МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

5 країн Європи - 5 аграрних стажувань
2017-08-08

Ми продовжуємо низку статей  для українських студентів, що навчаються на спеціальностях, пов’язаних з сільським господарством та мають на меті поїхати за кордон на стажування.
Цього разу ми приготували для вас 5 цікавих програм стажування з різних країн Європи. Сподіваємось, що кожен бажаючий зможе обрати собі програму до душі.

Щодо вимог до кандидатів - у більшості програм вони схожі:
- вік від 18 до 29 років, 
- добре володіння англійською,
- бути студентом сільськогосподарського університету, 
- бути неодруженим,
- фізично здоровим.
Але кожна програма наголошує на своїх специфічних вимогах, тож ознайомтесь з ними перед тим як подавати заявку.

Німеччина
Метою програми APOLLO e.V. є підтримка аграрного сектору та сільських районів в Східній Європі, які відіграють важливу роль у розвитку громадянського суспільства та політики в цих країнах.  Програма проводиться за підтримки Міністерства сільського господарства та інфраструктури федеральної землі Бранденбург. Практика триває 4 місяці: з кінця травня до кінця вересня. І одразу будьте готові до того, що робота може бути понаднормовою!.
Студентам надають можливість отримати досвід і знання в практичному сільському господарстві. Асоціація APOLLO направляє викладачів німецької мови до ВНЗ спеціально для підготовки майбутніх практикантів. Курси відкриті для всіх бажаючих, які подали заявки на участь в практиці.
В програмі: семінари, індивідуальне кураторство студентів і заключний іспит з видачею свідоцтва про проходження практики від АПОЛЛО та від Міністерства.
Студенти отримують 250 євро на особисті витрати. Участь в програмі практики АПОЛЛО для студентів сільськогосподарських вузів безкоштовна.
Ви зможете дізнатися більше про програму, відвідавши сайт.

Програма аграрного стажування у Німеччині від Української асоціації молодих фермерів проводиться за підтримки Міністерства аграрної політики України. Мета програми – отримання учасником практичного досвіду зі своєї спеціальності, культурний обмін, покращення рівня володіння іноземними мовами. Період стажування 6-12 місяців. Студенти забезпечуються житлом  та отримують стипендію у розмірі 750-1500 євро на місяць. Ви зможете дізнатися більше про програму, відвідавши сайт (http://uayf.org).

 
Данія
Якщо в майбутньому ви плануєте стати менеджером ферми у вашій рідній країні або запустити власну ферму, навчальне перебування по програмі Travel to Farm в Данії протягом 12 місяців буде дуже корисною та важливою частиною вашої сільськогосподарської освіти. Данія унікальна країна з високим рівнем відповідальності та самостійної роботи. Після 1-2 місяців вам вже потрібно буде виконувати свої обов’язки без прямих вказівок фермера, тільки інформуючи свого керівника про робочий процес.
Першим кроком  залучення до програми є подання заявки на участь. Для цього вам потрібно звернутись до українських партнерів. З ними можна ознайомитись на сайті програми. Зверніть увагу, що приймаються заявки, отримані тільки за допомогою партнерів.
Завдяки стажуванню, ви отримаєте уявлення про управління фермою, навчитесь оцінювати технічну та економічну ефективність. Будьте готові, за тимчасовою відсутністю господаря фермера, слідкувати за всім обладнанням, пов'язаним з виробництвом.
Для детальнішою інформацією щодо вимог до кандидатів зверніться за посиланням.

Програма стажування в Данії від Української асоціації молодих фермерів підтримана  Міністерством аграрної політики України та відкрита для всіх бажаючих отримати практичний досвід зі своєї спеціальності на кращих датських сільськогосподарських підприємствах. Учасникам пропонується практичне навчання у галузях тваринництва (молочне та м’ясне скотарство, свинарство, хутрове звірівництво тощо) та рослинництва (квітникарство, овочівництво, садівництво). Період стажування 6-12 місяців. Студенти забезпечуються житлом та отримують стипендію у розмірі 1500-1900 євро на місяць. Ви зможете дізнатися більше про програму, відвідавши сайт (http://uayf.org).
 

