МІСЦЕ ЗУСТРІЧІ УСПІШНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ
ТА ПЕРСПЕКТИВНИХ ФАХІВЦІВ З РОБОТОДАВЦЯМИ

Чи варто застосовувати інновації в агромоніторингу
2019-09-05

Чому технічні засоби не можуть замінити агронома? І як ефективно впровадити інноваційні системи агромоніторингу? 

Сьогодні агромоніторинг дозволяє підвищувати ефективність та прибутковість сільськогосподарського бізнесу. А наскільки ж актуальне впровадження інноваційних рішень для агромоніторингу?

Чому технічні засоби не замінять агрономів

Інколи в медіа можна зустріти думку, що з часом технічні засоби замінять агрономів. Але це не зовсім так. Такі технічні засоби, як супутники чи дрони — можуть тільки допомогти агрономам покращити їх результати щодо виявлення проблем посівів і вчасного прийняття рішень.

Змоделюємо ситуацію, що нам треба проводити моніторинг стану посівів хоча б щотижня (а не кожних три дні) та розрахуємо кількість технічних засобів і людей (агрономів чи скаутів, яка для цього потрібна). Виходимо з кількості 32 млн га сільгоспземель та 50 000 юросіб — агровиробників.

Який агромоніторинг найефективніший?

Супутники можуть проводити регулярний моніторинг 100% полів кожних 5-7 днів. До недоліків належать невисока роздільна здатність — 10 м/піксель та лише третина якісних знімків без хмар. Це рішення підходить для регулярного моніторингу та відбору проблемних полів для подальшого моніторингу дронами.

Дрони надають високу точність 2-15 см/піксель та можливість планувати польоти самостійно. В середньому дрон покриває 1000 га в день, тому максимум потрібно 4, 5 тис. дронів (та стільки ж пілотів), щоб щотижня регулярно досліджувати стан полів по всій країні.

Перевага дронів — детальне дослідження полів та виявлення проблемних ділянок.

Агрономи або скаути можуть найточніше виявити проблемні ділянки. Але максимум, що вони можуть зробити — це оглянути 100-200 га з дослідженням 10 точок. Більше просто фізично неможливо. А якщо це кукурудза, соняшник, ріпак – то навіть й цього не зможе здійснити.

Отже, за тиждень умовний агроном може дослідити в середньому не більше 1000 га полів. Тоді як середнє навантаження на агронома — близько 5000 га, а взагалі від 3000 до 10000 га.

Однак ми знаємо, що вимоги до агрономів ще більші, вони мають обходити всі свої поля кожних 3 дні. Тобто розрахунково в Україні має бути не менше 45 000 – 50 000 агрономів та скаутів, які б могли якісно досліджувати стан посівів.

Наразі в Україні близько 10–15 тис. агрономів. Агровиробники постійно шукають спеціалістів, на нашому ринку дефіцит цих фахівців.

До чого це призводить — агрономи досліджують поля по діагоналі, по однакових маршрутах або взагалі оглядають лише з краю, досліджуючи 2-3 точки на полі. По суті, вони не знають, що відбувається з полем. І це не через їхню халатність, а тому що це фізично неможливо.

Результат — агровиробники щороку втрачають величезні кошти через відсутність інформації та неможливість вчасно прийняти рішення і використати певну агротехнологію захисту посівів.

Причому деякі проблеми можна було б вирішити, якщо не оперативно, то точно на наступний сезон. І вже отримати результат в зменшенні втрат і збільшенні прибутковості.На що ще звертати увагу, якщо впроваджуєте агромоніторинг?

Точні дані — це інструмент вибору ділянки поля для детального дослідження. Здійснили обліт дроном, виявили проблемну зону — відправили туди агронома або скаута.

Обчислювальні потужності для зшиття ортофотопланів, обробки даних та зберігання даних. Насправді, підбір ПК, правильне налаштування та супроводження архітектури обчислювальних рішень — дороге задоволення. Надважливий момент — швидкість обробки даних, бо вікно для отримання аналітики і прийняття рішень є зазвичай дуже малим.

Технічне обладнання для пілотів дронів: автомобіль, наявність доволі швидкого ПК з USB 3.0 для копіювання даних з дрону, швидкісний інтернет для завантаження даних

Правильний підбір БПЛА та камер відповідно до завдань, які плануєте вирішувати. А також з урахуванням обсягу земельного банку, культур, необхідної аналітики.Свій дрон – можливість швидко реагувати у короткий проміжок часу, хоча на початку замовляти послуги обльотів у сервісних компаній.

Ціна. Потрібно чітко врахувати наявні можливості і зважити, що буде вигідніше — купувати техніку та програмне забезпечення, навчати персонал і впроваджувати самостійно чи працювати з компаніями-інтеграторами. Чи можливо здійснювати обльоти самостійно, а обробку інформації довіряти професіоналам.

В будь-якому випадку впровадження системи агромоніторингу дозволить заощадити в десятки-сотні разів більше, аніж на них буде витрачено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Піднятися в небо: Нові правила використання БПЛА в Україні

Україна - передовик по впровадженню технологій контролю та обліку, але по точному землеробству, на жаль, відстає

Джерело: https://aggeek.net

Останні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

всі новини >>
22.09.2019
Грант на суму 2,48 млн євро для підприємців Сходу
Програма ООН із відновлення та розбудови миру оголосила конкурс малих бізнес-грантів на відкриття, відновлення та розширення малих та середніх підприємств на підконтрольних Україні територіях Луганської та Донецької областей, а також в районах Запорізької області 
22.09.2019
Найбільший у світі конкурсі зелених технологій відбудеться за участі українських стартапів
Українці представлять два унікальні проєкти: еко-видобуток вуглекислого газу та перероблювання шин за допомогою електромагнітного поля 
20.09.2019
В Україні презентували новий корейський трактор LS
Офіційний дистриб’ютор тракторів LS в Україні «Юніверсал Моторз Груп» виводить на ринок України нову модель LS R50

Статті

всі статті >>
09.09.2019
Графство Норфолк — сільськогосподарський рай
Сьогодні Норфолк є лідером у галузі агротехнологій та рослинництва, де фермери використовують широкий спектр інноваційних технологій для покращення свого господарства
05.09.2019
Чи варто застосовувати інновації в агромоніторингу
Чому технічні засоби не можуть замінити агронома? І як ефективно впровадити інноваційні системи агромоніторингу?
25.08.2019
Хто сьогодні заробляє на агротуризмі в Україні
Як молоде подружжя переїхало з Києва в село і тепер займається розвитком агротуризму на Черкащині