МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

На Вінниччині запустять першу найпотужнішу приватну сонячну станцію
2019-07-18

Родина Шкрабаків з міста Козятин Вінницької області побудувала сонячну станцію площею понад 200 м². Станція складається з 132 сонячних панелей повернутих на південь, а її планова потужність становить 30 кВт. 

«Встановили досить швидко – за два тижні. Зараз станція в процесі підключення, робляться документи – оформлення документів може тривати більше як рік!», розповів син господарів Олександр Шкрабак.

За його словами, вартість однієї сонячної панелі 88 доларів. Проте ще необхідні – металева конструкція, інвертор, який перетворює постійний струм, вироблений сонячними панелями, в змінний, інше обладнання та матеріали: 1 кіловат потужності коштує майже 1 тис. дол. Витрати мають повністю окупитися вже через 5-6 років.

«Влітку у сонячний день станція генерує понад 200 кВт-год, а взимку – лише 5-10 кВт-год. За рік СЕС виробляє 30-33 тисячі кВт-год електроенергії, якої вистачить десь на десять-двадцять приватних будинків», – зауважує Олександр.

Він зазначає, що СЕС не боїться дощу і навіть граду середніх розмірів. Страшний їй лише сніг.

Очікується, що найпотужнішу у Козятині наземну приватну СЕС запустять в експлуатацію через місяць.

За словами сина господарів, завдяки приватним СЕС держава стає менш залежною від зовнішніх енергоресурсів.

«Менше потрібно купувати газу, вугілля, чи електроенергії. До того ж для місцевих електромереж зменшується навантаження на електролінії – де сонячна станція виробляє електроенергію, там вона і використовується», – роз’яснює він.

Також домогосподарствам СЕС дозволяє покривати власне споживання.

«Ми перестаємо купувати енергію з енергомережі і при цьому надлишок продаємо в ці ж енергомережі за «зеленим» тарифом, який є значно вищим для того, щоб люди мали можливість окупити вартість обладнання. Зараз це 5 грн 50 копійок без ПДВ і військового збору, чистий – 4, 43 грн за кВт-год – це в два з половиною рази більше за встановлену ціну для населення 1,68 грн», – зауважує Шкрабак.В Козятині Олександр Шкрабак перший встановив приватну СЕС потужністю 30 кВт.

Спочатку він встановив СЕС потужністю 15 кВт у власному будинку (Київська область, місто Ірпінь), через рік збільшив потужність СЕС – до 30 кВт, а потів переконав і своїх батьків переходити на «сонячну» електроенергію.

«Приходили дивитися і сусіди, і працівники з місцевого ЖКГ. Для міста це позитивно, тому що йде встановлення енергогенерувальниих потужностей на території Козятина, розвантажуються енергомережі, місто стає менш енергозалежним», – додає Олександр.

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: Почала працювати Кам'янець-Подільська сонячна електростанція

За матеріалами: http://agronews.ua

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>