МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

В Україні створять перший ягідний селекційний консорціум
2019-08-12

Сьогодні експерти у сфері ягідництва закликають до створення в Україні селекційного консорціуму — об'єднання, де вітчизняні виробники й розсадники співфінансують створення нових сортів по кожній конкретній ягідній культурі.

«Оскільки держава не настільки багата, щоб повноцінно фінансувати створення нових сортів, селекційний консорціум — це перспективний шлях, щоб у середньо- і далекостроковій перспективі ми мали власний продукт, який відповідав би експортним вимогам», — розповідає Олександр Ярещенко, заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААН України.

Ця ідея вже обговорювалася з провідними українськими виробниками й розсадниками, переважно з ягідними.

«Наші виробники готові до участі в подібних програмах, а також їх фінансуванні. Вони зацікавлені в цьому, адже фактично стають співвласниками продукту, який отримають», — наголосив науковець.

Селекційні консорціуми дуже популярні у світі, там вони досить активно розвиваються. Чи буде цей консорціум на партнерських засадах із державою, чи комерційний, поки немає остаточної відповіді.

«Це може бути формат якогось наукового проєкту, на який може бути подана заявка і виграний грант. Ми активно працюємо у цьому напрямі», — підсумував Олександр Ярещенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Покупці ягід шукають тепер  не тільки продукцію, але й емоції - Ірина Кухтіна

В Україні створять мобільні інформцентри для підтримки фермерства

Джерело: https://superagronom.com

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>