МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Завдяки грибному кооперативу на Буковині люди мають можливість заробити
2019-02-01

33 мешканці Путили та сусідніх сіл на Буковині заснували грибний кооператив “Дари Гуцульщини”. Як розповів керівник кооперативу Сергій Терен, мешканці створили кооператив завдяки проекту ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”.

За сезон підприємство переробляє понад 20 тонн грибів, а дехто з жителів села заробляє до ста тисяч гривень. 

“Проект передбачав створення кооперації у сільській місцевості. Ми провели загальні збори мешканців сіл. Основна маса людей підтримала думку, що найбільш перспективним для нашого району є збирання і переробка грибів”, – говорить Сергій Терен.На проект отримали 25 тисяч доларів для закупівлі обладнання. Доклали ще 5 тисяч доларів із бюджету кооперативу. Від ідеї до реалізації минуло півроку. Вже влітку 2015 року почали переробляти гриби, які приносили мешканці.

Першого року кооператив переробив приблизно 12 тонн грибів, у наступні – понад 20 тонн.

“Спочатку планували переробляти лише білі гриби. Потім зрозуміли, що лісовий ресурс більший. Почали переробляти лисички, опеньки, підберезники. Минулого року вже мали десять варіантів продукції”, – зазначає Сергій.Роблять гриби мариновані, сушені та заморожені. Для цього мають спеціальне обладнання – сушильну камеру, камеру шокової заморозки, камеру зберігання.

Куди продають і за скільки?

Гриби селяни збувають через Інтернет-магазин і відправляють у різні регіони України. Півлітрова банка маринованих грибів коштує сто гривень, сушені гриби, фасовані у півлітрову пластикову банку, – від 50 гривень.

"Намагаємося, щоби наша продукція була гарної якості, гарно запакована. Щороку ми закуповуємо нове обладнання. Плануємо купити лінію для сортування грибів. Хочемо залучити до нашого підприємства більше людей з інших районів”, – каже підприємець.Завдяки кооперативу люди мають можливість заробити. Є сім’ї, які в день у сезон збирання грибів заробляють 1-1,5 тисячі гривень, а за сезон декому вдається заробити по сто тисяч.

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: Перший в Україні дорогоцінний білий трюфель почали вирощувати на Львівщині

Польський грибний бізнес в Україні: Друга черга будівництва заводу

Джерело: http://agronews.ua

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>