МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Сорт яблук «Гала» під лупою
2018-12-26

Бурхливе залучення України в глобальну торгівлю яблуками не могло не відбитися на зміні сортового складу. Останні 25 років нові сади закладалися переважно сортами, які мали попит як при експорті в сусідні країни (переважно в Росію та Білорусь), так і на внутрішньому ринку.

Однак, у зв'язку зі змінами торгових шляхів, пошуком нових ринків та новими перевагами партнерів, виробники змушені оперативно змінювати структуру виробництва, щоб відповідати очікуванням нових споживачів.

Без цього залишитися на ринку неможливо. Серед іншого, наприклад, відомий сорт «Гала», який на сьогодні займає досить невелику частину структури садів, був незаслужено недооцінений в силу відносно низької популярності серед локальних споживачів.

Однак, про смаки не сперечаються... Сьогодні при виході на міжнародні ринки, даний сорт є абсолютним лідером попиту. Проте, очікуваного потоку плодів «Гали» з України поки не видно. І нічого дивного або несподіваного в цьому немає. Одним із головних параметрів, на який звертають увагу покупці, є ступінь фарбування плодів. Якщо говорити по суті, то плоди з забарвленням поверхні менш як 75% не мають шансів для продажу на експорт.

А що можуть запропонувати виробники? Якщо взяти до уваги, що більшість українських садів було посаджено в останні десятиліття, то стане зрозуміло, що «Гала» представлена ​​безліччю різних клонів, починаючи від стандартного сорту «Гала», який має мінімальний рівень покривного забарвлення, і далі по наростальному, в міру розвитку світової селекції - «Гала Маст», «Гала Роял», «Гала Імперіал», «Гала Наталі», «Гала Галаксі», «Гала Мундіаль»... Зрозуміло, всі вони спочатку трохи варіюють за рівнем інтенсивності та характером забарвлення, що проявляється різною площею забарвлення плодів червоним кольором і наявністю або відсутністю характерних смужок, що утворює рум'янець від повністю розмитого до яскраво-смугастого.



Але якби все було так просто ...

Головна проблема в отриманні потрібного забарвлення полягає в тому, що в період перед самим збиранням відсутній достатній перепад нічних і денних температур. Адже саме це коливання температури сприяє синтезу спеціальних речовин-антоціанів, які безпосередньо впливають на рівень забарвлення в даній конкретній місцевості та в даний час. Саме цей фактор не дає в повній мірі реалізовувати потенціал яблук «Гала», які вже вирощуються в країні.



Зазвичай в структурі врожаю вищеперелічених клонів при недостатньому коливанні температури відсоток плодів, які фарбуються в достатній мірі не перевищує 40%. Відповідно, якщо відібрати дані забарвлені плоди із загальної маси, ті яблука, які залишаться, буде вельми непросто реалізувати за адекватною ціною на внутрішньому ринку. І крім усього іншого, відсортовані яблука, після такої процедури (по суті пресортінга), необхідно продати не більше ніж протягом одного місяця, щоб уникнути втрат, що ставить виробника в жорсткі рамки термінів і необхідності продажу залишилися після сортування яблук за нижчою ціною.

Все це, безумовно, визначає нові завдання для українського виробника «Гали». Перш за все, визначаючи вибір клону даного сорту, який здатний до раннього та інтенсивного забарвлення вже з початку серпня, і незалежно від наявності перепаду температури.

Такі клони сьогодні існують, і в українських садах йде активна заміна старих клонів на нові.

До них відносяться клони групи Gala Schniga, починаючи безпосередньо від самого клону Gala Scniga Schnitcer, який вже 5 останніх років радує мають його виробників якісними забарвленими плодами.

У майбутньому цілком можливо поширення також клонів Gala Scniga SchniCo і Gala Schniga SchniCo red, які зможуть замінити застарілі посадки стандартної «Гали» та її ранніх клонів.

Це дасть можливість Україні стати повноцінним і важливим гравцем на глобальному ринку яблук, особливо в регіоні Південно-Східної Азії.

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: Українське преміальне яблуко поїде до Польщі

За матеріалами: http://east-fruit.com

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
14.06.2019
Бути почутими: Фермери миколаївщини перекриють трасу
Через незаконні дії депутата обласної ради Ігоря Івануни та небажання влади допомогти фермери з Миколаївського району перекриють трасу М-14 біля селища Весняного
13.06.2019
В кропиві та з кавою: Унікальні сири Полтавщини
Сировар із Кременчука розповів також про секрети виготовлення сиру з плісняви, ез самої плісняви
13.06.2019
На Черкащині пройдуть Дні поля від «Лімагрейн»
Цьогорічна серія освітньо-польових заходів буде проходити під гаслом «Діалог культур»

Статті

всі статті >>
11.06.2019
АГРО-2019: враження на цілий рік!
На 31-ій найбільшій агропромисловій виставці в Україні були представлені компанії з усього світу
10.05.2019
Сільськогосподарський мурал в Кореї потрапив до книги рекордів Гіннеса
Для налагодження комунікацій між підприємствами та мешканцями населеного пункту було створено масштабні мурали на силосах зернових елеваторів загальною площею 23 688 м²
07.05.2019
Варто знати! На замітку фермерам, які хочуть працювати з HoReCa
Цікаві поради від експерта Олександра Приходька, який розказує як можна досягти рентабельності та отримати прибуток з власного агробізнесу