МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Південь стає придатним для вирощування екзотичної кудранії
2019-09-05

Кліматичні зміни України потребують впровадження у виробництво нових культур. Однією з таких рослин на Півдні може стати екзотична кудранія.

Батьківщиною цього прекрасного екзота вважається Центральний Китай, але зустрічається рослина у дикому вигляді на просторах Афганістану, Ірану та в ряді інших азійських країн.

В багатьох азійських країнах кудранію культивують для отримання соковитих та корисних ягід. Ягоди містять в собі багато цукрів та низький вміст кислоти.

Це дерево ще називають полуничним, хоча дуже часто плутають його з шовковицею. Здалеку круглясті плоди кудранії дійсно можна сплутати з полуницею, але з близької відстані вони чимось схожі на дуже дивну малину. Варто спробувати плоди цієї рослини й смак запам’ятається назавжди. Вони нагадують малину з ароматом ананасу. Дуже багато хто порівнює їх смак зі стиглою хурмою.Рослина відмінно зимує, межа її морозостійкості становить мінус 30ºС у відкритому ґрунті. Але молоді дерева, що не досягли п’ятирічного віку, все ж потребують укриття. Якщо розсада відбувалася живцями, отже, такі рослини будуть вимагати більше уваги та турботи. Їх зростання буде значно повільнішим, через процес вкорінення, який займе 20-30% першого року, тобто 3-4 місяці. А ось якщо кудранію розсаджувати кореневою порослю, садівник буде звільнений від багатьох утруднених процесів.

Кудранія чудово почуває себе в посушливому кліматі. Вона гідно переносить посуху, утримуючи свою крону світло-зеленою. Ця супер здатність притаманна завдяки кореневій системі рослини, яка зовсім невибаглива до ґрунтів, але чудово реагує на торф та пісок у його складі. Кудранія може бути як невеликим колючим кущем, так й досягти 6-7 м у висоту.

Фахівці стверджують, що хоч для гарного врожаю й необхідні обидві статі, чоловічі дерева нерідко плодоносять без участі жіночих, тільки ягід менше та вони дрібніші. У випадку з певними сортами жіноче дерево може обійтися і без чоловічого.

Більшість експертів вважають, що з комерційної точки зору вирощування кудранії не є перспективним, бо плоди її погано зберігаються та не є транспортабельними. Але якщо задуматися, то ягоди, наприклад, малини та суниці теж не дуже транспортабельні та потребують своєї технології перевезення. В Китаї ягоди кудранії транспортують у замороженому вигляді при температурі -20ºС, властивості ягід при цьому не погіршуються. Не варто забувати й про продаж саджанців кудранії. Якщо зробити в інтернеті запит «купити саджанці кудранії», у пошуковику ви побачите велику кількість сайтів, але, на жаль, буде дуже складно знайти рослину у наявності. Судячи з коментарів потенційних покупців, «полювання» на екзота супроводжується з терплячим очікуванням.З кожним роком на Півдні України збільшується інтерес до вирощування екзотичних рослин і те, що колись здавалося нам екзотичним, вже стало звичайним. Тому у кудранії є всі шанси стати розповсюдженою рослиною, як звичайна шовковиця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Декан агрономічного факультету ХДАУ вирощує екзотичні фрукти

Японська айва в українських садах

Джерело: https://superagronom.com

Будь успішним! Лайфхаки для твоєї кар'єри Всі статті >>