МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Декан агрономічного факультету ХДАУ вирощує екзотичні фрукти
2019-01-16

Глобальні зміни клімату позначились і на погодних умовах України, що призвело до можливості вирощування на Півдні країни таких примхливих культур, як хурма, кизил, інжир і гранат.

Деякі жителі Херсонської області вже збирають врожай цих екзотичних фруктів. Так, чималий урожай хурми у 2018 р. зібрав декан агрономічного факультету Херсонського державного аграрного університету Іван Мринський.

«Хурма — досить унікальна культура, вона не боїться пізніх весняних заморозків, які іноді трапляються на Херсонщині, та не боїться осінніх морозів, так що збирати врожай можна вже наприкінці жовтня — на початку листопада», — ділиться він.

Наразі дуже гарні перспективи вирощування хурми та інших рідкісних для південного регіону культур. Можна посадити інжир чи гранатове дерево та очікувати успішні врожаї. Це стало можливим через зміну клімату, який став м’якшим. До того ж, вітчизняні селекціонери виводять сорти, адаптовані спеціально до погодних умов України.«На сьогодні на колекційній ділянці ХДАУ вже росте зизифус, а хурму будемо висаджувати. Робити це можна й восени, і навесні. Єдине — якщо восени садити гранат і інжир, то на зиму їх потрібно вкривати, тому що морози до -20°C вони можуть не витримати», — додає фахівець.

Він додав, що при вирощуванні екзотичних культур немає проблем зі шкідниками, тому що для Херсонщини такі культури, як хурма, кизил та інші екзоти, ще нові і до впливу шкідників стійкі.

РЕКОМЕНДУЄМО: На Херсонщині науковці вирощують екзотичні хурму та зизифус

Власник плантації ківі з Черкащини чекає на перші плоди вже наступного року

На Миколаївщині вирощують інжир

Джерело: http://superagronom.com

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>