МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Українська компанія вивела новий сорт часнику
2019-03-06

Вже 12 років дніпровська компанія «Чистий продукт» займається вирощуванням часнику. Починалося все з 1 гектара, а зараз площі під цією культурою коливаються в районі 100 га. 

Минулого року господарство зареєструвало свій власний сорт Ірен, який одразу почали вирощувати його повними обсягами: близько 50 га – як на продаж, так і на посадковий матеріал. Про це розповів засновник компанії Сергій Паращенко, повідомляє «Агро Південь».

«Ми напрацьовували сорти, намагалися працювати з ліцензійними сортами, в основному це був Харківський інститут селекції, там два сорти: Дюшес і Американський білий. Ми з ними увійшли в тісне співробітництво, і років 3-4 брали у них за ліцензією насіннєві форми часнику. Множили це все, робили вибір, порівнювали, і паралельно велася селекція свого сорту, місцевого, який ми порівнювали з тими сортами. І ось через 10 повних років, у 2018 році, зареєстрували свій власний сорт часнику – Ірен », – розповідає Паращенко.

Він зазначає, що даний сорт показав свою перевагу над іншими сортами. А саме, стабільність перезимівлі, якісний урожай, стійкість до хвороб, а також велику питому вагу і хорошу лежкість.

«Коли ми беремо воздушку Ірен в руку і точно таку ж воздушку іншого сорту, одного калібру, однієї фракції, і ложем на ваги, то це різниця 20-25%. Крім цього, коли ми беремо 4 мм + то з 10 рослин якогось сорту буде набагато менше часнику такого калібру, ніж з 10 рослин Ірен, і за вагою і за кількістю. А менше калібр ми у своєму виробництві й не розглядаємо», – стверджує засновник господарства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Херсонщині випадково виведи новий сорт озимого часнику

Джерело: http://agronews.ua

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>