МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Чи варто застосовувати інновації в агромоніторингу
2019-09-05

Чому технічні засоби не можуть замінити агронома? І як ефективно впровадити інноваційні системи агромоніторингу? 

Сьогодні агромоніторинг дозволяє підвищувати ефективність та прибутковість сільськогосподарського бізнесу. А наскільки ж актуальне впровадження інноваційних рішень для агромоніторингу?

Чому технічні засоби не замінять агрономів

Інколи в медіа можна зустріти думку, що з часом технічні засоби замінять агрономів. Але це не зовсім так. Такі технічні засоби, як супутники чи дрони — можуть тільки допомогти агрономам покращити їх результати щодо виявлення проблем посівів і вчасного прийняття рішень.

Змоделюємо ситуацію, що нам треба проводити моніторинг стану посівів хоча б щотижня (а не кожних три дні) та розрахуємо кількість технічних засобів і людей (агрономів чи скаутів, яка для цього потрібна). Виходимо з кількості 32 млн га сільгоспземель та 50 000 юросіб — агровиробників.

Який агромоніторинг найефективніший?

Супутники можуть проводити регулярний моніторинг 100% полів кожних 5-7 днів. До недоліків належать невисока роздільна здатність — 10 м/піксель та лише третина якісних знімків без хмар. Це рішення підходить для регулярного моніторингу та відбору проблемних полів для подальшого моніторингу дронами.

Дрони надають високу точність 2-15 см/піксель та можливість планувати польоти самостійно. В середньому дрон покриває 1000 га в день, тому максимум потрібно 4, 5 тис. дронів (та стільки ж пілотів), щоб щотижня регулярно досліджувати стан полів по всій країні.

Перевага дронів — детальне дослідження полів та виявлення проблемних ділянок.

Агрономи або скаути можуть найточніше виявити проблемні ділянки. Але максимум, що вони можуть зробити — це оглянути 100-200 га з дослідженням 10 точок. Більше просто фізично неможливо. А якщо це кукурудза, соняшник, ріпак – то навіть й цього не зможе здійснити.

Отже, за тиждень умовний агроном може дослідити в середньому не більше 1000 га полів. Тоді як середнє навантаження на агронома — близько 5000 га, а взагалі від 3000 до 10000 га.

Однак ми знаємо, що вимоги до агрономів ще більші, вони мають обходити всі свої поля кожних 3 дні. Тобто розрахунково в Україні має бути не менше 45 000 – 50 000 агрономів та скаутів, які б могли якісно досліджувати стан посівів.

Наразі в Україні близько 10–15 тис. агрономів. Агровиробники постійно шукають спеціалістів, на нашому ринку дефіцит цих фахівців.

До чого це призводить — агрономи досліджують поля по діагоналі, по однакових маршрутах або взагалі оглядають лише з краю, досліджуючи 2-3 точки на полі. По суті, вони не знають, що відбувається з полем. І це не через їхню халатність, а тому що це фізично неможливо.

Результат — агровиробники щороку втрачають величезні кошти через відсутність інформації та неможливість вчасно прийняти рішення і використати певну агротехнологію захисту посівів.

Причому деякі проблеми можна було б вирішити, якщо не оперативно, то точно на наступний сезон. І вже отримати результат в зменшенні втрат і збільшенні прибутковості.На що ще звертати увагу, якщо впроваджуєте агромоніторинг?

Точні дані — це інструмент вибору ділянки поля для детального дослідження. Здійснили обліт дроном, виявили проблемну зону — відправили туди агронома або скаута.

Обчислювальні потужності для зшиття ортофотопланів, обробки даних та зберігання даних. Насправді, підбір ПК, правильне налаштування та супроводження архітектури обчислювальних рішень — дороге задоволення. Надважливий момент — швидкість обробки даних, бо вікно для отримання аналітики і прийняття рішень є зазвичай дуже малим.

Технічне обладнання для пілотів дронів: автомобіль, наявність доволі швидкого ПК з USB 3.0 для копіювання даних з дрону, швидкісний інтернет для завантаження даних

Правильний підбір БПЛА та камер відповідно до завдань, які плануєте вирішувати. А також з урахуванням обсягу земельного банку, культур, необхідної аналітики.Свій дрон – можливість швидко реагувати у короткий проміжок часу, хоча на початку замовляти послуги обльотів у сервісних компаній.

Ціна. Потрібно чітко врахувати наявні можливості і зважити, що буде вигідніше — купувати техніку та програмне забезпечення, навчати персонал і впроваджувати самостійно чи працювати з компаніями-інтеграторами. Чи можливо здійснювати обльоти самостійно, а обробку інформації довіряти професіоналам.

В будь-якому випадку впровадження системи агромоніторингу дозволить заощадити в десятки-сотні разів більше, аніж на них буде витрачено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Піднятися в небо: Нові правила використання БПЛА в Україні

Україна - передовик по впровадженню технологій контролю та обліку, але по точному землеробству, на жаль, відстає

Джерело: https://aggeek.net

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
04.08.2020
В китайському інституті інновацій розробили автономний електротрактор
Вчені переконані, що нове покоління екологічно безпечних інтелектуальних агромашин сприятиме розвитку сталого сільського господарства
04.08.2020
Комбайнери викосили фігуру пляшки, яка стала національним рекордом
На пшеничному полі 5 комбайнів одночасно шляхом покосу створили величезну фігуру пляшки, розмір якої становить 202 м в довжину і 57 м у ширину
04.08.2020
АГРОТРЕЙД почали приймати зерно на зберігання
Цього року елеватори Групи АГРОТРЕЙД суттєво знизили вартість низки послуг, зокрема поклажодавцям надається місяць безкоштовного зберігання

Статті

всі статті >>
30.07.2020
Знаменитий "херсонський кавун” стане смугастим послом південного регіону
Чому херсонський кавун ще не отримав статусу «географічного зазначення» та який логотип для нього обрали? Що кажуть про врожай, чи буде знаменита баржа з кавунами та чому українські переробники так мало уваги звертають на цю ягоду?
29.07.2020
Розумний авокадо збирає інформацію для боротьби з продовольчою проблемою
Електронні овочі та фрукти визначають на яких етапах відбувається пошкодження плодів, яке веде до збільшення кількості харчових відходів
07.07.2020
Перелік актуальних грантів і конкурсів для підприємців, ГО та ОТГ
Строк подання заявок на деякі програми закінчується вже в липні, тому радимо ознайомитися з інформацією та звернути увагу на дедлайни