МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Студенти захопили владу. На один день
2018-11-18

З нагоди Дня студента в деяких вишах провели Тиждень студентського самоврядування і на один день передали всю владу студентам. 

В Херсонському державному аграрному університеті 14 листопада студенти зайняли керівні посади в ректораті та деканатах. Такий експеримент відбувся у виші вперше. 

Загалом студенти спробували себе на 17 посадах — від ректора до коменданта студентського гуртожитку. Таку можливість отримали члени органів студентського самоврядування. Усе було по-справжньому: вранці студенти зайняли свої робочі місця, проводили наради, обговорювали перспективні проекти, а також вносили свої пропозиції щодо покращення життя університету.

Ректора Юрія Кирилова на один день замінив голова студентського парламенту ХГАУ, студент другого курсу агрономічного факультету Андрій Шнайдерський. 

“Мої колеги-студенти, які на один день здобули посади у ректораті й деканатах, мали змогу поспілкуватися з тими, чиї місця вони посіли, розповісти про свої ідеї та пропозиції, — говорить Андрій Шнайдерський. — Мені у цьому плані поталанило менше — ректор перебував у відрядженні. Та все ж день виявився плідним. Зокрема, відбулося засідання антикорупційної комісії, де одним із питань було анкетування студентів. Анкета, яка є зараз, задовга і заскладна, нерідко студенти формально підходять до її заповнення. Тож ми вирішили залишити 10-15 питань по суті, переформулювати їх. Це зробить анкетування якіснішим і дозволить побачити проблемні місця”.Загалом, відзначають студенти, подібний обмін для них — великий досвід, можливість відчути роботу такого великого “механізму”, як університет.

Крім того, цього дня студентські старости проводили заняття, а викладачі могли відвідати пари у якості студентів. 

“На практичному занятті з технології виробництва молока та яловичини я відчула приємне хвилювання, згадуючи власні студентські роки, — ділиться завідувач кафедри технології виробництва продукції тваринництва Олена Ведмеденко. — Роль викладача студенту четвертого курсу біолого-технологічного факультету Станіславу Самусенку вдалася: він старанно пояснював матеріал, спонукав студентів до активної роботи. Гадаю таку практику слід впроваджувати у навчальний процес час від часу, адже це дозволяє студентам відчути важливість роботи педагога”.В Житомирському національному агроекологічному університеті теж провели подібний експеримент. 

У виші студентам були делеговані обов’язки ректора, проректорів, деканів факультетів, завідувачів кафедр і навіть завідувачів гуртожитків.

Такий захід провели з ініціативи студентської ради та первинної профспілкової організації студентів.

Студента агрономічного факультету Івана Дем’янчука лише місяць тому обрали на посаду голови студентської ради, а 14 листопада він випробував себе у кріслі ректора. Каже, що ця робота дуже відповідальна, втім не проти повернутися у цей кабінет через кілька років у статусі керівника ЖНАЕУ.

Проректор Юрій Демянчук демонструє проекти, які наразі реалізовуються в університеті. Зазвичай студенти бачать уже кінцевий результат – замінені вікна, відремонтовані аудиторії, нові меблі. У День студентського самоврядування вдається ознайомити з іншою стороною цих процесів, тож він залюбки поступився своїм робочим місцем студентці і поділився планом на день.Так само до вподоби прийшлися нові обов'язки представникам студентської ради на факультетах. Комфортно почували себе у кабінетах деканів, атмосфера дружня й усі співробітники та викладачі з розумінням ставилися до таких кадрових змін. «Ми у всьому підтримуємо наших студентів, даємо можливість для розвитку. Крім навчання, студенти мають значні успіхи у науковій сфері, спортивній, отримують нагороди на різноманітних творчих конкурсах та фестивалях різного рівня, підтримують благодійні і волонтерські проекти, проводять екологічні акції, – відзначає ректор ЖНАЕУ Олег Скидан. – Сьогодні у нас День студентського самоврядування і це, повірте, незабутні враження для усіх. Для нас це можливість показати молоді те, як і чим живе університет за межами навчальних аудиторій та кабінетів, де проходять пари. Вони дізнаються про те, як здійснюється управління навчальним закладом та факультетом зокрема, можуть проявити свої лідерські та управлінські якості. Можливо, саме цей досвід надалі сприятиме тому, що студенти вирішать обрати викладацьку працю, а згодом займуть керівні посади. Вважаю, що експеримент вдався і вже наступного року проведемо захід більш масштабно, адже студентам такий обмін дуже сподобався».

РЕКОМЕНДУЄМО: Для молодих і перспективних. Нова програма стажування від  UKRAVIT

Новим партнером ЖНАЕУ стане найсучасніший біотехнологічний ліцей "Радовель", який відкрили на Житомирщині

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>