МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Випускники факультету «Агроінженерія» - ті, за ким ганяються агрохолдинги
2019-07-23

Сучасний агросектор давно відійшов від сохи і рала. Нині надпотужні трактори, інноваційні зрошувальні системи та дивовижні агрегати роблять все, аби виростити, доглянути й зібрати врожай. І тут не обійтись без людини, яка буде налаштовувати, обслуговувати та ремонтувати всю техніку. Саме це ― сфера роботи для агроінженера. Раніше спеціальність називали інженер-механік сільськогосподарської техніки. Назву спеціальності змінили, але сфера діяльності залишилась колишньою.

Інженер в агросфері працює з такими об'єктами:
 
 • техніка, яка використовується для виробництва і транспортування продукції сільського господарства;
 • нові технології та засоби АПК;
 • методи обслуговування й діагностики с-г машин та обладнання;
 • обладнання, за допомогою якого відбувається енергопостачання, водопостачання та газопостачання всіх с-г процесів;
 • комплекти для утилізації відходів сільського господарства.Кар'єрні перспективи

Насправді це ― одна з найбільш потрібних на ринку праці спеціальностей, фахівців якої потребує значна частина агропідприємств. Хороший агроінженер в Україні ніколи не залишиться без роботи та солідної зарплати.

Після закінчення вишу випускники можуть обіймати такі посади:
 
 • інженер з ремонту, технічного обслуговування та експлуатації машинно-тракторного парку;
 • інженер з охорони праці;
 • завідувач ремонтної майстерні;
 • завідувач пункту технічного обслуговування;
 • завідувач обмінного пункту ремонтних підприємств та структурних підрозділів агротехсервісу;
 • інженер-механік з механізації виробничих процесів у тваринництві тощо.

Немає такого випускника факультету «Агроінженерія», який би не міряв стати головним інженером цілого агрохолдингу. Це реальність, головне сумлінно працювати, не боятися освоювати технічні новинки та постійно навчатися чогось нового.

Також перед агроінженером часто відкривається перспектива працевлаштування на посаду менеджера з продажу техніки у представництвах іноземних брендів.

Якщо ж мрієте самостійно створювати техніку для обробки землі, тоді потрібно вступати до аспірантури, займатися науковою діяльністю, щоб власноруч проектувати, випробовувати та презентувати вітчизняні новинки для агросектору.Риси та навички, які необхідні інженеру 

Технічне мислення

Тут не вийде, як у виші: один раз зазубрив принцип роботи агрегату, здав і забув. Для успішної та плідної роботи необхідно розуміти будову сівалки чи комбайна до останнього гвинтика, щоб у разі ламання швидко знайти причину проблеми.

Уважність

Агроінженер повинен орієнтуватися в нюансах роботи різних моделей більшості брендів. Досвідчені спеціалісти навіть за звуком мотора можуть оцінити стан техніки. І без уважності тут ніяк не обійтися.

Аналітичні здібності

Інженер має розрахувати скільки одиниць техніки певної потужності необхідно для обробітку поля, скільки агрегатів потрібно закупити в техпарк, аби не було простоїв під час посівної чи збору врожаю, як налагодити їх рівномірне завантаження та оптимальну продуктивність.

Допитливість

Агросфера ― один із небагатьох секторів вітчизняного виробництва, де стрімко оновлюються технології. Тому необхідно цікавитись, а що там «бігає» полями у Європі, які є дощувальні машини і т. д. Відвідини Днів поля, тематичних семінарів та презентацій повинні бути обов'язковими у робочому графіку агроінженера.

Знання іноземної мови

На Днях поля, міжнародних відрядженнях чи вивченні інструкції для налаштування землеобробного агрегату без володіння англійською, німецькою чи французькою мовою буде складно. Та і здібності поліглота дуже виручать молодого спеціаліста, бо тоді можна буде влаштуватися на роботу в представництва іноземних брендів сільськогосподарської техніки в Україні.


Про матеріальні блага

Зарплата і соцпакет

Скільки роботодавці готові платити інженерам? Сбогодні середня заробітна плата інженера з ремонту та налаштування стартує з відмітки 12 000 грн. Але це ― далеко не межа. Наприклад, працюючи у дилера техніки, агроінженер може отримувати фіксовану ставку та процент від проданої техніки. А вартість сучасних агрегатів сягає кількох сотень тисяч гривень. На посаді у великому агрохолдингу чи консалтинговій службі зарплата агроінженера стартує від 23 000 гривень.