Норвегія
Програма Real Staff пропонує розміщення за категорією рослинництво, тваринництво, зокрема молочні ферми та свиноферми:
-свиноферми: годівля, кастрування поросят, вакцинація, запліднення свиноматок, робота в цеху опоросу, мийка виробничих приміщень, інколи – польові роботи на тракторі;
-молочні ферми: доїння корів, годівля, догляд за телятами, інколи – приготування міксу для годівлі, управління роботизованою технікою.
-садівництво: висаджування квітів та декоративних рослин, перевезення, пакування, підв’язування, підживлення, зрізання, удобрення тощо, робота у теплицях та на відкритому ґрунті.
Термін стажування: 12-24 місяці. У рослинництві також можливі сезонні роботи тривалістю 4-8 місяців. Практиканти забезпечуються житлом. Зазвичай, це будинок для працівників неподалік від ферми.
Середня заробітна плата становитиме приблизно 1200 євро щомісяця. Крім того безкоштовне медичне обслуговування та невідкладна медична допомога, виплата лікарняних у разі хвороби.
Перейдіть за посиланням та ознайомтеся з умовами.

Програма стажування в Норвегії від Української асоціації молодих фермерів допомагає студентам отримати досвід роботи на всіх ланках технологічного ланцюга в умовах кращих норвезьких підприємств у галузях тваринництва (молочне та м’ясне скотарство, свинарство, рибництво тощо), рослинництва (квітникарство, овочівництво, садівництво) та у переробній промисловості, побачити як  працюють сільськогосподарські кооперативи. Підчас стажування учасники програми знайомляться з культурою та ментальністю норвезького народу. Програми стажування Української асоціації молодих фермерів підтримані  Міністерством аграрної політики України. Період стажування 3-4, 6-24 місяці. Студенти забезпечуються житлом та отримують стипендію у розмірі 1600-1800 євро на місяць. Ви зможете дізнатися більше про програму, відвідавши сайт (http://uayf.org).

 
Швейцарія
Програма Agrimpuls пропонує надання грантів українським студентам на 3-4 та 12-18 місяців. Протягом короткострокових стажувань стипендія буде складати  в середньому 180 євро, а протягом довгострокових 270 євро, що є більш цікавішими.
Три тижні стажисти будуть працювати, відвідувати обов’язкові екскурсії та школу, вивчаючи сільськогосподарські предмети. Організатори зазначають, що наявність водійського посвідчення є обов’язковим.
Приймаюча сторона відповідально ставиться до страхування іноземних стажистів, тому покриває витрати на медичну страховку, а також стипендію студента.
Отримайте досвід в одній з розвинених, сучасних країн Європи. Зареєструйтеся саме зараз.

 

Ірландія
Програма Equipeople Irish підтримує культурний, освітній та особистий досвід розвитку для молодих європейців. Місцями розміщення є молочні ферми та тваринні господарства. Студенти живуть в складі ірландської сільської родини. Ірландці цінують відкритість, дружнє ставлення, активність та пунктуальність. Ваше спілкування не буде обмежуватись тільки рамками приймаючої родини, оскільки Equipeople надає кожному студенту контактний список із деталями про всіх інших студентів Equipeople, які перебувають  в Ірландії одночасно.
Equipeople  допомагає студентам отримати практичний досвід у  тваринництві, догляді за травмованими тваринами, кінської майстерності. Студенти повинні допомагати з усіма аспектами повсякденної роботи ферми, ремонтними роботи та експлуатацією сучасної ферми. Ви можете стати учасником програми самостійно, в рамках школи або через партнерську організацію.
В залежності від часу перебування, програма буває коротка: 3-11 тижнів або  подовжена: 3-12 місяців.
Для початку вам потрібно буде заповнити заявку та додати до неї мотиваційний лист та документи з вашого навчального закладу. Заявка повинна бути відправлена за 8 тижнів до дати початку стажування. Реєстрація на сайті програми.


Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>