МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Вівці та кози України потраплять в єдиний електронний реєстр
2019-07-26

У 2022 році в Україні планують запровадити електронну ідентифікацію овець та кіз. До цього часу власників тварин мають забезпечити електронними бирками належної якості та внести зміни до інформаційної бази даних Єдиного державного реєстру тварин, щоб фіксувати код електронного ідентифікатора та налагодити обмін даних між програмами управління тваринницькими підприємствами та Реєстром тварин. 

Ці зміни передбачені наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 22 травня 2019 року № 263 «Про затвердження Змін до Порядку ідентифікації та реєстрації овець і кіз», який набрав чинності 5 липня цього року. 

Зазначено, що електронні бирки мають бути запроваджені лише на поголів’ї приплоду овець та кіз, народженого у 2022 році. Заміна уже встановлених на тварин звичайних пластикових бирок на бирки із радіочастотним ідентифікатором не передбачається.


Чіткий облік і контроль наявного поголів’я тварин дозволить пришвидшити розвиток галузі.


В Україні на ринку програмних продуктів з управління тваринницькими підприємствами поступово набувають поширення електронні системи управління господарствами з розведення овець та кіз. Установлення електронних систем управління у господарстві та обробка даних щодо кожної тварини можливі лише за наявності електронного ідентифікатора на тварині, що передає сигнал безпосередньо до системи управління. Такі системи управління дозволяють власнику господарства істотно підвищити економічну ефективність виробництва продукції шляхом чіткого індивідуального контролю продуктивності та потреб (раціон, вакцинації, календар обробок та запліднень тощо) кожної окремої тварини, а також – в залежності від можливостей системи управління – дозволяє взаємодіяти з центральною базою даних ідентифікованих тварин в країні, базами даних щодо осіменіння тварин, лабораторіями з проведення досліджень якості продукції тварин та кормів та інше.

Інтерпретація досвіду інших країн в українські реалії має на меті покращений облік та управління стадом, оптимізацію процедури епізоотичного контролю, підтвердження експортних можливостей для галузі України.

Також наголошується, що згідно з законодавством ЄС щодо ідентифікації та реєстрації тварин всі коні в країнах Європейської Спільноти наразі уже повинні бути ідентифіковані мікрочипом, а з липня 2019 року запроваджується обов’язкова електронна ідентифікація та реєстрація для великої рогатої худоби.

Ручні та стаціонарні сканери для зчитування електронних бирок є універсальними засобами для розпізнавання будь-якого електронного ідентифікатора для тварин.

Запровадження електронної ідентифікації овець та кіз дозволить:
 
  • полегшити проведення ветеринарно-санітарних заходів щодо попередження (профілактики), лікування та ліквідації інфекційних, інвазійних і незаразних хвороб;
  • полегшити та пришвидшити проведення заходів ветеринарно-санітарного контролю та нагляду щодо поголів’я овець, кіз, що дозволить застосувати спеціальні сканери для зчитування електронних ідентифікаційних номерів тварин та передачі сформованого електронного переліку тварин до іншого комп’ютерного засобу для роботи з ним;
  • забезпечити державні органи й власників/утримувачів тварин вірогідною інформацією про овець та кіз;
  • інтегруватися до загальноєвропейського ринку тваринницької продукції;
  • посилить контроль за ветеринарно-санітарним станом, якістю і походженням продукції тваринництва.

ЧИТАЙТЕ НА ТЕМУ: Спеціалісти пропонують нові шляхи розвитку козівництва в Україні

Кооператив на Київщині презентував новий цех із виробництва козиних сирів

Овеча ферма на сонячних батареях

Джерело: http://agronews.ua

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>