МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Як розвивати агростартапи. Досвід Німеччини
2019-07-01

Як уряд країни та інвестори підтримують німецькі AgTech-стартапи

Минулого року Німеччина зайняла 4 місце серед усіх країн ЄС за обсягом інвестицій в агропромисловість, уклавши 21 угоду вартістю $109 млн. Більшість цих угод орієнтовані на технології харчової промисловості. Високий науковий потенціал дозволяє країні масштабувати AgTech стартапи на міжнародному рівні.

Функціонування AgTech стартапів на ринку Німеччини

Минулого року AgTech-стартапи отримали €29 млн інвестицій — це найменша частка серед усіх стартапів країни. Понад 30% AgTech-стартапів працюють над рішеннями для виробництва та переробки рослинної продукції, ще 10% розробляють інновації для сільськогосподарської техніки.

AgTech-компанії орієнтуються на весь ланцюжок продовольчої цінності, розв'язують питання простежуваності, прозорості та розробляють складні інструменти для збору даних за допомогою сенсорів, аналізу зображень, машинного навчання та метеодатчиків.Два успішних стартапи — Agrando й Agra2b, діяльність яких спрямована на діджиталізацію сільськогосподарської торгівлі. Agra2b налагоджує комунікацію, адміністрування та розрахунки між постачальниками та клієнтами. Це підвищує ефективність ведення бізнес-процесів. Agrando — створює мережу, яка поєднує фермерів та роздрібних торговців, яка б функціонувала незалежно від регіону.SeedForward — стартап, який розробляє біотехнологічні добавки для підвищення стійкості ґрунту, захисту саджанців та коренів рослин. Також зосереджує свою увагу на розв’язання проблем клімату. За підтримки урядової програми Exist інноватори отримали $135 тис. інвестицій. Цьогоріч вони завершили програму Seedhouse, яка розробляє ефективні засоби живлення для швидкого росту рослин. Її підтримали німецькі компанії Grimme, Krone та Lemke. Стартап отримав фінансування від фонду Aloys, Brigitte Coppenrath Foundation та DresInvest.PEAT — стартап, який використовує систему глибокого навчання для виявлення хвороби та шкідників. Розробники отримали фінансування від Atlantic Labs, Bundesverband Deutsche Startups і Index Ventures.

Державна підтримка стартапів: Exist Business та Deutsche Innovationspartnerschaft Agrar (DIP)

Ключову позицію у дослідженнях та розробці інноваційних рішень займають університети. Потужним гравцем у впровадження сучасних технологій став науковий заклад Fraunhofer Institut, що знаходиться у Мюнхені — столиці Баварії. Не лише науково-дослідні установи слугують центром інновацій, а й уряд Німеччини за допомогою розроблених програм дає можливість молодим стартаперам реалізувати свої новаторські ідеї у бізнесі.Основна програма підтримки молодих стартаперів — Exist Business. Саме вона підтримує студентів, випускників і вчених з університетів і дослідницьких інститутів.

Міністерство сільського господарства та продовольства Німеччини (BMEL) пропонує більш специфічну для сільського господарства схему фінансування під назвою Deutsche Innovationspartnerschaft Agrar (DIP). Програма пропонує гранти для молодих компаній AgTech, які розробляють рішення, що відповідають цілям ООН щодо сталого розвитку. Першою отримала грант компанія KUHdo, яка створила веб-додаток, що дозволяє в будь-який час хеджувати цінові ризики на молоко.

Яким AgTech-стартапам віддають перевагу приватні інвестиційні компанії?

Більшість інвесторів скептично ставляться до AgTech, оскільки не розуміють цієї сфери. За останні 10 років ситуація дещо змінилася. Якщо раніше AgTech-стартапи складали 1% від усіх німецьких стартапів, то сьогодні — це 5%.

Стартапи, що працюють вже зі зрозумілими технологіями мають перевагу над тими, що працюють новаторські ідеї. Крім того, інвестори віддають перевагу компаніям, рішення яких відповідають їхнім баченням розвитку інноваційного ринку.

