МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Боби мунг – перспектива отримання чималих прибутків
2019-02-20

Боби мунг, або просто маш – однорічна рослина родом з Індії, яка має чималу ціну і величезний попит. Однак в Україні ці боби практично не вирощують. 

Боби мунг – маленькі, зелені, овальної форми. В азіатських країнах вони надзвичайно популярні. Їдять пророщеними, вареними, запікають, а з бобового крохмалю роблять китайську локшину фунчоза.

В Україні 400 грамів таких бобів коштує в середньому 60-70 гривень. І попит як на внутрішньому ринку, так і в країнах Європи на цей продукт з кожним роком збільшується. То чому ж в Україні їх не вирощують?

За словами самих аграріїв все через відсутність сортів, адаптованих до наших звичних кліматичних умов.

Сорти бобів мунг, завезені з Узбекистану і Таджикистану недостатньо пристосовані до вирощування на основній частині території України.

Але Південь країни для цих цілей підходить просто ідеально. На основній частині степової та лісостепової зон вони добре себе показують тільки в жаркі роки, а в прохолодні – пізно зацвітають, у них сильно подовжується період вегетації та спостерігається погана наповненість бобів.

Сходи, а також молоді паростки бобів дуже ніжні, і зворотні весняні заморозки можуть з легкістю погубити найслабші з них.За словами експертів, з кожним роком цей продукт зростає в популярності. Споживачі дізнаються більше можливостей, як використовувати проростки в кулінарії, і тому продукт тепер має більше застосувань, ніж раніше. Величезний попит на проростки бобів мунг є сьогодні в азіатських ресторанах.

В останні роки ціни на пророслі боби мунг трохи виросли. Собівартість стала вищою через більш суворі правила в результаті спалаху кишкової палички в Німеччині кілька років тому, кажуть експерти.

Зараз європейські виробники працюють відповідно до суворих гігієнічних планів – щомісяця відправляють зразки в лабораторію.

Експерти вважають, що ринок проростків бобових зростатиме надалі. Проростки бобів мунг перестають бути тільки інгредієнтом в азіатських рецептах. Споживачі додають їх в салати або винаходять власні вегетаріанські страви.Користь для людського організму

Проростки бобів мунг містять багато вітамінів В і С, а також цінні для організму мінерали. Склад вітамінів і мінералів в бобах мунг прекрасним чином збалансований, що робить їх поживним і корисним продуктом.

Пророслі боби зміцнюють імунітет, стимулюють розумову діяльність, покращують пам’ять, допомагають відновити зір. Підтримують в нормі кісткові тканини, роботу нирок і нормалізують жіночий гормональний фон в періоди менопаузи.Вживання пророслих бобів сприяє профілактиці та лікуванню інфекційно-запальних захворювань таких як бронхіт, трахеїт, риніт, синусит, ларингіт та інших.

РЕКОМЕНДУЄМО: Кіноа та дурум приходять на зміну пшениці та соняшнику 

Аграрії пропонують зробити Дніпропетровщину "амарантовою столицею"

Завод ViOil розпочав виробництво соєвої олії

Джерело: http://agronews.ua

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
23.05.2019
Закон про органічне виробництво набуде чинності 2 серпня
2 серпня цього року набирає чинності Закон України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції». Закон враховує європейський досвід щодо запровадження державно-приватної системи контролю органічного сектору сільськогосподарського виробництва
21.05.2019
Бізнес-навчання для фермерів!
Громадська спілка «Українська продовольча долина» (UFV) спільно з Києво-Могилянською бізнес-школою (KMBS) проведуть бізнес-тренінги для представників малого й середнього бізнесу в усіх аграрних провідних регіонах країни 
21.05.2019
На Київщині почала працювати біогазова станція на цукровому жомі
Біогазова станція потужністю 2,4 МВт переробляє 300 т цукрового жому на добу за класичною технологією

Статті

всі статті >>
10.05.2019
Сільськогосподарський мурал в Кореї потрапив до книги рекордів Гіннеса
Для налагодження комунікацій між підприємствами та мешканцями населеного пункту було створено масштабні мурали на силосах зернових елеваторів загальною площею 23 688 м²
07.05.2019
Варто знати! На замітку фермерам, які хочуть працювати з HoReCa
Цікаві поради від експерта Олександра Приходька, який розказує як можна досягти рентабельності та отримати прибуток з власного агробізнесу
15.04.2019
Як організація «Майбутні лідери України» допомагає підліткам втілювати власні проекти у своїх селах
Українські фермери вже три роки підтримують старшокласників і кожному учаснику дають можливість розкрити свій лідерський потенціал та познайомитись з реальним аграрним виробництвом