МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Попри рекордний експорт волоських горіхів з України ціна на них падає
2019-03-12

За перші п'ять місяців поточного сезону (жовтень — лютий) Україна експортувала рекордний обсяг волоських горіхів. Про це повідомляють аналітики EastFruit. Всього за цей період було продано в інші країни 35,5 тис. тонн волоських горіхів, а це на 31% більше, ніж за той же період сезону 2017/18 років. Проте виторг від експорту горіхів за цей же період виявилися нижче торішньої на 14% і складає $ 78,8 млн, що свідчить про катастрофічне падіння середніх цін на цю продукцію.

Зниження середніх цін на волоський горіх, що експортується з України, на тлі різкого зростання внутрішнього виробництва, характеризує кризові процеси в цій галузі, вважають експерти ФАО.

«Якщо подивитися на те, що пропонують на світовому ринку постачальники горіхів з Чилі, не кажучи вже про експортерів волоського горіха з США, то можна зрозуміти, що Україна і ці країни розділяє величезна прірва через якість горіха, невміння його доопрацювати, упакувати й презентувати, — каже Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту ФАО. — Нам необхідно вживати термінових заходів для скорочення цієї прірви, якщо ми не хочемо, щоб наші фермери закинули горіхові сади, які лише починають плодоносити. У минулому році ми вже бачили подібні приклади в Молдові, де деякі горіховоди відмовилися від збирання врожаю волоського горіха, вважаючи це невигідним. Щоб уникнути таких ситуацій, українським садівникам треба вивчити, перш за все, специфіку доопрацювання і маркетингу волоського горіха, а вивчати треба тільки у лідерів: США і Чилі».

Відзначимо, що ФАО і ЄБРР цього літа планують організувати навчальну поїздку в штат Каліфорнія, США для горіховодів з різних країн світу, де можна буде подивитися специфіку вирощування, доробки та маркетингу волоського горіха, мигдалю і фісташки.

Найбільшим покупцем волоського горіха з України є Туреччина і країни ЄС. Водночас в країнах Близького Сходу України стрімко втрачає свої позиції, програючи конкуренцію Узбекистану. З огляду на порівняно невисокі якісні параметри української горіха, основна конкуренція йде за ціною. А в даний момент українські експортери, як і раніше пропонують горіх занадто дорого, на тлі конкурентів, хоч ціна і так є історично найнижчою.

Вже з 2019 року в Україні різко збільшиться обсяг врожаю горіхів із сортових садів, що може змінити ситуацію на ринку. Однак сортовий горіх не є фінальним продуктом, який би дозволив монетизувати вкладення в цей бізнес. Тому основним завданням українських горіховодів стане пошук рішень по створенню якісного продукту для світового ринку для реалізації його за гідною ціною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Світовий лідер з виробництва горіхів і сухофруктів планує працювати в Україні

Новий горіховий сад площею 710 га на Вінниччині

Джерело: http://east-fruit.com

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>