МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Обрав Гарвард серед 10 американських ВНЗ
2017-08-02

Окрім Гарварду, київський випускник Георгій Солодко отримав позитивну відповідь від таких ВНЗ: Стэнфордський, Дартмутський, Колумбійський, Північно-східний, Бостонський та Колгейтський університети, а також коледж Вассара, університети Вандербильту і Тафтсу. Скептики скажуть, що це нереально, але старання і праця Георгія себе виправдали.

Тепер Георгій Солодко з радістю ділиться своїм досвідом з українськими абітурієнтам, які мріють про гідну освіту закордоном.

По-перше, юнак радить запастися терпінням і нічого не боятися.
В Україні є відділення американської Ukraine Global Scholars, яка надає усю інформацію про навчання в США. Їхати в Америку не потрібно. Все можна зробити за допомогою інтернету і скласти іспити в рідному місті. Термін подання документів в американські університети починається на 9 місяців раніше, ніж в українські. Дедлайни подання заявки - до 1 січня. Іспити розпочинаються з грудня по лютий. Про результати можна дізнатися у квітні. 

Для подання заявки абітурієнту необідно мати такі документи: атестат; рекомендаційний лист зі школи; сертифікат на знання англійського TOEFL не нижче 97 балів.
Далі абітурієнту лишається зробити два кроки:
1. У листопаді зареєструватися на Universal College Application. Це спільна платформа для усіх американських внз. Також на цьому сайті абітурієнт повинен заповнити англійською мовою анкету Harvard College Questions for the Common Application або the Universal College Application Harvard supplement. Це резюме про себе.
 2. Скласти два іспити SAT (у тестовій формі). Перший - загальне знання шкільних предметів, другий - профільних і написання твору на півтори тисячі слів. Для цього потрібно зареєструватися на офіційному сайті іспиту (collegereadiness.collegeboard.org). Центри здачі і розклад дивитися на цьому ж сайті. 

Після складання іспитів університет може організувати інтерв'ю з абітурієнтом через скайп.

Кожен талановитий абітурієнт має шанс на безкоштовне навчання. Наприклад, Георгій з усіх ВНЗ обрав Гарвард, тому що він надав хлопцю грант на безкоштовне навчання. А це в цілому за чотири роки $300 000. Рік навчання в Гарварді - близько $44 000. Якщо врахувати і інші витрати - це буде майже $65-70 тисяч на рік. Погодьтесь, що сума дуже переконлива.

У Гарварді є програма для талановитих студентів. Сім'я вказує суму, яку може сплатити, решту покриває університет. Також університет пропонує студентам підробляти у вільний від навчання час. Деякі студенти за рік накопичують пристойну суму і мають змогу сплатити частину витрат за навчання. Мешкають студенти в гуртожитках, які знаходяться поряд з університетом. Сусіда по гуртожитку тобі підбирають враховуючи твій графік і інтереси. 

Американська освіта надає студентам право вільно обирати предмети та складати графік навчання під себе. На лекцію можна прийти, наприклад, о 10.00, або о 12.00, або о 16.00. Найприємніше в навчанні це те, що лекції можна слухати з дому. Їх записи викладають на сайті університету. Навчання в американських ВНЗ розпочинається з 10 вересня, до 5-6 вересня студенти обирають предмети, які мають намір відвідувати. Свій основний напрям студент вибирає на третьому курсі. 

Сам Георгій вважає, що проблема українських випускників в тому, що багато учнів навіть не заходять на сайти, не шукають нових можливостей. «Багато хто не знає, що компанія Coca-Cola цього року надавала гранти на навчання в Америці. Нашим абітурієнтам просто лінь», - говорить Георгій. Тож, радить українським випускникам не боятися і вступати до кращих світових ВНЗ.

Джерело: http://kp.ua

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>