МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Гречані цукерки від Оксани мають попит у поціновувачів корисних солодощів
2019-01-28

Незвичайні солодощі з гречки створює Оксана Мартим’янова із Сум.

Під власним брендом HrechkaSweets вона випускає гречаний мармелад, грильяж та рахат-лукум.

Влітку 2016 року доля дала шанс і Оксана пройшла безкоштовне навчання на базі бізнес-школи Києво-Могилянської академії. Подала заявку, витримала конкурсний відбір і потрапила на курс, де навчалися люди, що вже працюють у малому та середньому бізнесі. 

«Там познайомилася з людьми, які абсолютно схиблені на своїй справі. Вони мене і надихнули на реалізацію ідеї. Потім я подала заявку на грант в британський благодійний фонд HERA, який підтримує жінок-підприємців. Після співбесіди отримала 500 євро на обладнання. З представницею фонду поїхали прямо в магазин, і я купила кухонний комбайн, спеціальний термометр, набір професійного посуду», – згадує Мартим'янова.Два роки Оксана експериментувала на власній кухні в пошуках оригінального рецепта солодощів, витративши майже дві тисячі доларів і два мішки гречаної крупи. Спочатку цукерки були трюфельними на основі гречаної муки. Багато ідей рецепту з гречки не прижилися через те, що фрукти та натуральний мармелад швидко псувались. Виникали труднощі й з шоколадом, який покриває вироби. Адже планувалося використовувати 62-відсотковий шоколад з масла какао, а шоколад був і дорогим і завозити його було важко. Потім вона спробувала робити гречаний мармелад з морквою, гречаний мармелад з копченою грушею, гречаний мармелад з чорним шоколадом, подвійний мармелад – гречаний і молочний (зі згущеного молока), грильяж з курагою, грильяж із зеленої гречки з м'ятою і курагою.

Зрештою, і тут Оксані пощастило. Від своїх знайомих вона дізналась про рецепт цукерок із гречаної крупи зі смаженою цибулею. Далі додала до нього агар-агар та какао. Так з'явився оригінальний рецепт цукерок. Не маючи досвіду в кондитерській справі та без допомоги професіоналів, вона самостійно розробила пропорції та форми цукерок. Так з’явився бренд HrechkaSweets.Наразі за зовнішнім виглядом і складом цукерки нагадують енергетичні батончики. Однак, за її словами, зменшувати вміст калорій вона поки що не прагне.

Крупу купує у роздрібних мережах або у виробників напряму. Однак останніх часто змінює, тому що на ринку складно знайти якісну обсмажену чи зелену гречку.Просувати свій продукт вона почала через знайомих та соціальні мережі, створивши сторінку бренду та викладаючи відео своїх кулінарних експериментів. Сьогодні середній оборот на місяць становить біля сотні коробок цукерок по 16 штук у кожній вагою 250 г та вартістю 150 грн. Також реалізовує продукцію в кафе, ресторани та місцеві магазини.

Найприбутковіші сезони — кінець осені та початок грудня, тобто передноворічні свята, й середина-кінець літа. Паралельно зростає кількість корпоративних замовлень. Сьогодні вони становлять 20% від загальних продажів підприємства.Оксана Мартим’янова вірить, що вже за два роки оригінальні цукерки з України купуватимуть і за кордоном, адже натуральні продукти на піку популярності у ЄС, США та низці інших країн. Оцінити інвестиції в створення цеху вона поки не готова - тільки 40 тисяч гривень піде на розробку технологічної карти та виробництва, далі все залежить від ціни приладдя та технології, з якими вона ще не визначилась.

"У планах – відкрити власний цех з новим обладнанням, адже я все роблю вдома на кухні. Моя мрія - бути не просто локальним, а національним брендом. Потрапити не тільки в магазини та кав'ярні по всій країні, а й на зовнішні ринки", - говорить Оксана.


РЕКОМЕНДУЄМО: Як заробити мільйон на виробництві арахісової пасти

Ф'ючіпси: Українська історія успіху

10 фактів про стартап, або Як перетворити ідею в бізнес

Джерело: http://agroportal.ua

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
26.01.2020
10 агрохолдингів звернулися до Agrohub за послугами бенчмарк-аналізу
В другій хвилі обсяг земельного банку, який аналізується, — понад 2 млн га
22.01.2020
Для врегулювання земельних питань в Україні створили нову організацію
В рамках проєкту міжнародної технічної допомоги ЄС «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні» було створено Керівний комітет з управління земельними відносинами
22.01.2020
Анонс на червень: Міжнародна конференція з біології, селекції та виробництва тритикале та пшениці
З 8 по 10 червня 2020 року в Києві пройде ІІІ Міжнародна конференція з біології, селекції та виробництва тритикале та пшениці

Статті

всі статті >>
22.01.2020
Чого чекати студентам і абітурієнтам від нового закону про вищу освіту?
Уже з літа 2020 року держава буде встановлювати мінімальну ціну на контракт на певні спеціальності, а університетам доведеться пройти акредитацію
13.01.2020
У Києві побудують завод з переробки опалого листя на біопаливо
У Києві побудують завод з переробки опалого листя на біопаливо
13.01.2020
Kverneland презентував комбіновану сівалку для зернових і добрив
Сівалка e-drill Maxi Plus може одночасно висівати насіння та вносити добрива або супутні культури