МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Канадці допомогли відкрити нову сімейну ферму на Львівщині
2019-07-03

У рамках жіночого і молодіжного підприємництва проекту «Розвиток молочного бізнесу в Україні», що фінансується урядом Канади в Україні, в селі Купче (Буський район Львівської області) відкрили ще одну сімейну ферму – Мар’яни та Сергія Паливодів. 

Сім’я є членами буського кооперативу “Колос Агро”. Історія успіху родини розпочалася у 2009 році, коли зусиллями громади було створене культурне пасовище за рекомендаціями спеціалістів ЛАДС.

Одного разу їм запропонували взяти участь у програмі канадського проекту «Розвиток молочного бізнесу в Україні». Але тоді не підійшли умови: молоко треба було здавати в кооператив за дуже низьку ціну.

«Ми вже 15 років тримаємо корів. Кілька років тому канадці встановили для всієї нашої громади електронного пастуха. Тоді й цікавилися, хто в селі має найбільше худоби. На той момент у нас було 4 корови. Зараз маємо 6 корів, 2 телиці, які мають розтелитися незадовго, і троє телят», — розповідає Мар’яна Паливода.

Та Паливоди підтримували зв’язок із представниками проекту. І, якщо були якісь питання, наприклад, по запуску корів, то консультувалися.

«А минулого року у вересні нам запропонували взяти участь у новій програмі. У ній передбачено, що молоко не треба здавати, а реалізовувати своїм шляхом — нам підказали, куди можна продавати продукцію. Єдине, що ми повинні були побудувати стайню повністю за їхніми стандартами: обов’язково має бути кормовий стіл, щоб вільно доступити та дати худобі корм, освітлення спереду, щоб тварини бачили, де їсти. Зрештою, канадці подарували нам усе необхідне для освітлення, вентилятор, який регулює температуру, поїлку, що набагато догляд — особливо буде легше взимку, а також спеціальні гумові килимки, щоб не розмножувалися мікроби й коровам було легше стояти та не травмувати суглоби, і септик для гноївки на 6 тонн», — додала молода фермерка Мар’яна.

Будуючи стайню, сім’я консультувалася з канадійцями. Тож все зробили за їхніми технології. Сергій — добрий майстер, але наймали ще будівничих, щоб швидше завершити стайню.На відкритті сімейної ферми, в якому взяв участь і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук, сім’ї Паливодів подарували сучасний доїльний апарат.

У новому приміщенні ферми встановлено поїлки автоматичного напування, охолоджувач повітря, зручні килимки та освітлений кормовий стіл.

У селі Купче стільки корів тримають лише Паливоди. Та є ще один чоловік, в якого зараз четверо корів і він цікавиться можливістю спробувати свої сили в такій самій програмі. На Бродівщині є декілька сімейних ферм. Саме туди їздили Паливоди, щоб консультуватися і побачити, як проєкт реалізовують у життя.«Плануємо розвести більше худоби. Але не знаємо, чи вдасться за канадським прикладом. Бо там корів не випасають. А ми свою худобу виганяємо на пасовисько з усіма, тож ще залежимо від черги. Та, як буде можливість і здоров’я, то маємо місце, щоб добудувати ще стайню. Чоловік має кілька гектарів поля — засіває пшеницею, травою, вирощуємо гарбузи, кукурудзу, робимо силос із жомом — все, щоб мати чим годувати корів», — додала наостанок Мар’яна Паливода.

Нагадаємо, що 17 січня відкрили сімейну ферму в Бродівському районі Львівської області. Обладнання для облаштування своєї ферми сім’я отримала від канадського проекту «Розвиток молочного бізнесу в Україні».

За матеріалами: http://agronews.ua

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>