МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Випускники факультету «Агроінженерія» - ті, за ким ганяються агрохолдинги
2019-07-23

Сучасний агросектор давно відійшов від сохи і рала. Нині надпотужні трактори, інноваційні зрошувальні системи та дивовижні агрегати роблять все, аби виростити, доглянути й зібрати врожай. І тут не обійтись без людини, яка буде налаштовувати, обслуговувати та ремонтувати всю техніку. Саме це ― сфера роботи для агроінженера. Раніше спеціальність називали інженер-механік сільськогосподарської техніки. Назву спеціальності змінили, але сфера діяльності залишилась колишньою.

Інженер в агросфері працює з такими об'єктами:
 
 • техніка, яка використовується для виробництва і транспортування продукції сільського господарства;
 • нові технології та засоби АПК;
 • методи обслуговування й діагностики с-г машин та обладнання;
 • обладнання, за допомогою якого відбувається енергопостачання, водопостачання та газопостачання всіх с-г процесів;
 • комплекти для утилізації відходів сільського господарства.Кар'єрні перспективи

Насправді це ― одна з найбільш потрібних на ринку праці спеціальностей, фахівців якої потребує значна частина агропідприємств. Хороший агроінженер в Україні ніколи не залишиться без роботи та солідної зарплати.

Після закінчення вишу випускники можуть обіймати такі посади:
 
 • інженер з ремонту, технічного обслуговування та експлуатації машинно-тракторного парку;
 • інженер з охорони праці;
 • завідувач ремонтної майстерні;
 • завідувач пункту технічного обслуговування;
 • завідувач обмінного пункту ремонтних підприємств та структурних підрозділів агротехсервісу;
 • інженер-механік з механізації виробничих процесів у тваринництві тощо.

Немає такого випускника факультету «Агроінженерія», який би не міряв стати головним інженером цілого агрохолдингу. Це реальність, головне сумлінно працювати, не боятися освоювати технічні новинки та постійно навчатися чогось нового.

Також перед агроінженером часто відкривається перспектива працевлаштування на посаду менеджера з продажу техніки у представництвах іноземних брендів.

Якщо ж мрієте самостійно створювати техніку для обробки землі, тоді потрібно вступати до аспірантури, займатися науковою діяльністю, щоб власноруч проектувати, випробовувати та презентувати вітчизняні новинки для агросектору.Риси та навички, які необхідні інженеру 

Технічне мислення

Тут не вийде, як у виші: один раз зазубрив принцип роботи агрегату, здав і забув. Для успішної та плідної роботи необхідно розуміти будову сівалки чи комбайна до останнього гвинтика, щоб у разі ламання швидко знайти причину проблеми.

Уважність

Агроінженер повинен орієнтуватися в нюансах роботи різних моделей більшості брендів. Досвідчені спеціалісти навіть за звуком мотора можуть оцінити стан техніки. І без уважності тут ніяк не обійтися.

Аналітичні здібності

Інженер має розрахувати скільки одиниць техніки певної потужності необхідно для обробітку поля, скільки агрегатів потрібно закупити в техпарк, аби не було простоїв під час посівної чи збору врожаю, як налагодити їх рівномірне завантаження та оптимальну продуктивність.

Допитливість

Агросфера ― один із небагатьох секторів вітчизняного виробництва, де стрімко оновлюються технології. Тому необхідно цікавитись, а що там «бігає» полями у Європі, які є дощувальні машини і т. д. Відвідини Днів поля, тематичних семінарів та презентацій повинні бути обов'язковими у робочому графіку агроінженера.

Знання іноземної мови

На Днях поля, міжнародних відрядженнях чи вивченні інструкції для налаштування землеобробного агрегату без володіння англійською, німецькою чи французькою мовою буде складно. Та і здібності поліглота дуже виручать молодого спеціаліста, бо тоді можна буде влаштуватися на роботу в представництва іноземних брендів сільськогосподарської техніки в Україні.


Про матеріальні блага

Зарплата і соцпакет

Скільки роботодавці готові платити інженерам? Сбогодні середня заробітна плата інженера з ремонту та налаштування стартує з відмітки 12 000 грн. Але це ― далеко не межа. Наприклад, працюючи у дилера техніки, агроінженер може отримувати фіксовану ставку та процент від проданої техніки. А вартість сучасних агрегатів сягає кількох сотень тисяч гривень. На посаді у великому агрохолдингу чи консалтинговій службі зарплата агроінженера стартує від 23 000 гривень.

