МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

В Україні 391 000 га невитребуваних паїв. Чому так сталося та що втрачає держава?
2018-12-03

Згідно з Моніторингом земельних відносин, який був започаткований у рамках проекту Світового Банку та провів повну інвентаризацію всієї ріллі в земельному кадастрі, 391 тисяча гектарів українських земель вважаються невитребуваними. А це майже в п'ять разів більше за площу Києва! Що від цього втрачає країна, розповідає доктор економічних наук Віталій Данкевич.

«Невитребуваними паями» вважають усі ті землі, які опинилися на півдорозі між колишньою колективною власністю колгоспів та приватними земельними ділянками пайовиків. Це – або землі, на які не було видано сертифікати, або земельні ділянки, визначені в натурі, але без оформленого права власності. Фактично, люди, які мали б ними володіти, прав на цю землю не мають. За словами юристів, які займаються цим питанням, оформлювати документи власники часто відмовляються через чинний мораторій на продаж землі: змоги продати паї вони не мають, а займатися здачею в оренду чи обробкою, не мають можливості чи бажання.

Згідно із законодавством, здавати в оренду ці невитребувані паї можна за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради чи районної державної адміністрації для використання за цільовим призначенням. Але до моменту, коли їх власники оформлять державні акти на право власності на земельну ділянку. Це зазначається в договорі про оренду. Водночас реєстрація права оренди таких ділянок законодавством не передбачена й орендарі не можуть їх включити в зареєстрований земельний банк. Через це під час перевірок часто можуть виникати питання щодо законності використання таких земель.

Тому часто невитребувані паї орендуються нелегально, не проходять по документах, а громади, на чиїй території знаходиться найбільше таких невитребуваних паїв, втрачають чималі суми податків.

Сьогодні найбільші площі невитребуваних паїв залишились у Житомирській (85976,0 га), Чернігівській (40766,4 га), Сумській (30116,6 га), Івано-Франківській (26436,0 га), Харківській (25382,9 га) областях. Найменше за площею невитребуваних паїв у – Чернівецькій (188,0 га), Закарпатській (450,5 га), Тернопільській (552,0 га) областях.Через невизначеність питання невитребуваних паїв величезні території обробляються фактично незаконно, а їх власники та громади, до яких географічно належить ця земля, втрачають величезні кошти.

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: Земельні питання можна вирішити в режимі online

Українські землі потребують негайних заходів для боротьби з деградацією ґрунтів

Джерело: http://voxukraine.org

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>