цукровому заводі, що на Кіровоградщині, розпочалося будівництво біогазову станцію потужністю 20 МВт.

Біогазовий об’єкт зводитимуть у чотири етапи — нині будують першу установку на 6 МВт.

Потужна біогазова станція розв'яже проблему органічних відходів, які утворюються у процесі виробництва цукру. За один сезон роботи на цукровому заводі накопичується близько 90 тис. т бурякового жому, який гниє спочатку на підприємстві до весни, а потім на кагатному полі.

Об'єкт зможе працювати на різних відходах: буряковому жомі, кукурудзяному силосі, курячому посліді, на гною свиней та ВРХ. Крім того, підприємство розглядає варіант очищення технологічної води до 99,8% і скидання її у пересохлий каскад ставків, який знаходиться поруч із цукровим заводом. Це дозволить поливати сільськогосподарські культури та підвищити рівень ґрунтових вод.

Будівництво комплексу з переробки органічних відходів перетворить відходи цукрового виробництва у сировину для виробництва електричної та теплової енергії та органічні добрива.

«По факту, ми будемо працювати без відходів. У технологічному процесі ми отримуватимемо без доступу кисню біогаз із вмістом метану 52-65%, насичену азотом технологічну воду з 5% залишком сухих речовин і дегістат (сухий залишок), насичений калієм, азотом і фосфором», — зазначають в компанії.

Біогаз спалюватиметься, генеруватиметься електрична і теплова енергія. Тепло планують використовувати для власних потреб підприємства: зимового обігріву силосів або для опалення овочевих теплиць, які теж планують тут збудувати.

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: Альтернативні джерела енергії для аграріїв: "Агроліга" побудує ТЕС на біомасі

Ринок "зелених облігацій" запрацює в Україні

Джерело: http://agronews.ua

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>