МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Двом аграрним вишам України подарували сучасні метеостанції
2019-03-29

Напередодні нового сезону Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) передав у користування сучасні метеостанції iMETOS австрійського виробництва Миколаївському національному аграрному та Херсонському державному аграрному університетам

Тепер студенти цих вишів зможуть ефективно планувати та вчасно виконувати агротехнологічні заходи на своїх демонстраційних полях, а також зберігати майбутній урожай від негативного впливу погодних сюрпризів. Окрім погоди, метеостанції також прогнозують ризик виникнення різних захворювань на культурах.

Точний прогноз погоди для виробників сільськогосподарської продукції — це економія часу, витратних матеріалів та грошових коштів. Студенти знають про це з підручників, а тепер перевірять твердження на практиці та зможуть цей досвід використовувати у своїй подальшій роботі.

Кожна метеостанція обладнана декількома датчиками, які прогнозують такі показники, як кількість опадів, температура повітря та ґрунту, рівень вологості повітря, ґрунту і листа, швидкість і напрям вітру, рівень радіації сонця та інші.

Всі дані акумулюються на Інтернет-ресурсі www.fieldclimate.com. Користувачі системи мають на сайті особистий кабінет, в який входять за допомогою пароля та отримують актуальну метеоінформацію зі свого поля або саду. Дізнатися, які випробування готує погода для полів і садів, можна не виходячи з дому, з будь-якої точки планети за допомогою смартфона або комп'ютера, підключеного до мережі Інтернет.

На основі зібраних даних метеостанція розраховує оптимальні дати для посіву, поливу, профілактичної обробки засобами захисту, збору врожаю та багато іншого.

Користувач інформації метеостанції має локальний прогноз погоди на 7 днів, отримує SMС-повідомлення про прийдешні заморозки або про інші різкі зміни погодних умов. Крім того, програма обчислює показник точки роси, коефіцієнт випаровування і транспірації ЕТ, коефіцієнт споживання конкретної культури, тип і ефективність зрошення, контролює рівень вологості. І головне — система розраховує показник накопичувальних температур, важливий для росту культур і їх захисту від шкідників, ступінь ризику інфікування грибковими захворюваннями.

"За допомогою метеостанції студенти зможуть предметно вивчати агрометеорологію, дані метеостанції дозволять своєчасно захистити рослини від хвороб і мінімізувати витрати на краплинне зрошення", - каже декан факультету перепідготовки і підвищення кваліфікації МНАУ Віталій Кузьома.

Тепер науковці при проведенні досліджень та написанні наукових робіт зможуть цілодобово отримувати за допомогою метеостанції iMETOS погодинні дані про температуру та відносну вологість повітря, швидкість і напрям вітру, атмосферний тиск, кількості опадів за різні періоди часу, ультрафіолетову та сонячну радіацію, вологість листя, температуру і вологість ґрунту.

Викладачі та студенти демонструватимуть та вивчатимуть роботу метеостанцій під час Днів поля та Днів практичної підготовки. Метеостанції дають точний прогноз погоди та ризиків захворювань в радіусі 5 км і прогноз з похибками в радіусі 20 км, студенти готові ділитися даними прогнозів з фермерами, які працюють по сусідству.

РЕКОМЕНДУЄМО:  UKRAVIT і НУБіП підписали договір про створення спільного навчально-наукового центру

СНАУ будує перший в Україні закритий полігон для навчальних робіт взимку

Джерело: uhbdp.org

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>