МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

В Україні працює сайт для комунікації бджолярів і фермерів
2019-03-25

В Україні запустили сайт для комунікації бджолярів з аграріями, де пасічники можуть вказувати місця розташування своїх пасік, а фермери – коли та де вони будуть обробляти свої культури хімічними засобами. Проект створила громадська організація “Гранд Експерт” і вже запустила мобільний додаток. 

Про це повідомив віце-президент організації Олег Ряжських.

“Наша організація займається такими питаннями, як комунікація між бджолярами й аграріями. Тут два основних аспекти – це запобігання загибелі бджіл від пестицидів і забруднення продуктів бджільництва пестицидами. І другий момент – це використання пасік для запилення ентомофільних культур. Ці два моменти, які ми намагаємося впроваджувати в життя, більш прогресивними методами”, – розповів він.

Так, на карті платформи пасічники можуть вказати місця розташування своїх пасік, причому, якщо пасіка кочівна, то можна вказати час кочівлі, а якщо бджоляр не хоче, щоб його пасіка була видна всім, то він може її приховати, і тоді про місцеперебування пасіки знатиме тільки аграрій, в районі якого знаходиться пасіка.

Аграрії мають вказати місце, площа ділянки, що обробляється, а також культуру, вид і час обробки своїх полів.

Якщо відстань між пасікою й оброблюваним полем менш як 10 км, як того вимагає законодавство, пасічнику приходить СМС оповіщення протягом 1-2 хв.

“На сайті є точні координати й бджоляр може відразу бачити наскільки йому небезпечний цю ділянку”, – акцентує Ряжських.

Він зазначив, що відповідно до Закону України “Про бджільництво”, стаття 37, оповіщення про обробку поля має бути через засоби масової інформації, а веб-сайт таким засобом не є. Тому організація пішла шляхом створення і друкованого видання.

“Та інформація, яку фермер розміщує на цьому сайті, на наступний ранок відразу видається в друкованому вигляді. Тобто, якщо раптом справа доходить до суду, то у фермера є його страховка, що він сповістив так, як того вимагає закон”, – зазначив Ряжських.

Також на сайті вказані поля, де буде проходити цвітіння.Зараз на сайті є дві ролі для користувачів – бджоляр і аграрій. Але в цьому році планується додати третього користувача – ОТГ або сільрада, щоб інформація також циркулювала і через них.

Крім цього, зараз розробляється мобільний додаток під Android, і в цьому році його вже планують запустити.

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: Професія "Бджоляр": На Вінниччині навчають кваліфікованих спеціалістів

Новий медовий завод на Львівщині дає людям роботу

ВРУ формуватиме екологічні цінності в суспільстві

Джерело: http://agronews.ua

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>