МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Американець організував органічну ферму в одному з сіл Хмельниччини
2018-11-20

Два роки тому в селі Залісці, що в Дунаєвецькому районі, оселилася родина Тейлорів. Чіп – американець, місіонер, висвячений на пастора та Лідія – українка, родом з Мелітополя. В Україну вони переїхали, щоб опікуватися реабілітаційним центром для нарко- та алкозалежних при місцевому костелі. Лідія в селі викладає англійську, а Чіп, окрім того, що допомагає залежним людям та їхнім родинам, займається органічним фермерством.

«У нас немає жодних проблем з тим, що ми живемо у селі. Звісно, багато чого треба було реорганізувати, перелаштувати, структурувати», – зізнається Чіп. Одна з перших справ, за яку взявся американець, – створення органічної ферми.

Першу теплицю Чіп збудував зі старих вікон.Господарство Тейлорів в багатьох аспектах відрізняється від звичних нам українських городів. На досить невеликій ділянці Чіп створив справжнє екогосподарство. Зізнається, воно потрібне не лише для того, щоб годувати родину, а й для оплати рахунків. Оскільки землі небагато, організував все так, щоб кожен її клаптик був залучений.

Культури, які вирощує Чіп, нетипові для місцевості. Зізнається, це дає можливість продавати продукцію на замовлення, переважно для ресторанів. Урожай на грядках збирають по кілька разів за сезон. Але він не вирощує більше, ніж може продати, щоб зелень не пропадала дарма. Хоча зізнається, попит зростає.

Вирощує Чіп переважно зелень. Каже, важливо пам’ятати, що земля – жива. І її не варто отруювати хімічними добривами чи пестицидами. А щоб не використовувати "хімію", для боротьби зі шкідниками приманюють пташок.В господарстві є кількадесят курей, кінь, кози – їх також годують екологічно чистим кормом. Скажімо, для курей пророщують пшеницю і годують зеленню. Грядки Чіп формує з допомогою органіки, яка перегниває й утворює родючий пухкий ґрунт. Листя, що спадає з дерев, перетворює на теплі грядки. Тут Чіп сіє салати та вже в першій половині березня матиме свіжу зелень. У теплицях і досі зріють помідори різноманітних сортів, підростає розсада мексиканського перцю, рідкісна для нашого клімату токійська біла цибуля, на грядках – салат, рукола, кінза, буряки.

В будинку дві кімнати відведені для мікрозелені. Тут, під лампами підростають проростки гороху, базиліку… А ще – в горщиках росте особливий перець хабанеро, з якого Чіп готує справжній мексиканський соус – сальсу.«Я називаю наше господарство «твоя ферма», – розповідає Чіп. – Кожен, хто купує нашу продукцію, має відчувати, що вона вирощена саме для нього. Бо ми виростимо для кожного те, що він хоче, як хоче і коли хоче – начебто це його власне господарство».

Чіп зізнається, рішення поїхати з великого міста в невеличке село було нелегким, але правильним. Дружина його підтримала. Він каже, що намагається робити те, до чого його кличе Бог.

«Я родом з невеличкого містечка, що у Сполучених Штатах. Хоч і жив у таких великих містах, як Лос-Анджелес, Нью-Йорк, Москва… Коли ми переїхали до Залісців, нашому синові було 2 роки. І ми впевнені, що саме тут йому буде найкраще. І тепер це наш дім».

РЕКОМЕНДУЄМО: Маленька Голландія на Херсонщині

За матеріалами: http://agronews.ua

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>