Munich Venture Partners все більше цікавиться AgTech. Їх цікавлять ідеї, які можна масштабувати на міжнародному рівні. Глибока галузева та інвестиційна експертиза дозволяє компанії оцінювати технологічний та ринковий потенціал, планувати та впроваджувати відповідну стратегію зростання з молодими компаніями. Munich Venture Partners супроводжує стартапи від початкової ідеї до прибуткової компанії.Партнери Munich Venture Partners — компанія Nagel підтримує стартапи, які пропонують нові біотехнічні рішення. Компанія Merck також активно інвестує в AgTech, однак фінансування отримують лише ті стартапи, які продемонстрували наукове підтвердження свої концепції.

KWS Saat зосереджена на точному землеробстві та шукає тільки ті стартапи, які відповідають їхній бізнес-моделі.

BayWa впроваджує п'ятимісячну стартап-програму разом з Raiffeisen Ware Austria, яка працює з 16 європейськими сільськогосподарськими стартапами. Вони віддають перевагу компаніям, які фокусують свою увагу на впровадження рішень для сільськогосподарської техніки, органічного господарства, тваринництва, управління великими даними та ланцюгами постачання. Деякі стартапи цього спрямування матимуть можливість надалі користуватися підтримкою BayWa. Однак, інвестори віддають перевагу тільки тим компаніям, які мають чітку стратегію та послідовну бізнес-модель.

Як збільшити обсяг інвестицій для AgTеch-стартапів

Відсутність фінансової підтримки сфери AgTech сприяла тому, що більшість інвестиційного капіталу спрямовується на стартапи, що перебувають на початковому етапі розвитку.

Фонд Atlantic Labs — одна з небагатьох приватних інвестиційних фірм, яка працює над створенням нових харчових і агротехнічних компаній. Інвестиційний капітал отримують компанії на етапі попереднього заснування, де фінансування грантів найбільш поширене явище. Ця система працює за підтримки Food Labs вже три роки. Відтоді Atlantic Labs інвестувала: у вертикальні ферми Infarm, у компанію по аналізу ґрунту Stenon та у голландську лабораторію м'ясної продукції Meatable.Atlantic Food Labs разом з корпоративною компанією Seedhouse — одні з небагатьох, які працюють над акселерацією Agtech-інвестицій у країні.

Міжнародні ярмарки, конференції та конкурси також відіграють певну роль у висвітленні інновацій і стартапів. На міжнародному конгресі Farm&Food4.0 обговорюють інновації у галузі цифрових технологій, точного землеробства, автоматизації та сталого виробництва.

Agritechnica — щорічний ярмарок сільськогосподарських технологій, Green Week — глобальний ярмарок харчової, сільськогосподарської та садівничої промисловості. Обидві події надають AgTech стартапам платформу для висвітлення ідей та організовують зустрічі з різними зацікавленими сторонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Два українських стартапи перемогли на міжнародному конкурсі стартапів

Білл Гейтс продовжує інвестувати в сільське господарство

За матеріалами: http://aggeek.net

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
16.10.2019
LNZ Group зараховано до Європейської Бізнес Асоціації
Вступ до асоціації дає можливість компанії налагоджувати партнерські відносини з урядом і провідними міжнародними компаніями, а також сприяє професійному зростанню працівників компанії
15.10.2019
Єдиний в Україні банк сиру вже приваблює туристів
На Херсонщині відкрили незвичайний банк. Туди на зберігання складають не гроші, а сир
15.10.2019
Скільки органічних ягідників в Україні
Насадження малини посідають перше місце в переліку вітчизняних органічних плантацій

Статті

всі статті >>
16.10.2019
Професії АПК, яких у 2030 році може вже не бути
Бухгалтери, юристи, секретарі та водії потрапили до переліку професій сфери агро, які можуть зникнути до 2030 року 
10.10.2019
Corteva Agriscience активно рекламує аграрні професії серед молоді
Міжнародна сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience презентувала результати Всеукраїнського дослідження щодо ставлення молодого покоління до роботи в сільському господарстві. Результати наводять на роздуми
30.09.2019
Ягідний парадокс: ні зібрати, ні продати
Через дефіцит робочих рук і низьку платоспроможність покупців цей сезон виявився складним для ягідників України