З пошуком робочого місця також проблем не буде. 

Тим більше великі фірми пропонують чимало програм стажування для студентів факультету «Агроінженерія» з можливістю подальшого працевлаштування.

"Заробітні плати за спеціальністю інженерія на ринку стартують від 10-15 тис. грн, а зі здобуттям досвіду та кваліфікації можливо отримувати 30-40 тис. грн.
Інженеру необхідно мати хорошу базу знань, тому що він повинен оперативно знаходити й усувати поломки в роботі сільськогосподарської техніки. Важливо завжди удосконалювати свої знання не тільки зі своєї спеціальності, а й в агрономії, зоотехнії, знати всі виробничі процеси, щоб рухатись далі. Студенти та випускники спеціальності «Інженерія» можуть розпочати свою кар'єру з таких позицій як механік с/г, інженер с/г, інженер експлуатації техніки, сервісний інженер, надалі можуть займати керівні позиції", - ділиться досвідом Юлія Дуднік, старша фахівчиня з пошуку персоналу Департаменту управління персоналом МХП.


Головне на таких стажуваннях — це бажання доповнювати теоретичні знання практичними навиками. Це власним прикладом підтверджує менеджер компанії Agristar Олександр Литвин.

“Я закінчив Луганський аграрний університет за спеціальністю «Механізація сільського господарства» у 2005 році. Звідти запросили працювати на виробництво інженером. Там я отримав перший досвід роботи з іноземною технікою. Згодом перейшов працювати до дилера Join Deere «Agristar».
Зараз постійно пропонуємо стажування для випускників інженерного факультету Харківського аграрного університету ім. В. В. Докучаєва. Щороку беремо 4-6 осіб. Якщо вони проходять стажування, то зараховуємо до штату із зарплатою від 10 000 грн", - говорить Олександр Литвин
.Тривалість навчання та умови вступу


Щоб поповнити ряди інженерів, необхідно:
 1. Здати ЗНО з обов'язкових предметів. Для бюджетної форми навчання потрібні українська мова та література, математика, фізика або географія. Для контрактної форми навчання необхідні українська мова та література, історія України, математика або біологія.
 2. Обрати ВНЗ. Тривалість навчання залежить від освітньо-кваліфікаційного рівня: «Бакалавр» — 3 роки й 9 місяців на базі повної середньої освіти, «Магістр» — 5,5 років.

Спеціальність «Агроінженерія» можна отримати у таких академіях та університетах:
 
РЕКОМЕНДУЄМО: Путівник абітурієнта-аграрія. Де вивчають сучасні аграрні спеціальності та як обрати фах

Як професія агронома дозволяє навчатися й подорожувати

За матеріалами: http://kurkul.com

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
23.08.2019
Виноградарі Півдня об’єдналися для налагодження збуту
Історія винограду, який добре подолав сотні кілометрів і швидко продався завдяки успішній кооперації
23.08.2019
Україна налагоджує експорт м'яса птиці до Японії
Україна та Японія узгодили міжнародний ветеринарний сертифікат для експорту українського м'яса птиці
23.08.2019
Bayer продає американцям ветеринарну компанію Animal Health за $7,6 млрд
Продаж Animal Health стане найбільшою угодою в рамках стратегії виходу з активів, що проводиться Bayer з листопада 2018 року

Статті

всі статті >>
07.08.2019
Дипломи яких аграрних вишів України мають попит у роботодавців?
Сьогодні українські виші не переймаються своєю репутацією, адже роботодавець не дуже на це зважає. Алекс Ліссітса вважає, що репутація закладу має стояти поруч із якістю навчання, тож запропонував свою стратегія для розвитку аграрних ЗВО України
23.07.2019
Випускники факультету «Агроінженерія» - ті, за ким ганяються агрохолдинги
Наскільки близькі поняття сільського господарства та сучасних інновацій? Які перспективи на ринку праці мають випускники факультету «Агроінженерія»? І що їм потрібно знати, окрім креслення та механіки? 
11.07.2019
В ХДАУ будують “розумну” теплицю, де всіма процесами керуватиме комп'ютер
В теплиці площею 180 м² студентів навчатимуть працювати з новітньою спеціалізованою технікою