МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Садівникам доведеться кооперуватися задля експорту
2019-08-15

Сьогодні світова першість в експорті яблука належить кооперативам садівників. Однак об’єднуватися заради перероблювання яблука на яблучний концентрат – це наразі не найкраща ідея кооперації.

Такі думки висловив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак під час виступу на дев’ятій міжнародній конференції “Яблучний бізнес України-2019” у Дніпрі.

"Кооперація виробників з метою перероблювання яблука на яблучний концентрат зараз – це найгірша з ідей кооперації. Якщо ти отримуєш за відходи (промислове яблуко) одну гривню за кілограм, а якісне можеш експортувати по 20 гривень за кілограм, то значно вигідніше інвестувати тисячі в збільшення відсотка якісного яблука, ніж мільйони доларів у перетворення 1 грн/кг на 2 грн/кг за кілька років. До того ж, 1 грн/кг зрештою може перетворитися і на мінус одну гривню”, – переконаний Андрій Ярмак.

Експерт пояснює, що прямий експорт яблука окремим виробником – це нетипове явище у світі. Однак воно поширюється завдяки укрупненню виробників та розвитку цифрових технологій. 

Першість в експорті яблука у світі й надалі утримують кооперативи садівників. Тому виробникам доведеться кооперуватися. 

В Україні вже підготували відповідне законодавство, і Закон пройшов перше читання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українськими яблуками ласують у 18 країнах світу

Джерело: https://www.seeds.org.ua

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>