МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Агростажування за кордоном - доступне для всіх!
2017-06-08

Більшість сучасних студентів аграрного напрямку прагне пройти стажування за кордоном. Це відкриває можливості  встановити нові додатковi знайомства, дізнатися про останні технології в сільському господарстві, отримати досвід роботи та нові навички.

Стажування пропонуються, як правило,  студентам денного відділення,  або  тим, які закінчили навчання рік тому. Проте, є і виключення, наприклад, в США, Данії, Німеччині, Швеції приймають тих, хто закінчив ВНЗ  більше п’яти років тому. 


Вимоги до студентів
У кожного роботодавця є свої критерії – для роботи в готелі важлива приємна зовнішність, а для володаря робочої спеціальності – працьовитість. Але є і загальні вимоги, а саме: відповідність віковим критеріям, документи про освіту, володіння іноземною мовою - середній рівень і вище, наявність досвіду роботи. Крім того, роботодавці можуть встановлювати i  специфічні вимоги: для студентів в аграрнiй сферi роботодавці віддають перевагу людям без шкідливих звичок.


Основні країни-партнери
Сьогодні працює більше 20 програм (освітніх і виробничих) в 12 країнах світу: Швеції, Нідерландах, Швейцарії, Канаді, Австралії, США, Данії, Новій Зеландії, Німеччині, Франції, Фінляндії, Польщі. Напрямок робіт: збір врожаю, тваринництво, виробництво сиру, садівництво, овочівництво, виноробство, харчова промисловість, квітникарство.
Залежно від країни та напрямку стажування, терміни подачі заявок різняться. Стажування за аграрними спеціальностями, пов’язаними з рослинництвом,  зазвичай починаються навесні, а закінчуються восени зборами врожаю. Але тваринництво залишається актуальним протягом усього року.Такі університети України як Національний університет біоресурсів і природокористування України в м. Київ, Харківський національний аграрний університет (ХНАУ), Вінницький національний аграрний університет (ВНАУ), Полтавська державна аграрна академія (ПДАА), Львівський національний аграрний університет (ЛНАУ) та багато інших навчальних закладів співпрацюють с міжнародними компаніями та закордонними університетами для того, щоб пiдвищити рівень знань своїх студентів, що потім покращить стан сучасного аграрного сектору загалом. Наразі в Україні дуже актуальні молоді спеціалісти, які володіють знанням про останні сучасні тенденції в сільському господарстві. Досвід співпраці з іноземними спеціалістами відіграє в цьому випадку ключову роль.
До числа закордонних партнерів України належать Німецька служба академічних обмінів (DAAD), Німецький селянський союз Асоціація APOLLO, Дослідницький центр (м. Візельург) Австрія, Фірма «Агроімпульс» Швейцарія, Програма співпраці між лісогосподарськими навчальними закладами України та Швеції, Спілка молодих фермерів (Швеція), Universidade do Algarve (Португалія), Проект «Роль дорадчих служб у стимулюванні соціально-економічних змін в українському селі» (Гданськ), Варшавський аграрний університет, Фірма FAO OON (Створення агроінформаційного дорадницького WEB- сервісу для Харківщини) (Угорщина), Санкт-Петербургський Державний Аграрний університет (Росія, Програма університету штату Міннесота, Программа університету штату Огайо, Університет штату Нью-Джерсі (США), Університет м. Шербрук (Канада), Інститут захисту рослин провінції Шеньсі (Китай), Університет Аль-Фурат (Сирія).
Зазвичай стажування студентів є оплачуваним і в середньому заробітна плата учасника становить 750 євро на місяць. Як правило, студенти живуть в сім'ях фермерів або в окремих будівлях на кшталт хостелу.

Умови участі
Для початку стажування кандидати (студенти 2-го, 3-го і 5-го курсів обов'язково з високими балами) повинні написати заяву на проходження закордонної практики, заповнити анкети  і пройти тест на знання іноземної мови. Потім проводять співбесіди з представниками іноземних організацій. У разі якщо співбесіда пройде успішно, студенти відправляються проходити практику (в середньому вона триває 4 місяці) на передових сільськогосподарських підприємствах. Там вони отримують нові знання і вміння в галузі тваринництва, рослинництва та механізації, відвідують навчальні курси і семінари по раціональному використанню сільськогосподарської техніки та тренінги з міжкультурної комунікації, розвивають підприємницькі та управлінські навички. А ще - отримують матеріальне заохочення!


В наступній статті ми розглянемо конкретні програми стажування за кордоном в яких можуть прийняти участь українські студенти та спеціалісти...
Джерело: http://knau.kharkov.ua/stazhuvannya-za-kordonom.html

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>