МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Алекс Ліссітса про новий навчальний проект «Агрокебети»
2019-01-30

Президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» та генеральний директор ІМК Алекс Ліссітса розповів про новий проект «Агрокебети».

Агрокебети — що це?

Це нова програма навчання прикладному аграрному менеджменту для польових умов. Це те, що в західному світі зазвичай називається Farm Management. Після півторарічного навчання ми отримаємо свого роду мультифункціонального фахівця, який буде розбиратися в агрономії, інженерії, управлінні підприємством, тваринництві та основах ІТ-новацій в агробізнесі. Для нас принципово важливо відійти від радянської вузькопрофільної моделі фахівця-одностаночника і перейти до західних стандартів аграрної освіти, коли агроменеджер не гребує вранці за кермом сучасного трактора з ним же самим налаштованим причіпним агрегатом кукурудзу посіяти, а ввечері виступити на зборах акціонерів з презентацією основних економічних і фінансових результатів роботи компанії англійською мовою.Агрокебети — це для кого?

Кількість студентів для першого сезону обмежена в 50 осіб. Багато чи мало — складно сказати. Думаю, для пілотного проекту це оптимально. Особливістю даної програми є те, що ми не робимо ставку на студентів-аграрників. Подавати заявку і брати участь можуть абсолютно всі, у кого є ступінь бакалавра і вище. Логіка така, що простіше і дешевше навчити хорошого студента-географа, хіміка, педагога тощо аграрному менеджменту, ніж намагатися зробити з невмотивованого і відверто слабкого студента-аграрника сучасного польового менеджера. Акцент на тому, щоб зробити агроосвіту знову привабливою не тільки для вихідців із сільської місцевості та дітей викладачів агроуніверситету, але і для високоінтелектуальної молоді й таким чином підвищити конкуренцію та інтерес до агроосвіти та сектору в цілому.

Агрокебети — в чому родзинка?

Можна, звичайно, довго писати про неймовірно цікаві навчальні плани та можливості отримати нові знання. Але особливість цієї програми не в цьому. Основним плюсом проекту є менторство. До кожного студента будуть приставлені топ-менеджери українського агробізнесу, які будуть супроводжувати процес навчання й опікати студентів протягом усього періоду, включаючи надання піврічної практики у себе на підприємстві, за результатами навчання — і місця роботи. Отримувати знання під час навчання від кращих викладачів з України та іноземних фахівців і постійно спілкуватися з менторами з менеджменту — це та комбінація, яка, на моє тверде переконання, переверне всю українську агроосвіту найближчими роками та виведе її у світові лідери.

Агрокебети — що буде у 2019 році?

З лютого ми починаємо маркетингову кампанію серед потенційних студентів. Ми поставили дуже амбітні цілі залучити кращих із кращих до цієї програми. У травні 2019 року ми почнемо відбір потенційних кандидатів. А у вересні починаємо навчання на базі факультету аграрного менеджменту Національного університету біоресурсів і природокористування. Чи потрібна нам зараз підтримка? Так! Оскільки це пілотний проект, ми будемо надзвичайно вдячні будь-якій підтримці нашої програми, починаючи від наповнення навчальних планів і закінчуючи маркетингом і популяризацією.

Детальну інформацію про програму з контактами та планами можна знайти на сайті проекту «Агрокебети».Агрокебети — навіщо це потрібно особисто мені?

Багато з тих, хто досяг успіху в українському бізнесі чи політиці, на якомусь етапі зупиняються і вважають за краще побудувати багатометровий паркан навколо своєї садиби в надії відсидітися від усіх негараздів і перечекати до кращих часів, поки не зміниться система або ж не прийде нове покоління. Я не хочу чекати, але я і не хочу ініціювати глобальні зміни там, де я мало чого розумію. Аграрна наука й освіта — це ті теми, де я можу, і я хочу змінити ситуацію в країні. Я не хочу відсиджуватися в кукурудзі, як багато інших. Тому я ініціював цей проект і я вдячний тим багатьом аграрним компаніям-членам УКАБ, хто думає так само, як я. Виявилося, що нас багато, і ми переможемо.

РЕКОМЕНДУЄМО: Як професія агронома дозволяє навчатися й подорожувати

Конкурс інноваційних ідей для студентів Zerno Challenge! Прийом заявок розпочато!

Джерело: http://agroportal.ua

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
23.04.2019
До 2022 року в Україні реалізують проект EU4Climate
Враховуючи пряму та опосередковану загрози від зміни клімату, у 2019 році ЄС запускає нову регіональну ініціативу EU4Climate, яка передбачає підтримку шести країн Східного партнера у розробці та впровадженні кліматичних політик
23.04.2019
В одному із сіл Закарпаття розквітло 10 тисяч тюльпанів
Село отримало цибулини тюльпанів у подарунок від посольства Королівства Нідерландів за бронзову перемогу на конкурсі «Неймовірні села України-2018»
23.04.2019
Перша в Сумській області потужна СЕС буде готова до кінця року
Біля міста Тростянець на площі 22 га почали будівництво першої промислової сонячної електростанції потужністю 

Статті

всі статті >>
15.04.2019
Як організація «Майбутні лідери України» допомагає підліткам втілювати власні проекти у своїх селах
Українські фермери вже три роки підтримують старшокласників і кожному учаснику дають можливість розкрити свій лідерський потенціал та познайомитись з реальним аграрним виробництвом
02.04.2019
Сімейний бізнес. Чи є умови для створення сімейних ферм в Україні?
Про нові правила, дотації та заохочення для успішної діяльності сімейних фермерських господарств
29.03.2019
Як зменшити прірву між аграрною освітою та бізнесом?
Про те, як підвищити імідж аграрної освіти та про нові спобоби співпраці вишів і підприємств говорили генеральний директор ІМК, президент УКАБ Алекс Ліссітса та ректор НУБіП України Станіслав Ніколаєнко