МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Україна експортувала рекордну кількість яблук
2018-12-12

Згідно з аналізом спеціалістів EastFruit, в листопаді 2018 р. Україна експортувала рекордну кількість яблук - 6 тис. тонн. У порівнянні з листопадом минулого року експорт яблук зріз на 13%.

Попередній рекорд місячного експорту свіжого яблука з України був встановлений в березні 2018 р.

На думку економіста інвестиційного департаменту Продовольчої й сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрія Ярмака, рекордний експорт в листопаді вселяє певний оптимізм, але українським фермерам необхідно подвоїти зусилля з експорту, щоб уникнути проблем в кінці сезону.

«Темпи експорту свіжого яблука з України збільшуються, однак вони залишаються незадовільними, враховуючи оцінювальний надлишок пропозиції продукції на ринку. Оскільки експерти Української плодоовочевої асоціації оцінюють надлишок десертного яблука на рівні 150 і більше тис. тонн, то для того, щоб його позбутися, необхідно експортувати щомісяця в 3-4 рази більше яблука, ніж експортується зараз», — говорить Андрій Ярмак.

Водночас великим позитивом можна вважати розширення географії постачання українського яблука. Наше яблуко вже завоювало певну популярність і непогану репутацію в країнах Близького Сходу (Катар, ОАЕ, Кувейт, Єгипет, Ірак), Південно-Східної Азії (Сінгапур, Індонезія та ін.) і в країнах Євросоюзу, перш за все на ринку Скандинавії та Великобританії. У зв'язку цим дуже своєчасною бачиться ініціатива проекту розвитку експорту ФАО і Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) щодо проведення торгового форуму Fruit Trade Ukraine - Middle East 26 березня 2019 року в Дубаї, ОАЕ. Очікується, що у форумі візьмуть участь українські постачальники плодоовочевої продукції та продуктів їх переробки й покупці з країн Близького Сходу і Північної Африки, включаючи мережі супермаркетів та імпортерів.

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: UApple побудує в Україні найбільший у Європі холодильник для фруктів

Українці почали експортувати яблука до країн Перської затоки

Джерело: http://east-fruit.com

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>