МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

СНАУ будує перший в Україні закритий полігон для навчальних робіт взимку
2019-03-25

В Сумському аграрному університеті будують перший в Україні закритий полігон для проведення практичних занять. Проект дасть можливість застосувати отримані на заняттях теоретичні знання на практиці в навчально-практичному центрі Сумського НАУ.

Проект буде реалізовано на базі центру точного землеробства СНАУ, який був запущений торік у вересні. У ньому проходять навчання під час практичних занять студенти та підвищують кваліфікацію представники сільськогосподарських підприємств і компаній-виробників техніки.

Площа майданчику полігону становитиме 80 м². В ангарі з ґрунтом планують проводити заняття з практичним застосування та налаштування техніки в осінньо-зимовий період. 

«Незалежно від погодних умов і пори року студенти зможуть вивчати всі технологічні процеси за різних щільності, вологості, температури ґрунту. Тут можна буде в роботі аналізувати робочі органи й вивчати роботу всього ланцюга сільськогосподарської техніки від обробітку ґрунту до збирання врожаю», – розповів Михайло Довжик, декан інженерно-технологічного факультету. 

На полігоні хочуть проводити заняття не лише для студентів-механіків, але й для майбутніх фахівців агрономічних і будівельних спеціальностей та для підвищення кваліфікації працівників агропідприємств. 

«Йдеться про навчання у трьох напрямках: робітничих професій (студенти коледжів, СНАУ, ДПТНЗ), інженерних спеціальностей (студенти коледжів та СНАУ), підвищення кваліфікації для співробітників сільгосппідприємств та технічних компаній», – розповів ректор СНАУ Володимир Ладика.

Проект не має аналогів в Україні та зводиться за прикладом німецьких сільськогосподарських навчальних закладів Deula й університету прикладних наук Weihenstephan-Triesdorf. Полігон буде готовий вже до 1 вересня цього року. Будівельні роботи почали у вересні минулого року. Загальний бюджет проекту становить 9 млн грн, з них вже 2,5 млн грн вже профінансовано з регіонального бюджету Сумської області. Серед партнерів також низка вітчизняних та іноземних агрокомпаній-виробників сільськогосподарської техніки.

Ректор університету запросив до співпраці у створенні закритого полігону бізнес, владу, агропідприємства й інші навчальні заклади. Метою проекту університету є підтримка потрібних сучасних професій, які будуть підкріплені практичними навичками для отримання гідних робочих місць в Україні, що дозволить зменшити відтік молоді за кордон.

Нагадаємо, що наприкінці минулого року Сумський національний аграрний університет випустив перших в Україні слухачів аграрної інтренатури. Сертифікати отримали 43 агроінтерни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Львів'яни презентують перший в Україні центр навчання фермерів

Джерело: http://agroexpert.ua

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>