З пошуком робочого місця також проблем не буде. 

Тим більше великі фірми пропонують чимало програм стажування для студентів факультету «Агроінженерія» з можливістю подальшого працевлаштування.

"Заробітні плати за спеціальністю інженерія на ринку стартують від 10-15 тис. грн, а зі здобуттям досвіду та кваліфікації можливо отримувати 30-40 тис. грн.
Інженеру необхідно мати хорошу базу знань, тому що він повинен оперативно знаходити й усувати поломки в роботі сільськогосподарської техніки. Важливо завжди удосконалювати свої знання не тільки зі своєї спеціальності, а й в агрономії, зоотехнії, знати всі виробничі процеси, щоб рухатись далі. Студенти та випускники спеціальності «Інженерія» можуть розпочати свою кар'єру з таких позицій як механік с/г, інженер с/г, інженер експлуатації техніки, сервісний інженер, надалі можуть займати керівні позиції", - ділиться досвідом Юлія Дуднік, старша фахівчиня з пошуку персоналу Департаменту управління персоналом МХП.


Головне на таких стажуваннях — це бажання доповнювати теоретичні знання практичними навиками. Це власним прикладом підтверджує менеджер компанії Agristar Олександр Литвин.

“Я закінчив Луганський аграрний університет за спеціальністю «Механізація сільського господарства» у 2005 році. Звідти запросили працювати на виробництво інженером. Там я отримав перший досвід роботи з іноземною технікою. Згодом перейшов працювати до дилера Join Deere «Agristar».
Зараз постійно пропонуємо стажування для випускників інженерного факультету Харківського аграрного університету ім. В. В. Докучаєва. Щороку беремо 4-6 осіб. Якщо вони проходять стажування, то зараховуємо до штату із зарплатою від 10 000 грн", - говорить Олександр Литвин
.Тривалість навчання та умови вступу


Щоб поповнити ряди інженерів, необхідно:
 1. Здати ЗНО з обов'язкових предметів. Для бюджетної форми навчання потрібні українська мова та література, математика, фізика або географія. Для контрактної форми навчання необхідні українська мова та література, історія України, математика або біологія.
 2. Обрати ВНЗ. Тривалість навчання залежить від освітньо-кваліфікаційного рівня: «Бакалавр» — 3 роки й 9 місяців на базі повної середньої освіти, «Магістр» — 5,5 років.

Спеціальність «Агроінженерія» можна отримати у таких академіях та університетах:
 
РЕКОМЕНДУЄМО: Путівник абітурієнта-аграрія. Де вивчають сучасні аграрні спеціальності та як обрати фах

Як професія агронома дозволяє навчатися й подорожувати

За матеріалами: http://kurkul.com

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
06.12.2019
На Херсонщині виготовляють в'ялені помідори за італійським рецептом
У виробництві в’ялених помідорів не використовуються ні стабілізатори, ні консерванти, ні оцет – лише самі томати, сіль, часник, олія та спеції
05.12.2019
Українським фермерам частково компенсуватимуть витрати на купівлю землі
Держава запустить проєкт здешевлення кредитів для малих та середніх фермерів і створить Фонд кредитування землі
04.12.2019
У США запатентували першу у світі «молекулярну каву»
Виглядає і пахне вона як звичайна кава, але на смак більш м’яка та менш гірка, оскільки виготовлена без використання бобів

Статті

всі статті >>
25.11.2019
11 найсучасніших рішень для точного землеробства родом із Великобританії
Провідні британські IT-компанії представили сучасні технології та нові підходи ведення господарства на виставці агротехнологій Future Farm Technology Expo 
18.11.2019
Аграрні надбання 2019 року в інфографіці. Перші підсумки
Цифри допоможуть відстежити основні тенденції ринку, зорієнтуватися, як аграрна Україна прожила 2019 рік та куди рухатиметься у 2020-му
12.11.2019
Плинність кадрів — серйозна шкода для бізнесу
Які основні причини плинності кадрів у сільському господарстві сьогодні та як уникнути збитків від втрати кваліфікованого персоналу