МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Боби мунг – перспектива отримання чималих прибутків
2019-02-20

Боби мунг, або просто маш – однорічна рослина родом з Індії, яка має чималу ціну і величезний попит. Однак в Україні ці боби практично не вирощують. 

Боби мунг – маленькі, зелені, овальної форми. В азіатських країнах вони надзвичайно популярні. Їдять пророщеними, вареними, запікають, а з бобового крохмалю роблять китайську локшину фунчоза.

В Україні 400 грамів таких бобів коштує в середньому 60-70 гривень. І попит як на внутрішньому ринку, так і в країнах Європи на цей продукт з кожним роком збільшується. То чому ж в Україні їх не вирощують?

За словами самих аграріїв все через відсутність сортів, адаптованих до наших звичних кліматичних умов.

Сорти бобів мунг, завезені з Узбекистану і Таджикистану недостатньо пристосовані до вирощування на основній частині території України.

Але Південь країни для цих цілей підходить просто ідеально. На основній частині степової та лісостепової зон вони добре себе показують тільки в жаркі роки, а в прохолодні – пізно зацвітають, у них сильно подовжується період вегетації та спостерігається погана наповненість бобів.

Сходи, а також молоді паростки бобів дуже ніжні, і зворотні весняні заморозки можуть з легкістю погубити найслабші з них.За словами експертів, з кожним роком цей продукт зростає в популярності. Споживачі дізнаються більше можливостей, як використовувати проростки в кулінарії, і тому продукт тепер має більше застосувань, ніж раніше. Величезний попит на проростки бобів мунг є сьогодні в азіатських ресторанах.

В останні роки ціни на пророслі боби мунг трохи виросли. Собівартість стала вищою через більш суворі правила в результаті спалаху кишкової палички в Німеччині кілька років тому, кажуть експерти.

Зараз європейські виробники працюють відповідно до суворих гігієнічних планів – щомісяця відправляють зразки в лабораторію.

Експерти вважають, що ринок проростків бобових зростатиме надалі. Проростки бобів мунг перестають бути тільки інгредієнтом в азіатських рецептах. Споживачі додають їх в салати або винаходять власні вегетаріанські страви.Користь для людського організму

Проростки бобів мунг містять багато вітамінів В і С, а також цінні для організму мінерали. Склад вітамінів і мінералів в бобах мунг прекрасним чином збалансований, що робить їх поживним і корисним продуктом.

Пророслі боби зміцнюють імунітет, стимулюють розумову діяльність, покращують пам’ять, допомагають відновити зір. Підтримують в нормі кісткові тканини, роботу нирок і нормалізують жіночий гормональний фон в періоди менопаузи.Вживання пророслих бобів сприяє профілактиці та лікуванню інфекційно-запальних захворювань таких як бронхіт, трахеїт, риніт, синусит, ларингіт та інших.

РЕКОМЕНДУЄМО: Кіноа та дурум приходять на зміну пшениці та соняшнику 

Аграрії пропонують зробити Дніпропетровщину "амарантовою столицею"

Завод ViOil розпочав виробництво соєвої олії

Джерело: http://agronews.ua

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
20.03.2019
Почала працювати Кам’янець-Подільська сонячна електростанція
Вона є другою за потужністю сонячною електростанцією в Україні. Прогнозують, що СЕС забезпечить скорочення викидів вуглекислого газу на 67 тис. тонн щорічно
20.03.2019
Міжнародний конкурс інноваційних ідей та технологій для агросектору від ООН
До участі в конкурсі запрошуються стартапи та компанії, дослідники та університети, центри досліджень та трансферу технологій, асоціації та громадські організації з усього світу
20.03.2019
Група компаній «Агроліга» будує ТЕС на Харківщині
Теплова електростанція буде працювати на лушпинні соняшнику, яке збирають на олійноекстракційних заводах компанії

Статті

всі статті >>
18.03.2019
Корисну олію виготовляє майстер з Вінниці
Ігор Мудрик заохочує до здорового способу життя та пропонує споживати рослинну олію. У своєму арсеналі має вже понад 20 видів унікальних рослинних олій
11.03.2019
Виробництво крем-меду – новий етап розвитку бджільництва в Україні
Розмаїттю смаків цього нового солодкого продукту немає меж: виробники додають в крем-мед малину, апельсин, лимон з імбиром, лимон з корицею, какао з мигдалем та навіть шишки
06.03.2019
Путівник абітурієнта-аграрія. Де вивчають сучасні аграрні спеціальності та як обрати фах
Реєстрація на ЗНО 2019 року вже розпочалася й триватиме до 25 березня. А це значить, що вже варто визначитися зі спеціальністю, вибрати необхідні предмети для вступу та придивитися до профільних вишів